Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

    http://news.automedia.bg/read/5712.html

    Предполагам сте го прочели вече, но за всеки случай! Дано няма "щастливци" измежду нас!
    Бъди оптимист - по-лесно е! :)

  • #2
    До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

    Да бяха казали поне какъв е дефекта.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Да бяха казали поне какъв е дефекта.
      "Сега новите собственици, викат обратно в сервизите 19,169 джипа - Range Rover, произведени в периода 2003-2005, заради дефект в предния диференциал."
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #4
        До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
        "Сега новите собственици, викат обратно в сервизите 19,169 джипа - Range Rover, произведени в периода 2003-2005, заради дефект в предния диференциал."
        Същото като "дефект в двигателя". Ама двигателя, както и предния диф, може да има купища дефекти. Кои по-сериозни, кои не толкова.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

          http://www.rangerovers.net/repairdet...frontdiff.html

          Съвсем отгоре-отгоре... (водя се на работа сега и малко конфузия се получава но...


          Опит за превод на част от увода

          "Проблемът се състои в дизайна на предния кардан, който няма никакъв вид къвкава връзка на предния си край и всяко малко разминаване на геометрията (missalignment?!) води до прекомерно натоварване на шлиците на предния диф, което пък от своя страна води до същинския проблем / дефект. Резултатът е обездвижване на автомобила! През 2006 дефекта е отстранен (нов дизайн на предния кардан) за обновения за тази година (2006) модел, но произведените в периода 2002-2005 остават непроменени..."

          П.П. На някои снимки шлиците са "добре" модифицирани, а? Егати недомислицата...

          Ми нещо като такова, ако е това де...щото английското описние със снимките ми се вижда поотлежало! и не съм сигурен, че за същия проблем говорим, но по-скоро...това тр да е!

          Доскоро, колеги...
          Последно редактирано от Gyrro; 09-12-08, 12:13.
          Бъди оптимист - по-лесно е! :)

          Коментар


          • #6
            До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

            Точно за това става въпрос.Износва шлиците на предния кардан.И както си караш спокоино,изведнъж двигателя работи, а ти си на едно място!Моя го смениха преди 2месеца в МП.,без да имам никакви проблеми преди това.Бях за друго в сервиза.Между другото съм много доволен от сервиза в часта двигатели, ходова част.За цени тук не става дума.

            Коментар


            • #7
              До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

              В Старозагорското МП сменяха на един Рейндж предния диференциал. Попитах ги какво му е.. ? Казаха "Не знаем. По сервизна програма го сменяяме" Обърнаха ми гръб и с големия чук и яко хукане 2-та "майстори" продължиха да го свалят . Аз дето нямам нищо общо с този Рейндж, ме заболя сърцето, а ако собственика беше там не знам. Не издържах и си тръгнах.
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

                При този ремонт несе сваля дифа.Това са шлиците които зацепват предния кардан към дифа.Досега е било директно, а сега има един междинен фланец.

                Коментар


                • #9
                  До: Дефект връща Range Rover обратно в сервизите

                  Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
                  При този ремонт несе сваля дифа.Това са шлиците които зацепват предния кардан към дифа.Досега е било директно, а сега има един междинен фланец.
                  Баш така е и е проблем на първото BMW поколение new Range Rover. И наистина е дизайна на накрайника, но се получава не в резултат на грешка в геометрията ами понеже дизайна позволява влизането на прах и мърсотия във връзката. Така с времето се получава голямо триене и износване на шлиците и оттам превъртане. При превъртането може да не се разбере веднага понеже компенсира задния мост. Обикновенно се получавало около 60 000 км. но много зависело от стила на каране и на "карачите" се случвало по-рано. Нещо прозаично било но го решили хората със следващото поколение
                  ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                  lre-bulgaria.org

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X