Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

    Здравейте от около 2 месеца карам чероки 2.1 тд .. като взех книжка баща ми ми го даде .. Той го кара от 2004-та и му е навъртял над 150 000 км (не знам как е имал нерви да измине толкова много с толкова километри с това чудо) През това време подръжката е била буквално минимална.. мотото му е " Кара се докато не се счупи" .. и в общи линий е доста изтормозено .. едвам пали .. парното е като за бог да прости таблото свети така, че и в пълен марак трдуне се виждат уредите .. Карам го вече близо 3000 км , смених ремък на хидравлика и алтернатора, защото ми се скъса този на алтернато (Защото баща ми не го е сменял от има няма .. абе незнам дори дали го е сменял) а тоя на хидравликата също беше в критично състояние .. Сменях и релето за мигачите и аварийните, защото нямаше аварийни като ми го даде .. обаче ми се прецакаха лампите в купето и жабката, и нямам идея защо като свързах сичко както си беше на старото реле .. Естествено баща ми пак не го поддържа и ме инструктира да правя каквото си искам със него, но ще ми се да го постегна, все пак е кола с характер .. заслужава го ..
    Естесвено се сещате 18 годишен бачкам за по 500 лева на месец уча .. и не мога да го прата в сервиз да ми го оправат, за това като за начало искам да си оправа осветлението на таблото лампата на тавана и парното, някой може ли да ми каже как и от къде е проблема, за парното четох из форума на няколко пъти един човек беше задал същия въпрос но така и не намерих отговор, та ще се радвам да ми помогнете Благодаря предварително на тия дето ще помогнат на новака

  • #2
    До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

    Щом нямаш пари за майстори и сервизи, ще ти се наложи сам да станеш майстор
    За осветление ще си прегледаш ел.инсталациия, най напред бушони, и самите крушки и всичко покрай тях.....
    За парно - промивка на системата на няколко пъти / с маркови препарати, никакви сода-каустик, и прочее / и хубав антифриз с правилно обезвоздушаване.....

    А и не лошо да си смениш имасла в двигатела, скорости, раздатка, мостове....... И лагери на предни главини можеш да погледнеш
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

      Парното духа леко и не много топло, той по принцип не дига повече от 50 градуса дори лятото като се кара за по малко от час не дига повече от 60 .. .Баща ми каза, че от както го е взел е така .. ама ме съмнява от Jeep да са толкова жалки че да направят такова мизерно парно .. А антифриза .. само е доливано никога не са слагани чистители и тавкива работи .. Как по-точно се отразява прочистването на охладителната система на парното ... и да смена антифриза с нов, тва как ще накара парното да духа по силно ? Иначе за лампите .. понякога мигат по няколко пъти и спират без абсолютно никаква причина седя в колата без да мърдам и избеднъж присветне 3-4 пъти и гасне ... може ли да е от релето ?

      Коментар


      • #4
        До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

        Ще се наложи да " Хванеш бика за рогата".
        Започни от бушоните и крушките.
        Обикновенно на колко градуса ти седи стрелката на водата?
        Нема се пуашиш! Кураж!
        Успех!

        П.П.Ако си хептен аджамия, повикай си някое приятелче, който чатка от тоци.
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #5
          До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
          Ще се наложи да " Хванеш бика за рогата".
          Започни от бушоните и крушките.
          Обикновенно на колко градуса ти седи стрелката на водата?
          Нема се пуашиш! Кураж!
          Успех!

          П.П.Ако си хептен аджамия, повикай си някое приятелче, който чатка от тоци.
          Уча електротехника и се справям Иначе тва присвекване на 3-4 кршки едновременно едва ли е от круша или бушон ...но ще проверя

          Коментар


          • #6
            До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

            Първоначално публикуван от Tonchev90 Преглед на мнение
            Парното духа леко и не много топло, той по принцип не дига повече от 50 градуса дори лятото като се кара за по малко от час не дига повече от 60 .. .Баща ми каза, че от както го е взел е така .. ама ме съмнява от Jeep да са толкова жалки че да направят такова мизерно парно ..?
            Май работата отива на термостат, но не бързай за сега.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #7
              До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

              Първоначално публикуван от Tonchev90 Преглед на мнение
              Парното духа леко и не много топло, той по принцип не дига повече от 50 градуса дори лятото като се кара за по малко от час не дига повече от 60 .. .Баща ми каза, че от както го е взел е така .. ама ме съмнява от Jeep да са толкова жалки че да направят такова мизерно парно .. А антифриза .. само е доливано никога не са слагани чистители и тавкива работи .. Как по-точно се отразява прочистването на охладителната система на парното ... и да смена антифриза с нов, тва как ще накара парното да духа по силно ? Иначе за лампите .. понякога мигат по няколко пъти и спират без абсолютно никаква причина седя в колата без да мърдам и избеднъж присветне 3-4 пъти и гасне ... може ли да е от релето ?

              Тва с температурата не е нормално, смени пъво антифриза, после сигурно и термостата ще трябва да смениш.

              Първоначално публикуван от Tonchev90 Преглед на мнение
              таблото свети така, че и в пълен марак трдуне се виждат уредите ..
              Да не би да е намалено осветлението на таблото просто? Силата му се регулира с копчето за фаровете,върти се......само подсещам

              ПП: А къде учиш електротехника? В Киров ли?
              Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

              Коментар


              • #8
                До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                Първоначално публикуван от Tonchev90 Преглед на мнение
                Иначе тва присвекване на 3-4 кршки едновременно едва ли е от круша или бушон ...но
                Иначе това присветкване на 3-4 крушки едновременно едва ли е от крушка или бушон
                Последните думи на електротехника - свалих бушоните, ток няма, да видим къде е повредата
                И аз грубо казано съм електротехник по образование и като начало :
                При работа с ток не бързай! Ако си уморен не работи!
                Сега за крушките ако са тези за осветление на таблото е лош контакт - най-вероятно в потенциометъра за регулиране силата на светене, след това куплунг или кабел и накрая бушон.
                За парното: Докато загрява колата опитай да обхванеш с ръка маркуча от двигателя към големия радиатор и малките маркучи към радиатора в купето. Първо трябва да загреят малките, после като отвори термостата и големия. Болковото усещане е индивидуално, но се появява над 65-70градуса. Ако при загряла кола може да обхванеш с ръка големия маркуч и да го държиш не повече от 5-10сек. указателя на таблото не показва верно (може да дойдеш да го мерим) ако обаче може да си държиш ръката много дълго, най-вероятно термостата пропуска (или го няма) .....Иначе липсата на пари не е нерешим проблем с много мисъл и много работа ако машината не е съсипана полека-лека се вкарва в параметри.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                  И му кажи на баща ти, да не е чак такъв душманин.Защото после сина му, оправя магариите(колите).
                  Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                  Това е положението.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                    Провери всички връзки при куплонзите, почисти ги. Прилича ми на контакти съпротивления. Успех.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                      Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                      Тва с температурата не е нормално, смени пъво антифриза, после сигурно и термостата ще трябва да смениш...
                      Момчето каза че учи и работи за 500 лв на месец!
                      Няма да му се отрази положително на бюджета да сменя антифриз и след един ден пак да купува антифриз, щото може да е термостат или виско на вентилатора.
                      Владо ти е казал. Термостата отваря на около 82 гр. Имаш представа колко е. Покарай да позагрее, преди да отвори термостата слез и пипни горния и долния маркучи към радиатора. През горния антифриза влиза в радиатора, а през долния излиза и се връща в мотора. На входа към мотора седи термостата. Ако горния маркуч е топъл (но по малко от 82 гр.), а долния студен термостата работи. И обратно, ако горния е топъл (но по малко от 82 гр.) и долния е топъл, термостата не работи (отваря по рано, блокирал е в отворено положение, или го няма). В този случай се преохлажда мотора.
                      Пробвай да не е блокиран вентилатора. На изгасен мотор, като завъртиш с ръка перката на радиатора, трябва да се върти с леко съпротивление. Ако не се върти е блокирана и преохлажда мотора.
                      На работещ мотор внимавай къде си пъхаш ръцете!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                        В кой квартал си?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          В кой квартал си?
                          От Люлин ..


                          Благодаря на всички за мненията всяко е от помощ
                          Перката се върти тегаво при спял мотор. В една тема бях чел, че ако не можеш да спреш перката със навит вестник значи е блокирала .. днес пробвах, и ми оръфа вестника не можах да я спра ..

                          Отново мерси за помоща ще се опитам да оправя това което най-много ме дразни в колата с помощ от форума, защото още съм доста бос в нещата и ми е трудно да локализирам повреда и да измисля как да я оправя ..

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                            И още един въпрос ... колко литра разтвор са нужни за охладителната система .. ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малко въпроси за Cherokee 2.1td 88-ма (Парно, светлини и т.н.)

                              Първоначално публикуван от Tonchev90 Преглед на мнение
                              И още един въпрос ... колко литра разтвор са нужни за охладителната система .. ?
                              Тази есен сменях антифриза и за напълно наливане на цялата система ми бяха необходими около 7 л. Така или иначе, ще трябва да наливаш, докато не се напълни разширителния съд.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X