Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    От "истинските" хеликоптери - май се очертава Robinson R-22. Но той е към 180000$. И товароподемността му е като за двама елегантни мъже.
    Мда, съвсем наскоро - преди дни го представяха на изложението за баровци "Lux only" покрай яхти, часовници и т.н. Не случайно...

    Коментар


    • #17
      До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

      При R-22 имало някаква весела врътка, а именно - за да се сертифицираш на него трябва да отслабнеш, или да си търсиш втален инструктор

      Бил разчетен горе-долу за двама души с нормално тегло 80-90кг, а сертификацията нали се прави с инструктор - ако си минал на север от стоте килограма, трябва да компенсираш с лек инструктор
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

        А що не помислите за самолетче тогава. По-евтино, по-лесно се кара, по-малко харчи и е по-безопасно. По-евтини са и курсовете.

        Аз се бях запалил яката, и още не ми е минало съвсем, да ходя на курсове. Остава само някой от форума да отиде, и отекох.

        Дадо Владо ще ме спасява в гаража.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

          Едно кратко търсене и мисля, че има и хеликоптер за по- малко от 10 000$

          Коментар


          • #20
            До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Mотопарата е за млади и свободни духове! Иска катерене по чукарите с голеееми вързопи на гърба.
            А който иска да иде до някоя полянка с джипката, да откачи от теглича машинката и да полети... какво му остава?!
            Само парата /парапланера/ е за чукарите
            Мото парата е с двигател и може да се излети от навсякъде. Може и от плажа в пълно безветрие... и е 100 пъти по лесно то делтата.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #21
              До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Аз не разбирам много от хеликоптери, но мисля че просто ползваме понятието за различни неща.

              Под хеликоптер имам предвид хеликоптер - кабина, уреди и всичко останало. Тоест - поне от това в yankee zephyr нагоре.

              Останалото за мен е точно както го нарече, автожир, те май бяха длъжни и да имат авариен парашут към самата структура на машината май ?

              Според мен именно там ще е интересното. Имаше едни руснаци, забравих им името, които продаваха в Щатите много интересни мини самолетчета. Чудех се дали те не правят нещо подобно.
              Комбинацията хеликоптер-парашут пилотът ползва само веднъж. После търсят друг пилот.Желателно да не е виждал какво е станало с предишния. Мисля, че има един руски с катапултиране, който при нужда изхвърля първо витлата.

              Коментар


              • #22
                До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                Комбинацията хеликоптер-парашут пилотът ползва само веднъж. После търсят друг пилот.Желателно да не е виждал какво е станало с предишния. Мисля, че има един руски с катапултиране, който при нужда изхвърля първо витлата.
                Не, нямам това предвид. Имам предвид парашут, на който виси самия хеликоптер. Задължително оборудване е на ултралеките летателни апарати в Щатите. В повечето случаи става въпрос за машинки които не тежат много повече от човек, и като им спре двигателя или стане някой сакатлък - аварийният парашут се отваря и цялата машина слиза с парашута.

                Иначе руснаците имаха боен хеликоптер с катапултиращи седалки, това ясно, ама там седалката сигурно струва колкото 20 малки хеликоптерчета
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                  Иначе руснаците имаха боен хеликоптер с катапултиращи седалки, това ясно, ама там седалката сигурно струва колкото 20 малки хеликоптерчета
                  Това е въпросният грозотилник:
                  http://www.airliners.net/photo/Russi...ack/1452340/M/
                  Доколкото знам обаче има обичайното катапултно кресло, а номерът е в изстрелваните с пиропатрони лопати на витлата при авария. И пилотът си се катапултира както при самолетите - нагоре.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                    Имам документация на два самоделни американски минивертолета скайларк и чопи

                    Коментар


                    • #25
                      До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                      Първоначално публикуван от petjo Преглед на мнение
                      Имам документация на два самоделни американски минивертолета скайларк и чопи
                      А нещо по-конкретно...???!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                        скайларка е с пълна документация детайли(чертежи с размери и спецификации) сглобки .Едноместен самоделен добре обмислен ,повторяем .Другият е по примитивен ,но и двата са построявани от любители в щатите има и снимки

                        Коментар


                        • #27
                          До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                          Ей тука почна голямото чудене....
                          http://www.youtube.com/watch?v=wd99ziWFF7Q&feature=related
                          http://www.youtube.com/watch?v=anOxy8YkcrQ&feature=related
                          http://www.youtube.com/watch?v=s1-Fo7uQlrY&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=1OiBDwkIdXw&feature=channel

                          Коментар


                          • #28
                            До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                            Второто не става, май му се викаше "автожир" или нещо подобно (забравил съм) но не е хеликоптер, това или сходно .... по добре е двумеска със закрита кабина, че духането и студа са си големи малко по-на високо, а и сам след време не е кеф
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                              Първото е много интересно .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                До: Най-малкия и евтин вертолет(хеликоптер)???

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Това е въпросният грозотилник:
                                http://www.airliners.net/photo/Russi...ack/1452340/M/
                                Ти наистина ли му викаш на тов грозотилник?
                                Според мен е доста красив
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X