Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

    Колега смесването на трал и състезателен офроуд незнам до колко добра идея я е защото машините за двете дисциплини са реално с различна подготовка и така се получава един миш маш,въпреки че в нашия шампионат това е стара практика и не е имало състезания без публика,вие си знаете аз мисля че е добре двете неща да се разграничават за да може да се изстиска максималното и от двата формата.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #17
      До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

      С вас сме. По-малко приказки повече дела. Вие си знаете за кой го пиша това

      Коментар


      • #18
        До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

        Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
        А не си прав нека се постараят, може и да е интересно. А нека се учат и на каране по родбук, пък може после и при нас да карат.
        Стига да искат хората и да им е интересно - лошо няма. Обаче в такъв случай най-вероятно голяма част от участниците ще трябва да карат по роудбук като отчитат разстоянието по километраж или ГПС и то без да са го правили никога преди това.
        А ако има някой с трип, че и с опит в този тип каране, той ще е в по-благоприятна позиция спрямо останалите.

        А пък и анонсът на състезанието гласи:

        Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
        ... каним ви на двудневно състезание тип траял ...
        Все пак като че ли е по-добре състезанията да имат ясен профил, та човек да знае за какво да се готви.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...Все пак като че ли е по-добре състезанията да имат ясен профил, та човек да знае за какво да се готви.
          Напълно съгласен.

          Коментар


          • #20
            До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

            Аз съм навит първия ден да е Траял, а втория да си направим една организирана Хард-Разходка
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #21
              До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

              На мен не ми стана ясно това състезание за любители ли е, или за профита?
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                Зддравейте. Ако е траялно състезание с удоволствие ще участвам, но имали и рали част не ми се идва (поне да се състезавам) не виждам как аз със Самурая ще мога да се конкурирам примерно с една дълга Г класа на рали етапа. Примерно моята машинка основно съм си я готвил за траяли и трудно върви с повече от 80 км/ч дори на асвалт, а сповече от 50 - 60 км/ч в гората и кал или по черно си е направо опасно. Единствения вариант е къси участъци и да се наблегне на ориентирането, но тогава става прекалено сложно за болшинството от участниците (любители да не забравяме) в това число и за мен. Ако ще е траял да е траял. Няма универсални машини а щом ще е любителско състезание едва ли някой ще дойде с микробуси с асистенции и да сменя окачване вечерта преди следващия етап . Поздрави и успех.

                Коментар


                • #23
                  До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                  Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                  Зддравейте. Ако е траялно състезание с удоволствие ще участвам, но имали и рали част не ми се идва (поне да се състезавам) не виждам как аз със Самурая ще мога да се конкурирам примерно с една дълга Г класа на рали етапа. Примерно моята машинка основно съм си я готвил за траяли и трудно върви с повече от 80 км/ч дори на асвалт, а сповече от 50 - 60 км/ч в гората и кал или по черно си е направо опасно. Единствения вариант е къси участъци и да се наблегне на ориентирането, но тогава става прекалено сложно за болшинството от участниците (любители да не забравяме) в това число и за мен. Ако ще е траял да е траял. Няма универсални машини а щом ще е любителско състезание едва ли някой ще дойде с микробуси с асистенции и да сменя окачване вечерта преди следващия етап . Поздрави и успех.
                  Абеее ти си вземи резервно окачване, пък за асистенцията не му мисли.За една вечер половин Самурай може да сменим
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #24
                    До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                    Направете го единия ден "чист" траял-сериозни препятствия с точки за преминаване, без времеизмерване( само контролно време). Другия ден го направете за време по късо и силно начупено трасе, но имайте впредвид, че този формат е по-опасен за машините и участниците( т.е. вървим към колани, ролбари, каски и т.н.).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                      Колеги и приятели, моето лично мнение е, че състезанието трябва да е чист траял. Като успешен пример ще Ви посоча Лазарово Екстрийм. Вие имате чудесната възможност в събота да направите дълъг и сложен траял в горско-кално-каменни условия, а в неделя нещо по-кратко и плажно-пясъчно по стил. Имате уникални условия и може да ги използвате перфектно. Ако умешате траял с рали, според мен ще е проблем и няма да стане успешно.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                        Аз също съм на това мнение, но нека да опитат. После ще решат, кой формат им харесва повече( и на публиката също).
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                          Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                          Зддравейте. Ако е траялно състезание с удоволствие ще участвам, но имали и рали част не ми се идва (поне да се състезавам) не виждам как аз със Самурая ще мога да се конкурирам примерно с една дълга Г класа на рали етапа. Примерно моята машинка основно съм си я готвил за траяли и трудно върви с повече от 80 км/ч дори на асвалт, а сповече от 50 - 60 км/ч в гората и кал или по черно си е направо опасно. Единствения вариант е къси участъци и да се наблегне на ориентирането, но тогава става прекалено сложно за болшинството от участниците (любители да не забравяме) в това число и за мен. Ако ще е траял да е траял. Няма универсални машини а щом ще е любителско състезание едва ли някой ще дойде с микробуси с асистенции и да сменя окачване вечерта преди следващия етап . Поздрави и успех.
                          Колега ако не се прави изключително тесен траяла, ти пак нямаш много шансове пред една Г-класа подготвена за "бързи" състезания.
                          Когато правите траял не трябва да се разчита на това, че е тесен и че някой ще събори колче. Нормалната широчина е толкова, че да могат да се разминат 2 коли вътре без да бутат колчетата или около 4 метра.
                          А никой не казва, че карането по родбук е задължително да е бързо каране, ние в Габрово сме карали 40 км за около 3-4часа. Вие си правете изводите.
                          Всичко е въпрос на идеи и организация.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Стига да искат хората и да им е интересно - лошо няма. Обаче в такъв случай най-вероятно голяма част от участниците ще трябва да карат по роудбук като отчитат разстоянието по километраж или ГПС и то без да са го правили никога преди това.
                            А ако има някой с трип, че и с опит в този тип каране, той ще е в по-благоприятна позиция спрямо останалите.
                            Чавдаре след първия път вече повече хора ще имат опит. Разтоянията могат да се мерят не само с трип мастър.
                            На първото състезание когато съм бил навигатор се учех на таксиметров апарат (евтино и добро решение).
                            На второто състезание бях на километраж (и то от време на време) и станахме 3-ти в навигацията на Шумен 2005.
                            На третото състезание си бях направил вместо трип компютър от колело.
                            Поне веднъж годишно си карам и на трипа на ГПС-то, така че всичко е въпрос на желание, а аз както добре знаеш помагам на всеки който желае да се научи.
                            А за да няма скорости и за да се наблегне на преминаването на определения маршрут може да се направи за контролно или точно време, а не за най-бързо.

                            Коментар


                            • #29
                              До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                              Не случайно състезанията се делят на траял и рали-рейд. Ако пуснете колите за време по силно пресечен терен ще станат тапи и цялото съсътезание ще се провали. Другия вариянт да го наречете разходка и да има само контролно време, примерно от 9 до 17, като всички да си помагат. Не правете рали за любители, защото повечето хора нямат нито колани, нито клетки, а за време се кара бързо, независимо кои какво говори преди старта.
                              IvoVarbanov.bg

                              Коментар


                              • #30
                                До: ПРИМОРСКО 4х4 двудневно състезание 21-22.03.09г.

                                Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                                Чавдаре след първия път вече повече хора ще имат опит. Разтоянията могат да се мерят не само с трип мастър.
                                На първото състезание когато съм бил навигатор се учех на таксиметров апарат (евтино и добро решение).
                                На второто състезание бях на километраж (и то от време на време) и станахме 3-ти в навигацията на Шумен 2005.
                                На третото състезание си бях направил вместо трип компютър от колело.
                                Поне веднъж годишно си карам и на трипа на ГПС-то, така че всичко е въпрос на желание, а аз както добре знаеш помагам на всеки който желае да се научи.
                                А за да няма скорости и за да се наблегне на преминаването на определения маршрут може да се направи за контролно или точно време, а не за най-бързо.
                                Не се хвали, с опит се кара по пътна книга, но опит не се трупа от едно състезание.
                                IvoVarbanov.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X