Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    И кое му е толкова трудното да си представиш, че все още има хора, които искат да имат телефон, разбиран като лесно и удобно преносимо устройство, което да служи на първо място за провеждане на разговори (GSM, Вайбър и т.п.)? И думата удобно включва както максимално удобно носене (без непременно да влачиш със себе си чанта), така и максимално удобно боравене (приемане на разговор, набиране на често използвани номера) с една ръка. Дори и 5.2/5.5 смартфони вече са достатъчно едрогабаритни за да не са особено удобни в това отношение.

    Факт, че при ползване на Интернет, мейли, клюкарник и др., свързани с писане на клавиатура, с две ръце е по-удобно, ама ако това ти е важно, що изобщо ти е смартфон?!? Вземи си направо таблет с дисплей 7, 8, 9". Така и така ще влачиш нещо, дето не се побира в една ръка - поне го вземи да е с наистина по-голям дисплей.
    Чочо и на мен под 5 инча не ми върши работа. Въпрос на нужди. Ако не ти трябва смартфон все още има нокия с фенерче. Златна среда няма 5.5 ми е малък за том вилер а по голямите са ми неудобно за телефон. Няма идеално щастие.

    Коментар


    • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Чочо и на мен под 5 инча не ми върши работа. Въпрос на нужди. Ако не ти трябва смартфон все още има нокия с фенерче. Златна среда няма 5.5 ми е малък за том вилер а по голямите са ми неудобно за телефон. Няма идеално щастие.
      За нуждите не споря и съм много далеч от мисълта да кандардисвам някого да не ползва устройства с по-големи екрани. Ама не мисля, че устройство с над 5.5", дето ти трябват 2 ръце, за да го ползваш, трябва да се класифицира като "мобилен телефон". Това си е вече нещо като "кросоувър" към таблетите. Те неслучайно хората са измислили и понятието phablet. Разбира се, който иска може да вика и на 8-9-инчов таблет "смартфон", щото по принцип може да има СИМ карта и с него може да се водят телефонни разговори, ама за мен границата за телефон минава там, докъдето мога да държа що-годе удобно устройството с 1 ръка. В моя случай е 5.2.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        За нуждите не споря и съм много далеч от мисълта да кандардисвам някого да не ползва устройства с по-големи екрани. Ама не мисля, че устройство с над 5.5", дето ти трябват 2 ръце, за да го ползваш, трябва да се класифицира като "мобилен телефон". Това си е вече нещо като "кросоувър" към таблетите. Те неслучайно хората са измислили и понятието phablet. Разбира се, който иска може да вика и на 8-9-инчов таблет "смартфон", щото по принцип може да има СИМ карта и с него може да се водят телефонни разговори, ама за мен границата за телефон минава там, докъдето мога да държа що-годе удобно устройството с 1 ръка. В моя случай е 5.2.
        Съгласен съм с теб. И аз това се опитвам да кажа. На кой каквото му трябва. За това давам акъл само за хардуер и тт данни. Големината на дисплея е личен избор, на кой, каквото му трябва.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          По темата:

          След като преминах през цялата гама на САТ, две Еволвеота, няколко Самсунга и един Соним за момента избора ми е CАТ S50.
          Отлична батерия, много здрав и за разлика от всички останали, копчетата му са разположени така, че да не пречат на щипките на RAM държача.
          Работеше закачен на кормилото на мотоциклет в проливен дъжд ... и отговаряше при това на докосвания с ръкавица.
          От останалите CAT-ове също съм много доволен, но копчетата им са разположени стандартно.
          GPS отделно не ми е трябвал след първия CAT.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Липсват им хора, казваш ?
            Или ще дезактивират опциите които вкарват в милиард и половината телефони за вътрешния пазар за собствена консумация (които по местните закони трябва да докладват бая неща на големия батко сървър за да няма джиджи биджи после с достъп до разни подли капиталистически сайтове) в мизерните милиони бройки които продават навън ?

            http://www.theregister.co.uk/2017/01/20/meitu_reversed. Това е от тази седмица.
            Който иска да не го записват постоянно си има https://download.cyanogenmod.org/

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Понеже съм поизпуснал малко нещата - може ли да се инсталира CM на телефон без загуба на гаранция?

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                И кое му е толкова трудното да си представиш, че все още има хора, които искат да имат телефон, разбиран като лесно и удобно преносимо устройство, което да служи на първо място за провеждане на разговори (GSM, Вайбър и т.п.)? И думата удобно включва както максимално удобно носене (без непременно да влачиш със себе си чанта), така и максимално удобно боравене (приемане на разговор, набиране на често използвани номера) с една ръка. Дори и 5.2/5.5 смартфони вече са достатъчно едрогабаритни за да не са особено удобни в това отношение.

                Факт, че при ползване на Интернет, мейли, клюкарник и др., свързани с писане на клавиатура, с две ръце е по-удобно, ама ако това ти е важно, що изобщо ти е смартфон?!? Вземи си направо таблет с дисплей 7, 8, 9". Така и така ще влачиш нещо, дето не се побира в една ръка - поне го вземи да е с наистина по-голям дисплей.
                Трудно ми е да разбера идеята, че трябва всички тези неща, които по същество са противоплолжни като идея (за да ти удобно да пишеш на виртуална клавиатура трябва да е голяма, но ако искаш телефон е добре да можеш да го сложиш в джоба, а е хубаво и да не го зареждаш всеки ден, но освен това е добре и да не го мислиш, ако го изпуснеш неволно - един вид, ако може да е евтин - друго лекарство не съм виждал и т.н., и т.н.) да бъдат навряни в едно устройство. Просто принципно не са нещо, което има как да направиш удобно в едно нещо. По въпроса с таблетите... Защо трябва да мъкна още едно нещо с мен? В смисъл едно време поддържах чантичка за целта (фенерче, пинсета, мултитул, болтове, прозрачни пликове, монтажни опашки, изолирбанд и т.н.), но вече не ми се разправя. Просто от известно време съм спрял с IT консултантските услуги и нямам желанието да мъкна чанта. Все още бих искал да мога по всяко време да си прочета мейла, да си вляза в служебните сайтове, да мога да отреагирам, когато от щатите ми пратят задача в примерно 22:30 и съм някъде на майната си, доста далече от най-близкият Wi-Fi hot spot. От друга страна нямам желание да плащам две сметки за Интернет и т.н.

                Мисля, че както Даниел написа - всеки с нуждите си - просто моите вече са за 6.1-6.7+ инча. Пробвах таблета на малкия (7 инча) - ляга ми доста удобно в ръката, но просто има адски много мъртво пространство около екрана. По-голям телефон - по-голяма батерия, повече място за допълнителни екстри (колонки, камера, NFC, модул за бързо/безжично зареждане и т.н.), по-голяма антена... Не е като да няма какво да се добави нали?

                Иначе - Nokia-та с фенерче си е окей за всеки, който няма тези нужди. Дори и аз имам една, забутана по вкъщи - за всеки случай.

                //P.S. по принцип в голяма част от случаите, когато не съм пред бюро приемам разговорите си на handsfree...
                Последно редактирано от господин никой; 28-01-17, 21:56. Причина: P.S, typo, смислова добавка...

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                  Който иска да не го записват постоянно си има https://download.cyanogenmod.org/
                  И кой го прави тоя cyanogen
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    Трудно ми е да разбера идеята, че трябва всички тези неща, които по същество са противоплолжни като идея (за да ти удобно да пишеш на виртуална клавиатура трябва да е голяма, но ако искаш телефон е добре да можеш да го сложиш в джоба, а е хубаво и да не го зареждаш всеки ден, но освен това е добре и да не го мислиш, ако го изпуснеш неволно - един вид, ако може да е евтин - друго лекарство не съм виждал и т.н., и т.н.) да бъдат навряни в едно устройство. Просто принципно не са нещо, което има как да направиш удобно в едно нещо. По въпроса с таблетите... Защо трябва да мъкна още едно нещо с мен? ...
                    Трудно ти е да разбереш, обаче точно ти изглежда си от тези, дето искат телефонът им да може да се използва за всичко, за да не носят друго устройство. Ама пусти Закон за липсата на пълно щастие ...
                    Е, точно заради това аз ти предложих не да носиш още едно нещо, а направо да си вземеш един таблет. Още повече, че явно не те бърка продължително време да стоиш със слушалка на ухото.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      За asus.com/bg/Phone/PadFone-A80/
                      някой има ли преки впечарления?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Понеже съм поизпуснал малко нещата - може ли да се инсталира CM на телефон без загуба на гаранция?
                        Има евродиректива, че смяната на фирмуера не анулира гаранцията. CM има ново име, нали знаеш.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                          Има евродиректива, че смяната на фирмуера не анулира гаранцията. CM има ново име, нали знаеш.

                          Наистина съм поизпуснал нещата, то там имало драми. Тая евродиректива покрива ли и рутването? Иначе CM беше най-доброто нещо в света на андроид, ще взема да пробвам и LineageOS да видя дали не са обозали нещата.

                          Коментар


                          • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                            Има евродиректива, че смяната на фирмуера не анулира гаранцията. CM има ново име, нали знаеш.
                            Къде може да прочетем за тази директива, защото смяната на ОС е свързана с роот на телефона, и как ще се обслужва гаранция с брикнати телефони при подмяна на ОС, или не ми работи камерата в следствие на подмяна на ос и т.н. Според мен няма как да стане, има много телефони които се сервизират в сервиза само с подмяна на ОС и ако тя не е оригиналната какво правим, ок ще го преинсталират, но това кой ще го плаща при положение, че е юзърска интервенция.

                            Трябва да стане като с компютрите, купуваш хардуера а за проблеми с ос си се оправяш сам.

                            Коментар


                            • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              ...
                              Трябва да стане като с компютрите, купуваш хардуера а за проблеми с ос си се оправяш сам.
                              Това означава потенциална загуба на контрол от страна на гугъл върху милиарди устройства. И под загуба на контрол нямам предвид (евентуално) нерегламентирано следене, а съвсем прозаични приходи от сторето + регламентираните "анонимни" данни от gps-а.

                              Коментар


                              • Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Това означава потенциална загуба на контрол от страна на гугъл върху милиарди устройства. И под загуба на контрол нямам предвид (евентуално) нерегламентирано следене, а съвсем прозаични приходи от сторето + регламентираните "анонимни" данни от gps-а.
                                Точно така, за това си мисля, че тази директива е партенка По скоро може да затегнат Андроида, да стане ка то АЙ ОС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X