Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Помолиха ме да попитам тук-там какъв телефон си струва да се купи и ей на - питам.

    Става въпрос за смарт телефон на първо време, който да не е по-скъп от грубо 200 лв., да има възможно най-голям капацитет на батерията, предвид че се работи с него целодневно (имейл и куриерски приложения, Фейсбук + Месинджър и Вайбър, снимане) и съответно да работи що-годе адекватно с подобно натоварване. Марката и модела нямат значение, стига устройството да върши работа, доколкото това е възможно, предвид така поставените условия. Ако се окаже, че телефона си го бива и за по-дълго време - добре дошло.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Malkiya Rumba Преглед на мнение
      Помолиха ме да попитам тук-там какъв телефон си струва да се купи и ей на - питам.

      Става въпрос за смарт телефон на първо време, който да не е по-скъп от грубо 200 лв., да има възможно най-голям капацитет на батерията, предвид че се работи с него целодневно (имейл и куриерски приложения, Фейсбук + Месинджър и Вайбър, снимане) и съответно да работи що-годе адекватно с подобно натоварване. Марката и модела нямат значение, стига устройството да върши работа, доколкото това е възможно, предвид така поставените условия. Ако се окаже, че телефона си го бива и за по-дълго време - добре дошло.
      Ето предложение на база търсените критерии.

      https://www.smartfonbg.com/index.php...oduct_id=30955
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Благодаря!
        За сега се събраха два телефона - А5 и А6 на Ксиаоми.



        П.П. Изчистването се получава, като се замени настоящата парадигма с някоя работеща такава, примерно „искам”.

        : - )

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Нямат много разлика Xiaomi-тата в този ценови диапазон. Но което и да изберете, ще останат доволни.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Xiaomi A2/Lite ?

            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Да попитам някой има ли подобен случай.
              Смартфон на по-малко от 3 месеца започва да създава проблеми. Връща се в магазина за сервиз и от сервиза констатират корозия по вътрешни елементи в следствие на намокряне. Телефона не е мокрен със сигурност. Гаранцията е отказана и в момента следват разправии. За ремонт за обявили цена малко по-висока от цената на закупуване.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Много е тъпо това с телефоните и гаранцията. Трудно е да се следи и тества всяка бройка и съответно има и дефектни бройки, от магазините/сервизите (особено ако не са някой официален представител) вероятно е купувано с контейнерите от Китай и съответно не особено им се разправя с рекламации и по-лесно си измиват ръцете с точно такива констатации - намокрен/корозирал ... бла-бла дето не може да ги докажеш, че не е така.

                Вероятно ще се вкараш в доста разправии, дано телефона не е скъп. Аз затова не се хвърлям на скъпи джаджи, еле ако няма да му използвам пълноценно функциите.

                Ако модела е водозащитен, може да поведеш някаква борба, но иначе ще е една студена вода или мноооого трудно.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Не споменаваш какъв е телефона.......но повечето имат белег за разпознаване дали са мокрени. Нещо си видимо си променя цвета......
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Има множество търговци на телефони, при които празно няма: при дефект на апарат винаги се оказва, че е мокрен и/ли изпускан.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      Много е тъпо това с телефоните и гаранцията. Трудно е да се следи и тества всяка бройка и съответно има и дефектни бройки, от магазините/сервизите (особено ако не са някой официален представител) вероятно е купувано с контейнерите от Китай и съответно не особено им се разправя с рекламации и по-лесно си измиват ръцете с точно такива констатации - намокрен/корозирал ... бла-бла дето не може да ги докажеш, че не е така.

                      Вероятно ще се вкараш в доста разправии, дано телефона не е скъп. Аз затова не се хвърлям на скъпи джаджи, еле ако няма да му използвам пълноценно функциите.

                      Ако модела е водозащитен, може да поведеш някаква борба, но иначе ще е една студена вода или мноооого трудно.
                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Не споменаваш какъв е телефона.......но повечето имат белег за разпознаване дали са мокрени. Нещо си видимо си променя цвета......
                      Телефона е Honor 10 закупен от Теленор за 640лв. като си преподписвах договора и предаден на брат ми. Пратили са му снимки на корозията вътре. След известни разправии с Теленор и сервиза им сега го е предал на сервиза Huawei и чака какво ще му отговорят от там. Не е водоустойчив. Още не ми е дал половината пари за телефона, толкова го харесваше и защитаваше марката, а сега е бесен.
                      За въпросния стикер за намокряне чух и аз, но не намирам нищо конкретно и оставам с впечатление, че е вътре в телефона и няка как да се види.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Малкия Румба Преглед на мнение
                        Помолиха ме да попитам тук-там какъв телефон си струва да се купи...
                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Ето предложение...
                        Първоначално публикуван от Малкия Румба Преглед на мнение
                        ... : - )
                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Нямат много разлика Xiaomi-тата в този ценови диапазон...
                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        Xiaomi A2/Lite ?


                        Днес ми съобщиха, че "тези дни" е бил закупен Sony Xperia XA1.
                        Много хубав бил.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Xiaomi A2/Lite ?
                          Не давах съвет, а питах за мнение
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Та, оглеждам си се аз да сменям настоящото Лайново P1M....и XIAOMI A2 Lite ми е тамън като батерия, дизайн и като размери може би(5.5" макс ми е ОК). Но някак си този вече не толкова актуален Снапдрагон 625, който е два пъти по-бавен от 660 в A2 ме дразни. А А2 пък е с чувствително по-слаба батерия и поне за мен по-голям размер.

                            Идея за ~5.5" телефон с актуален мощен процесор(мразя натрупващия се лаг с времето), 4/32, тънки рамки, алуминиев корпус по възможност, пръстов отпечатък, добро фото(като на А2), irda по възможност и два дни без заряд с нормално цъкане?
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              Та, оглеждам си се аз да сменям настоящото Лайново P1M....и XIAOMI A2 Lite ми е тамън като батерия, дизайн и като размери може би(5.5" макс ми е ОК). Но някак си този вече не толкова актуален Снапдрагон 625, който е два пъти по-бавен от 660 в A2 ме дразни. А А2 пък е с чувствително по-слаба батерия и поне за мен по-голям размер.

                              Идея за ~5.5" телефон с актуален мощен процесор(мразя натрупващия се лаг с времето), 4/32, тънки рамки, алуминиев корпус по възможност, пръстов отпечатък, добро фото(като на А2), irda по възможност и два дни без заряд с нормално цъкане?
                              Тя батерията може да е по-малка ,но процесора да пести повече. А ако добавиш и един Амолед дисплей ,издържливостта ще е в подобни граници.
                              И аз гледам сега масово телефони ,които са топ и са със снапдрагон 845 са с някакви посредствени бартерии 3000-3400 от този сорт, но държат два дни на бой - което се превръща в стандарт вече.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                                Колеги, големината на батерията не е основен фактор, не се лъжете по китайски телефони с огромни батерии, най-важно е операционната система колко е оптимизирана от там идва разхода на батерия. Напълно възножно е телефон с малка батерия да кара повече от такъв с голяма при еднакъв хардуер.

                                Андройда е безплатен, но всеки производител слага свойте боклуци вътре. От там идва и разход на батерия и бързодействие нс телефона. Казвам го да не останете изменадани от телефон с по малък процесор работещ по бързо от такъв с по голям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X