Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

    Добре де , така можем да се наддумваме до безкрай, ясно е , че всеки е привърженик на различни типове състезания, но целта е да се направи тест на уменията при различни условия .
    Съгласете се, че траялното каране няма нищо общо с карането при "реални" условия- например горски път по който цяла зима триоски са извозвали дърва и където коловозите са до коляно, а калта до уши. Точно тук се вижда кой има усет към карането извън пътя при непознати условия
    ( имам впредвид,че траялното трасе можеш да го огледаш и проучиш) , може да се покаже добра работа в екип:пилот-навигатор или между два екипажа.

    За карането по пясъка , на този етап е почти невъзможно ( официално), понеже това са защитени територии и рискуваме да отнесем яки глоби от РИОС.

    Знам защо не сте навити за каране по роуд бук, понеже се губи елемента на шоуто. Тук идеята е да има предварително определени "предполагаемо " интересни места (POI) където зрители да могат да наблюдават преминаването на участниците.

    Коментар


    • #32
      До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
      Аз съм навит първия ден да е Траял, а втория да си направим една организирана Хард-Разходка
      + МНОГО

      Най ми допада този вариант !
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #33
        До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

        Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
        Не се хвали, с опит се кара по пътна книга, но опит не се трупа от едно състезание.
        Съгласен съм с теб, но всички сме започнали по този начин без да имаме условия. А и това са няколко варианта за заместване на трипа.

        Коментар


        • #34
          До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

          Първоначално публикуван от lilia_prim Преглед на мнение
          Добре де , така можем да се наддумваме до безкрай ...
          Ами нормално. Зададе въпрос и получаваш отговори ...

          Първоначално публикуван от lilia_prim Преглед на мнение
          ... но целта е да се направи тест на уменията при различни условия .
          Съгласете се, че траялното каране няма нищо общо с карането при "реални" условия- например горски път по който цяла зима триоски са извозвали дърва и където коловозите са до коляно, а калта до уши. ...
          Джугански коловози до коляно отива в раздел "Трофи". Т.е. звучи интересно, но дали ще мислят така и участници без лебедка и с АТ гуми?

          Най-добре вие, организаторите, да си решите каква е целта на занятието и за кого искате да е това състезание. Пък после то ще си покаже дали сте уцелили ваксата ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

            Една идея която ми дойде от поста на колегата :
            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
            Колега ако не се прави изключително тесен траяла, ти пак нямаш много шансове пред една Г-класа подготвена за "бързи" състезания.
            Колегата е много прав, сигурно и за това не пускат на Формула 1 заедно с болидите да се състезават картове . Защо не се отделят няколко класа и всеки примерно да си се състезава в неговия клас. Примерно автомобили до 2000 кубика, такива от 2 до 4 и такъв от 4 нагоре. Като трасе да няма разлики, просто при класирането да се отделят и по този начин долу горе всички ще са равностойни и вече ще се показва майсторство в управлението на автомобила. Просто предложение. Сега ще ме заядете за наградния фонд, едва ли някой отива на любителско състезани за наградата нито пък се гонят някакви точки за общо класиране и такива работи. Една купа примерно и душевното задоволство, че си спечелил (дай боже всеки му) мисля, че е достатъчно.

            Просто предложение.

            Коментар


            • #36
              До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Стига да искат хората и да им е интересно - лошо няма. Обаче в такъв случай най-вероятно голяма част от участниците ще трябва да карат по роудбук като отчитат разстоянието по километраж или ГПС и то без да са го правили никога преди това.
              А ако има някой с трип, че и с опит в този тип каране, той ще е в по-благоприятна позиция спрямо останалите.

              А пък и анонсът на състезанието гласи:



              Все пак като че ли е по-добре състезанията да имат ясен профил, та човек да знае за какво да се готви.
              И аз така мисля

              Коментар


              • #37
                До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                Една идея която ми дойде от поста на колегата :

                Колегата е много прав, сигурно и за това не пускат на Формула 1 заедно с болидите да се състезават картове . Защо не се отделят няколко класа и всеки примерно да си се състезава в неговия клас. Примерно автомобили до 2000 кубика, такива от 2 до 4 и такъв от 4 нагоре. Като трасе да няма разлики, просто при класирането да се отделят и по този начин долу горе всички ще са равностойни и вече ще се показва майсторство в управлението на автомобила. Просто предложение. Сега ще ме заядете за наградния фонд, едва ли някой отива на любителско състезани за наградата нито пък се гонят някакви точки за общо класиране и такива работи. Една купа примерно и душевното задоволство, че си спечелил (дай боже всеки му) мисля, че е достатъчно.

                Просто предложение.
                Тогава ще тръгнат да пускат контестации и да отварят мотори, т.к. вижте в нашите състезания какви самоделки-хибриди се разхождат, или Вашата идея е да има 3 класа и във всеки по 3 участника и за всички да има награди.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                  Ако е рали ни пишете с три коли,а ако е траял с една.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                    Мисля че е крайно време Бургаската група да направи посещение на Офф Приморско тази събота с хард елементи и на място ще обменим идеи за състезанието.

                    Отворих нова тема за хард посещението тази събота тук
                    Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 16-12-08, 10:20.

                    Коментар


                    • #40
                      До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Мисля че е крайно време Бургаската група да направи посещение на Офф Приморско тази събота с хард елементи и на място ще обменим идеи за състезанието.

                      Отворих нова тема за хард посещението тази събота тук
                      Това е решението, в карането се ражда истината. Ако има класове в траяла, по добре е да не са повече от 2 и да са за къса и дълга база, заради разликата в проходимостта. Дори на отделни препятствия може да има 2 пътя за минаване според дължината. И Джамбазов е мераклия, нека и той да вкара "трактора" на траяла.Жалко за пясъка, не знаех как са нещата.
                      Поздрави от Полша. Полякините не са това, което са...
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #41
                        До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                        Здравейте колеги. Ето че отново дойде момента първо да се чуем а после да се видим. Ямболската група вече е увеличена с още един брой митцубиши подготвено отвсякаде. надяваме се да примерим сили отново и на всички пожелаваме да финишираме безпроблемно. Сигурно Дамян ни е измислил някоя клопка но той всичко ще си каже все пак сме приятели. Живот и здраве ще бъдем на лице.
                        Бъчето

                        Коментар


                        • #42
                          До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                          Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
                          Не случайно състезанията се делят на траял и рали-рейд. Ако пуснете колите за време по силно пресечен терен ще станат тапи и цялото съсътезание ще се провали. Другия вариянт да го наречете разходка и да има само контролно време, примерно от 9 до 17, като всички да си помагат. Не правете рали за любители, защото повечето хора нямат нито колани, нито клетки, а за време се кара бързо, независимо кои какво говори преди старта.
                          Нека ви поканят като хора с опит, да им планирате трасето за навигация, да им дадете разчет за траяла, да ви платят за това (може и без пари, само за престиж) и да ходим на плаж през март в Приморско. иначе ще стане нещо като "да се върнем години назад" или "усмивки от старите ленти".
                          Успех желая на кандидат организаторите.

                          п.п.
                          не откривай топлата вода, купи си бойлер.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #43
                            До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                            Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                            Нека ви поканят като хора с опит, да им планирате трасето за навигация, да им дадете разчет за траяла, да ви платят за това (може и без пари, само за престиж) и да ходим на плаж през март в Приморско. иначе ще стане нещо като "да се върнем години назад" или "усмивки от старите ленти".
                            Успех желая на кандидат организаторите.

                            п.п.
                            не откривай топлата вода, купи си бойлер.
                            на 20.12.08г. събота ще имаме гости от различни спортни клубове да направим една разходка и да обсъдим част от трасето за втория ден.
                            OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                            www.offroadprimorsko.com
                            0899883765

                            Коментар


                            • #44
                              До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                              колеги в събота 20.12. направихме една лека разходка по част от трасето което мислим да включим като разходка със състезателен характер,все още умуваме как да направим състезанието за втория ден от надпреварата.
                              OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                              www.offroadprimorsko.com
                              0899883765

                              Коментар


                              • #45
                                До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                                Тоя пьт и аз идвам.Че нисанчето мноо време стои здраво а вече тьрсим новата машинка.Ейй да има за ядене и пиенеКвото и да го направите ше е готино.ама тва с роуд буука не ме кефи....щото навигатора ми го мьрзи да чете
                                ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X