Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

    Принципно като сменяш феродовия, се сменя всичко наоколо.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

      Те тоя принцип много хора не го обичат и затова накрая става така....

      Коментар


      • #18
        От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

        Ясно е че никой не го обича. Малка подробност обаче. Ти чувал ли си, на някоя друга кола или джип за такава повреда? Ама честно. Щото аз не съм.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #19
          От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

          Не, тъпо е.

          Коментар


          • #20
            От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

            Това е детска болест ,която се лекува трудно щот е много тежко
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            DISCO 1-200TDI-бял...

            Коментар


            • #21
              От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

              Аз почвам да си мисля, че понеже няма място отстрани за левия крак същия несъзнателно стои на педала на съединителя и механизма е постоянно под натиск и оттам повредата на вилката.
              Даже след тези снимки почнах да го сгъвам и прибирам.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #22
                От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                Това с прибирането на крака си е ясно по принцип. На всяка кола не и е хубаво като си държиш крака на педала на съединителя. А пък за едно каране по черно си представи какво натоварване ще отнесе горкия съединител.

                Коментар


                • #23
                  От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                  Защо все си мисля, че съединителя по никакъв начин не е натоварен повече при каране по черно и на бавни.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Защо все си мисля, че съединителя по никакъв начин не е натоварен повече при каране по черно и на бавни.
                    Радо натоварването идва от копитцето върху педала на съединителя и друс, друс скок подскок.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                      Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
                      Радо натоварването идва от копитцето върху педала на съединителя и друс, друс скок подскок.
                      А за това си прав.
                      Иначе говоря по принцип.
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                        Ааааъъ, значи тайничко си се пипате по съединителчето, мастурбанти такива
                        После ревете що ви се е прет'ръкала вилката

                        Някой броил ли е колко пъти натиска съединителя градско? Примерно от Ляолин до Младост в пиков час.

                        Коментар


                        • #27
                          Проблем със съеденителя на Диско 1 200 тди

                          В събота като се пребирах от срещата на Старозагорския клуб усетих леко потъване на педала на съеденителя.Казах си това е проблем с някоя от помпите и се успокоихВ неделя бях изморен и не ми се занимаваше,но днес реших да погледна в коя полпа е проблема.Запътих се с Диското към сервиза да погледна къде е проблема,но с всяко натискане на съеденителя педала потъваше все повече и като спрях пред сервиза вече съеденителя беше умрял.Започнах разглобяването,но първо запуших изхода на горната помпа и педала не потъваше въобще.Следователно реших,че проблема е в долната помпа.Свалих и нея,но се оказа че и по нея няма следи от теч на спирачна течност,а и в казанчето нямаше загуба на течност.След което взех удължението на гидорията и бръкнах в отвора на скоростната кутия,където е отвора за долната помпа.Оказа се че вилката е потънала докрай,останаха още 2 варианта.Единия и по-вероятния е счупена вилка,която натиска аксиалния лагер.Втория вариант е потънал лагер в претискателен диск,но не ми се вярва да е това защото нямаше никакви странични шумове.Седа дилемата е дали да свалям двигателя или скоростната кутия.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем може да даде някой съвет.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със съеденителя на Диско 1 200 тди

                            Имаше тема за това как на вилките които са ламаринени, им се пробива ламарината и потъват. ЗА съжаление се цепи кутията с двигателя.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-02-11, 08:03.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със съеденителя на Диско 1 200 тди

                              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                              Имаше тема за това как на вилките които са ламаринени им се пробива амарината и потъват. ЗА съжаление се цепи кутията с двигателя.
                              При мен не потънал пръта на помпата във вилката.Леглото където ляга пръта здраво.Навътре е проблема може да е в опорната точка която играе ролята на люлка.
                              0885719173-Красимир

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със съеденителя на Диско 1 200 тди

                                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                                При мен не потънал пръта на помпата във вилката.Леглото където ляга пръта здраво.Навътре е проблема може да е в опорната точка която играе ролята на люлка.
                                Точно опората е. Слабо място.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X