Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    Преди малко от чисто любопитство влязох в офис на А1 да видя на живо новия Samsung s22 ultra, разгледах го, поиграх си с него, правя сравнение с моя Samsung Note 8, първи впечатления, екрана е по-ясен, по-богати и гладки цветове, с около 3 мм е по-голям екрана от моя, малко по-лек, задните лещи са прибрани не са изпъкнали, камерата прави по-хубави снимки но пак ги прави размазани ако размахвам докато снимам, сърфирането из менютата показа по-голямо бързодействие, НО спрямо моя стар Samsung Note 8, в интерес на истината обаче като цяло не успя да ме впечатли и да кажа наум уау, като се има предвид колко е стар моя Note 8, бих казал че е супер актуален щом към днешна дата и сравнено с Samsung s22 ultra, не можа да ме впечатли, леко се разочаровах от Samsung s22 ultra, очаквах нещо повече.

    Ще чакам с нетърпение да пуснат, ако изобщо пуснат пак Note серията и тогава да успее да ме впечатли.

    Дотогава ще си карам с моя верен и все още достатъчно актуален към днешна дата, стария ми Samsung Note 8.
    Моя верен Samsung Note 8 ще го давам на майка ми, понеже съм фен на Samsung Note серията, май на този етап най-доброто към днешна дата ще е въпросния Samsung Ultra S22, но мисля да е с 12 гб рам и съответно 256 gb, чудя се дали от Технополиса е най-добре да го купувам, моя Note 8 преди години от там го купих, не става през оператор, не ми се сменя моя план, от емаг имам резерви при евентуално гаранционно обслужване или връщане, че чета за доста проблемни фабрични бройки, та какво ще ме посъветвате,откъде е най-сигурно покупката му и евентуалното гаранционно обслужване ако се наложи и изтегля късата клечка?
    Последно редактирано от Еделвайс; 22-06-22, 12:00.

    Коментар


    • С ЕМАГ имах страхотни проблеми точно с фабрично дефектен телефон. Силно не препоръчвам.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • И ние имахме проблем с тях преди 2-3г.Директно оставихме стоката след преглед на куриера като дойде за доставката.
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

          Моя верен Samsung Note 8 ще го давам на майка ми, понеже съм фен на Samsung Note серията, май на този етап най-доброто към днешна дата ще е въпросния Samsung Ultra S22, но мисля да е с 12 гб рам и съответно 256 gb, чудя се дали от Технополиса е най-добре да го купувам, моя Note 8 преди години от там го купих, не става през оператор, не ми се сменя моя план, от емаг имам резерви при евентуално гаранционно обслужване или връщане, че чета за доста проблемни фабрични бройки, та какво ще ме посъветвате,откъде е най-сигурно покупката му и евентуалното гаранционно обслужване ако се наложи и изтегля късата клечка?
          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          С ЕМАГ имах страхотни проблеми точно с фабрично дефектен телефон. Силно не препоръчвам.
          Първоначално публикуван от Dilyan Zagorchev Преглед на мнение
          И ние имахме проблем с тях преди 2-3г.Директно оставихме стоката след преглед на куриера като дойде за доставката.




          Да споделя откъде го купих, вчера си взех - Samsung Galaxy S22 Ultra 5g 12GB/512GB - на кутията с главни букви пише - Made in Korea, избрах да го купя от официалния магазин на Samsung за България - Samsung Experience Store -The Mall, Sofia

          Купих към смартфона, оригинално на Самсунг бързо зарядно 45W със включен дълъг 2 метра кабел, зарядното компактно и малко като при стандартните, но само как тежи, все едно злато има вътре.

          Протектор двоен тип бележник със предно прозорче, също оригинал на Самсунг, на задния панел лещите на камерата са прибрани.

          Преходник за стандартен стерео аудио жак на Самсунг


          п.с. Вече е пуснат и инсталирано всичко, веднага ми излязоха два големи ъпдейта един след друг, първо за май месец 1400 мб и за юни 1500 мб, данните ми, всичко от - до най-малките подробности, са успешно прехвърлени директно чрез кабел, настройки, предпочитания, подредба на иконите, абе всичко, даже и бележника и настройката със смарт часовника се синхронизира успешно.

          Камера, снимки, видео, gps, разговори по вайбър, безконтактното плащане чрез GPay, засега всичко е ок, (пу-пу), докато настройвах всичко това, смартфона не даде никакви признаци на лагвания или нещо подобно, единствено леко затопляне и това е, батерията от 100% до завършването на инсталацията и общо 3 часа яко ръчкане, спадна до 65%, с една дума доволен съм, пу-пу да не го урочасам.

          Коментар


          • ivodianov1992
            ivodianov1992 коментира
            Редактиране на коментар
            Честито. Добре си постъпил. От Емаг и аз имам лоши спомени с едни слушалки и гаранционното им обслужване. Имам приятели и колеги с S22U и като изключим дребните "забележки", които са си известни още от първоначалните ревюта си е супер телефон и доста корав. Аз забегнах малко към ябълките, но очаквам момента, в който отново ще се върна към Самсунг.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Как се държи телефона? Грее ли Ексиноса? Чисто любопитство, понеже това четох в андроид форума.
            Иначе от х10 оптичното увеличение сигурно си поразен 😄
            Амолед дисплея как ти се отразява на очите, или не зяпаш много много?

          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Телефона е супер, това сигурно е първия смартфон който не само че не грее и не ми е загрявал, ами е толкова студен че чак се чудя как е възможно, смартфона е повече от чудесен с една дума, много съм доволен.

        • Да питам и аз за разни телефони, че дойде време за първия ми личен смартфон. От години само служебни такива ползвам.
          Спрял съм се на няколко модела. От прочетеното в нета стигнах до някои изисквания.
          -IPS LCD дисплей-натуралните цветове и НЕнатоваренето на очите. С часове на ден се ровя в телефона, което включва и четене на книги. 90 или 120Hz,нямам идея, по-скоро каквото дойде.
          -процесор Snapdragon, за да не грее машината. Отделните им серии въобще не ги разбирам, но ми трябва бързодействаща машина. Mediatek много греели, също като Ексинос на Самсунг.
          -6GB RAM+128GB memory, за да ползвам машината по-дълго време, а и така съветват повечето хора. Не съм настроен по модерното "консуматорство" и не сменям нещо ако няма нужда.
          -2 SIM, те повечето са така, за 2 активни карти вече ако се случи късмета. Някои модели ползват слота на SD за втората SIM, което не ми е от особена важност, с оглед търсените 128 GB памет.
          -5000 mAh батерия, естествено за повече издръжливост
          -3,5 мм аудио жак, че ползвам слушалки или прехвърлям звука на говорителите на бангията.
          -NFC засега не ползвам, гледам някои от моделите, които ще посоча го имат. Май е пожелателно, а не толкова като изискване.
          Gorilla glass и IP ако се случи. Общо взето гледам да пазя, макар че едно падане може да обезмисли всичкото вардене 😄
          -5G пак ако се случи.
          Игри не играя. Приложения свалям 4-5-6 и това е, дори ако има възможност бих изтрил много от заводските боклуци, но уви, извън възможностите ми е, а ще отпадне и гаранцията.
          -Бързи или безжични зарядни не са ми приоритет.
          Сега моделите
          -Huawei NOVA Y90-не е с Андроид, а с EMUI и ако не мога да ползвам гугъл чат отпада на момента. Нещо нямат гугъл услуги.
          -OPPO A74
          -Realme 9 PRO 5G
          -Honor X8
          -Honor Magic 4 Lite
          -Oneplus Nord CE 2 Lite 5G
          -Motorola Moto G32
          -Motorola Moto G60
          -Motorola Moto G100
          Последните два са модел 2021,което не ме притеснява особено.
          Бюджета: най-скъпия от тези, и то в БГ сайтове е Moto G100 679лв, другите са около 500лв.Да уточня за покупката, че ще е от чужбина на черен петък или Коледа, та очаквам цените да са доста надолу. В краен случай от БГ сайт с доставка до чужбина.
          Давайте съвети. Служебни съм ползвал Самсунг Анещо си, Huawey P Lite нещо, Xiaomi и сега пак Huawey Y6(няма такъв кенеф, досега да съм го счупил 64 пъти, но ще го плащам). Нямам никакъв опит с китайци, някои ги хвалят, други ги плюят.
          Като че ли клоня повече към Motorola 🤔

          Чшш, ебати дългия чаршаф.
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря, погледнах го току що, но дисплея не е IPS LCD.

          • Plamen Alexandrov
            Plamen Alexandrov коментира
            Редактиране на коментар
            А от къде идва фиксацията към LCD дисплей вместо OLED, особено при положение, че устройството ще се ползва много часове и дълъг период във времето?

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            От това че не натоварва очите заради реалистичните цветове.. Така пишат много хора, аз не разбирам, дори сегашния не знам с какъв дисплей е.
            Сега проверих с IPS LCD е.

        • Мисля до края на годината да купя iPhone, когато наближи момента да прехвърля цялата ми информация от моя Гугъл акаунт към iOS, четох че най-лесно било да използвам приложението - Move to iOS, като стигна до този момент, имам няколко питания:

          1. Автоматично ли ще се направи моя нов iCloud акаунт след като се прехвърли от моя Гугъл профил данните, чрез приложението Move to iOS?

          2. Имам активни и платени абонаменти към YouTube - YouTube Music Premium и HBO MAX Bulgaria, абонамента ще се прехвърли ли автоматично, както и плащанията, трябва ли преди да прехвърлям данните чрез Move to iOS, да канселирам автоматичните плащания към абонаментите и после да ги подновя когато бъда вече на iOS?

          3. Новия айфон ще бъде със Type-C зарядно и кабел, ще мога ли да използвам тогава зарядното и кабела оригинални на сегашния ми Samsung S22Ultra?

          Когато наближи да купя новия айфон и часовника, искам да бъда максимално подготвен при преминаването към епъл системата.

          П.С. Ще си ползвам и Samsung S22 Ultra с който съм в момента, така ще разполагам и със двете системи, в зависимост какво ще ми потрябва при дадено приложение и възможности.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            В интерес на истината освен причината която посочих за разнообразие да сменя системата, ползвам висок клас слухов апарат Widex Evoke, с който мога да имам директен стрийминг - слушане на музика, говорене чрез блутут поток - между слуховия ми апарат и iPhone, с моя S22 Ultra или която и да е андроид система, връзката се осъществява само чрез външно асистиращо устройство COM-DEX, което се слага на врата ми, въпросния слухов апарат може да работи директно само с iPhone без да нося на врата си асистиращото устройство COM-DEX, това също е една от важните причини заради която обмислям преминаване към епъл.

          • Plamen Alexandrov
            Plamen Alexandrov коментира
            Редактиране на коментар
            По отношение на iCloud-а силно ви препоръчвам да си вземете платен - iCloud +. 50 гб са 2лв /м 200 - 6 лв (които могат да се споделят с още 5 човека от семейството ви, ползващи Apple устройства. Заслужава си най-малкото за бекъпа на снимките и това че телефона ако ще да се изпари снимките ви се пазят в клауда. Освен това се оптимизира и пространството на самия телефон - в момента имам точно 10356 снимки и 248 видеа, които заемат в телефона 2,45 GB.
            Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 23-07-23, 21:30.

          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Това е добра идея, 2 лева си е едно кафе дето се казва, на мен тези 50GB ще са ми предостатъчни, на облака обикновено държа само най-добрите снимките а другите си стоят в паметта на смартфона.

        • До колегите които ползват iPhone, откъде си ги купувате, гледам няколко варианта.

          Става дума когато излязат за продажби към края на септември, новия iPhone 15 Pro Max и новия Apple Watch Ultra 2.

          1. Технополис - при преордер дават отстъпка и подарък?
          2. iSTYLE много скъп магазин, причина за това?
          3. Криейтив, пак скъп но е и официален сервиз за Епъл?
          4. ОЛХ, Базар, Емаг силно ги отбягвам по ред причини и отпада като вариант.
          5. При оператор не ме устройват плановете им.

          Засега сякаш клоня към Технополис, но все пак да чуя и вашите мнения?

          П.С. Много моля, колегите които са против Епъл системата и не ползват техни продукти да не спамят тук, благодаря за вниманието!

          Коментар


          • Честно казано не помня от къде купих последният.
            Нещо между 2 и 3 трябва да е било, цената в iSTYLE беше с нещо като 10% отгоре.
            Мога да проверя точно ако е важно но беше онлайн магазин доколкото си спомням.
            Защо е толкова важно от къде ще купиш някакво си тамагочи, че да събираш мнения?
            То си работи независимо от къде ще го купиш.
            Враг усраине

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              От една страна и заради гаранцията, първата година се покрива напълно и няма значение откъде ще се купи, вече втората година гаранцията се покрива от съответния магазин-търговец откъдето е купен и от там съответния им сервиз който ще го обслужи при нужда, наясно съм че е малко вероятно да се стигне до гаранционно събитие след първата година при безпроблемна работа, но все пак съм с едно наум.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Излишни драми.
              Първият беше рефърбиш и го ползвах 8 години.
              Даже в момента работи.
              Този сега е нов, дори не съм се интересувал колко години е гаранцията му.
              Все пак не купувам остров и не се се женя за глупавото тамагочи та да се задълбочавам толкова.
              Последно редактирано от Esper; 11-08-23, 16:54.

          • Технополис и подобни мега сергии подържат нормални цени но нямаха наличен модела, който ми трябваше.
            Затова се наложи онлайната, дойде с куриер.
            Платих с карта, пратката отворих в къщи, всичко на 6.

            За преордер не знам, до там не съм стигал.
            Така съм купувал само 2 албума на Рамщайн от Амазон.
            Реална стока преди да я има - не.
            Враг усраине

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, най-вероятно ще е Технополис, колкото до преордера разбрах че при епъл продукти, за разлика от другите марки както е при Samsung не правят остъпки или подаръци при излизане на нов модел смартфон, така че ще изчакам да са налични и тогава.

          • Не ползвай Технополис .
            Точно с гаранцията имам драма там .
            3 пъти сменен гаранционно артикул , връща се с протокол, че има още 90 дни гаранция , така е с ябълките . Технополис казват двете години са изтекли , нямаш повече гаранция, оправяй се с Епъл.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • Аз не ползвал гаранция за техни неща но тя не е ли по принцип 2 години?
              Или искаш да кажеш, че 90 дни преди краят и търгаша е отказал да я обслужва защото според него вече нямаш гаранция?
              Не разбрах добре.

              Иначе познат преди години се съди с Ментел именно заради гаранция на ябука.
              И не си спомням точно казуса му но със сигурност ги осъди.
              Враг усраине

              Коментар


              • Погледнах условията на гаранцията за моят случай.
                Оказва се, че тамагочито се продава с 1 година гаранция от производителя:

                https://www.apple.com/legal/warranty...bulgarian.html

                И се активира автоматично при първият сетъп на устройството:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1007.jpeg
Прегледи:198
Размер:105.4 КБ
ID:6933287

                Датата тук съвпада точно с датата на покупката и активацията.

                Гаранционната карта обаче е към търговеца и е със срок наистина 2 години.
                Очевидно втората година се покрива само от търговеца.
                И от там следват някои некоректни откази.
                Но си има разни лостове при нужда.

                Аз както казах не съм имал нужда да ги дърпам.
                Враг усраине

                Коментар



                • Случайно някой да е попадал на android телефон, който да не е на цената на аналогичен iphone и с времето, дори и при стерилитет от много приложения, синк на много снимки, контакти, календари и т.н., както и след factory reset да е като чисто нов след първото стартиране и да не започва да лагва ужасно с времето?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Всичките ми са били такива (няколко HTC-та, LG, Xiaomi). На 3 години са си като чисто нови. После купувам следващия (щото не плащах аз).
                    Обикновено избирам флагмана от миналата година, и се ъпдейтва редовно.
                    12-годишното HTC още се ползва като резервно, ако някой от домашните закъса, и си работи нормално.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз мисля, че не разбрах точно въпроса.
                    Не че имам богат опит точно с хемороид телефон но след ресет в повечето случаи всеки би трябвало да си е съвсем респонсив.
                    Докато не се инсталират приложения, които някога може и да са работели нормално на това устройство.
                    Вибратор, фейс бУклуk, sKYRe, ъпдейнти от апстора на боклука, който е предварително инсталиран...
                    Всичко това вероятно ще го убие, ако се направи..
                    Ако не се прави и се ползва доколкото може с каквото има и за телефон - всеки един би трябвало да си бачка.!
                    Сигурно има и такива, които дори упдейт на хемороида ги убива и няма да бъдат като нови след ресет.

                    Но ако това е въпроса - ще трябва някой хемороидаджия спец да се изкаже.

                  • dancoo
                    dancoo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Xiaomi Redmi Note 12 Pro

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X