Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Какъв телефон (смартфон).

    Сони, Самсунг, Епъл.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Ето от тук си избери характеристиките,а пък си го купи от магазин,където ти харесва цената.Виж SAR колко е за този модел.Гледай да е поне с 3GB RAM/32GB ROM,за да събира повече снимки,да има слот за карта,процесор,екран,колкото повече,по-добре.До 500лв...има доста модели с подобни характеристики.Успех !Тоо...всички са вече китайчета... http://www.gsmarena.com/huawei_p9_lite-7983.php

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Блях . Голяма разликата. Никой ли не следи за тези неща ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Не мога да се определя като разбиращ от смартфони, но ако само това
          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          ...-Еми искам да е по голям от моя , хубава камера , батериа повече от моята2300Mah , да е бърз и да има повечко памет ( сегашния и телефон е - Самсунг галакси s3 mini La fleur - закупен от тук )...
          са й изискванията, аз бих се насочил към "марков" телефон от по-нисък клас. Всъщност, аз лично вече съм се насочил - Samsung Galaxy A5 модел 2016-а, ako не ми хареса цената на 2017-а модела. Моите изисквания са горе-долу същите - батерия, памет (вградена + карта), камера (не държа особено) и най-вече перфектно работещ hot spot. За себе си не виждам причина да се хвърлям на скъпи, висок клас маркови телефони. Не ми трябват и евтини Samsung/Apple-wannaby китайчета (включая Леново ), натъпкани с фул екстри, но прекарващи повече време в сервиза, отколкото в ръката ми.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Да и аз си мисля за нещо с гаранция , защото за мен това не са малко пари.
            Показах и предложенията от тук ,сега чакам да си избере.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              ... Не ми трябват и евтини Samsung/Apple-wannaby китайчета (включая Леново ), натъпкани с фул екстри, но прекарващи повече време в сервиза, отколкото в ръката ми.
              С очите си видях пример за марков Сони за 700+ лв, който за 1 година е бил повече в гаранционния сервиз, отколкото в собственика си ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                С очите си видях пример за марков Сони за 700+ лв, който за 1 година е бил повече в гаранционния сервиз, отколкото в собственика си ...
                Късметлия...
                На жената Xperia Z5 Premium Dual 4k умря безвъзвратно преди десетина дена, но сервиза (фирмения) не ще и с пръчка да го пипне понеже не е щатски модел

                Падна му батерията и повече не светна. Не свети и диода при зареждане. Подозирам (и се надявам) да е буксата (която в темата за експериите - силни, издръжливи, мощни ) трижди препсувах че е единствения начин за зареждане след като премахнаха магнитната букса при 5цата и предвиждах че ще е проблем).

                Моята все още е жива единствено понеже преди няколко месеца и сложих калъф с безжично зареждане и в буксата постоянно има включен накрайник. Нея обаче очаквам да умре от температурите които вдига понякога при зареждане, но поне знам че сам ще съм си виновен.

                Пробвах магнитен накрайник в началото който влизаше в оригиналната букса и изглеждаше съвсем добре, но не стана кочината, точно на тоя лелефон не влиза достатъчно навътре.

                До тук равносметката ми със Сони е:

                - 2х Xperia Acro S: мъртъвци и двата в рамките на година, единия заменен под гаранция със ZR, другият оправен под гаранция и продаден.
                - 1x ZR (тоя горния): мъртвец в гаранция, подменен, втория си работи още.
                - 2х Xperia Z1s: първият умря при нежно миене под чешмата, сменен под гаранция, след година му умря батерията (като падне до 30% и умира за десет секунди). Втория е мъртвец след година, при зареждане само мига диодчето но батерията не зарежда. В интерес на справедливостта подозирам че жената като се прибира последния път в Бг го включи в някакво много неправославно зарядно, тъй че там да приемем че невинен до доказване ма противното.
                - 2х Xperia Z5 Premium Dual 4k: виж по-горе.

                Та така. От 7 (словом - седем) сонита повече от година преживяха две. Или три ако е било проблем със зарядното Z1s-ката на жената.

                Почна да ми излиза неприятно вече това пусто ухо за ремъчка и тоя слот за памет карта, но за момента е това. Съвсем сериозно ако имаше хирургически начин в шасито на един Самсунг Edge да навия една малка дупчица с резба и да и навия едно дискретно ушенце - със Сони ще съм окончателно до там.

                За китайските лелефони - нямам никакъв страх от сервиз, просто предпочитам да ме шпионират само моите местните тук, не съм дорасъл още да си пращам всичките данни в Пекин без да ми пука (в момента вероятно пак ги пращам, но ми пука )
                Последно редактирано от Goblin; 25-01-17, 20:36.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Хехехех Гоблин! Що всички си мислите, че някой смотан китаец се интересува от инфото на някой от милионите телефони, които продават? Това практически няма как да се обслужва.

                  Между другото на сина му взехме Huawei P9 Lite след като унищожи последователно 2 бр. Sony M4 Aqua. Е, каза, че този бил драстично по-добър във всяко отношение. Сонитата не му харесват. А за марките... Епъл - чудесно, но излишно скъпо. Самсунг - вече не са толкова марка, след като изтеглиха Note 7 от пазара. Сони хич не е марка... Е то какво остана? Чакам Huawei да пуснат водоустойчив вариант и веднага си сменям самсунга с такъв.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Хехехех Гоблин! Що всички си мислите, че някой смотан китаец се интересува от инфото на някой от милионите телефони, които продават? Това практически няма как да се обслужва...
                    Липсват им хора, казваш ?
                    Или ще дезактивират опциите които вкарват в милиард и половината телефони за вътрешния пазар за собствена консумация (които по местните закони трябва да докладват бая неща на големия батко сървър за да няма джиджи биджи после с достъп до разни подли капиталистически сайтове) в мизерните милиони бройки които продават навън ?

                    http://www.theregister.co.uk/2017/01/20/meitu_reversed. Това е от тази седмица.
                    Последно редактирано от Goblin; 25-01-17, 23:45.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      От известно време тотално съм се отказал от каквато и да е здравина в смартфоните... На този етап просто искам нещото да е удобно... което се оказва изключително трудно. Все едно да търсиш еднорог-нинджа-джедай в другата част на познатата вселена.

                      За себе си лично установих, че е важно какво съотношение има екрана към размера на телефона. Освен, ако няма нещо в мъртвата зона на телефона (стерео колони, хардуерни бутони - колкото и да не ги харесвам - или нещо още по-добро) за мен няма голям смисъл да купувам апарат с мъртви зони около дисплея. За съжаление MiMix предизвика сензация и... не много повече. Остава само да се надявам, че Samsung наистина ще пуснат 6,2 инчов телефон с добро съотношение размери/екран. Текущата "играчка" е LG V10 от който честно казано съм много щастлив... само да можеше да е 0.8-1 инч по-голям.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Според мен всичко над 5,5 инча е не удобно!Труден за работа с една ръка както и за носене!
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Според мен всичко над 5,5 инча е не удобно!Труден за работа с една ръка както и за носене!
                          ... много ми е трудно да разбера подобен аргумент. Ако става въпрос за разговорите - купил съм си хендсфри. Така или иначе ми се налага да шофирам - хендсфрито си е задължително, за да си спестиш драма. За всичко останало (мейли, служебна комуникация, фейсбук, броузване и т.н.) предпочитам да ползвам с две ръце. Мисля, че концепцията за една ръка определено няма място при смартфоните. Ако много дръжиш мога да навлезна в подробности, но от известно време не ходим с "джапанки" в джоба за да си мятаме стрелички. Повечето подобни устройства предлагат широк спектър от услуги и е наивно да се смята, че можеш да "навреш" всичките в употреба с една ръка. Просто му отмина времето.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            oneplus 3

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              От известно време тотално съм се отказал от каквато и да е здравина в смартфоните... На този етап просто искам нещото да е удобно... което се оказва изключително трудно. Все едно да търсиш еднорог-нинджа-джедай в другата част на познатата вселена.

                              За себе си лично установих, че е важно какво съотношение има екрана към размера на телефона. Освен, ако няма нещо в мъртвата зона на телефона (стерео колони, хардуерни бутони - колкото и да не ги харесвам - или нещо още по-добро) за мен няма голям смисъл да купувам апарат с мъртви зони около дисплея. За съжаление MiMix предизвика сензация и... не много повече. Остава само да се надявам, че Samsung наистина ще пуснат 6,2 инчов телефон с добро съотношение размери/екран. Текущата "играчка" е LG V10 от който честно казано съм много щастлив... само да можеше да е 0.8-1 инч по-голям.
                              Аз имам Samsung ТАВ S и 8.4 и 10.5. Големия го ползвам за интернет, от него пиша в момента. По малкия 8.4 инча когато съм на почивка го ползвам и за напълно функционален телефон за да не нося две устройства, без хендсфриито защото той има и слушалка и микрофон и за интернет когато излизаме на разходки на вън. Много са тънки и леки, супер AMOLED-и и батериите им карат дълго време. Щом имаш такива нужди ти препоръчвам 8.4 инчовия. Но за интернета 10.5 инчовия си е по удобен, колкото повече инчове, по-добре.

                              8.4 инчовия е издължен и го хващам с една ръка за да говоря без проблеми, въпреки че един приятел се бъзика че съм взел сенника на колата.
                              Последно редактирано от disko04; 28-01-17, 07:37.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                                ... много ми е трудно да разбера подобен аргумент. Ако става въпрос за разговорите - купил съм си хендсфри. Така или иначе ми се налага да шофирам - хендсфрито си е задължително, за да си спестиш драма. За всичко останало (мейли, служебна комуникация, фейсбук, броузване и т.н.) предпочитам да ползвам с две ръце. Мисля, че концепцията за една ръка определено няма място при смартфоните. Ако много дръжиш мога да навлезна в подробности, но от известно време не ходим с "джапанки" в джоба за да си мятаме стрелички. Повечето подобни устройства предлагат широк спектър от услуги и е наивно да се смята, че можеш да "навреш" всичките в употреба с една ръка. Просто му отмина времето.
                                И кое му е толкова трудното да си представиш, че все още има хора, които искат да имат телефон, разбиран като лесно и удобно преносимо устройство, което да служи на първо място за провеждане на разговори (GSM, Вайбър и т.п.)? И думата удобно включва както максимално удобно носене (без непременно да влачиш със себе си чанта), така и максимално удобно боравене (приемане на разговор, набиране на често използвани номера) с една ръка. Дори и 5.2/5.5 смартфони вече са достатъчно едрогабаритни за да не са особено удобни в това отношение.

                                Факт, че при ползване на Интернет, мейли, клюкарник и др., свързани с писане на клавиатура, с две ръце е по-удобно, ама ако това ти е важно, що изобщо ти е смартфон?!? Вземи си направо таблет с дисплей 7, 8, 9". Така и така ще влачиш нещо, дето не се побира в една ръка - поне го вземи да е с наистина по-голям дисплей.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X