Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 09-10.05.2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лазарово 09-10.05.2009

    В събота потготвихме грубо двете трасета. Ще има от всичко по малко- изкачвания, спускания, кал, трева, прагове, странични наклони, гърбици, колеен мост, змейки и пр. Решихме да въведем задължително ползване на колани и каски. Пожарогасителя също е задължителен. Водим разговори с БФАС за разрешение да участват и лицензирани състезатели. Надявам се по този начин да се повиши конкуренцията и от там да се качи нивото. Моля, който смята да участва да заяви участието си тук или да ми пише на лично.

    Засега са заявили участие:
    1. Георги Бозаджиев- В.Търново- Сузуки Самурай
    2. Валери Вушев- София- Сузуки Самурай
    3. Георги Илиев- София(Суходол)- Газ 69
    4. Слави Славов- София- Ленд Ровър
    5. Боян Иванов- Пловдив- Сузуки Самурай
    6. Милко Митков- Бяла Слатина- Уаз 469
    7. Николай Янков- Тетевен- Уаз 469
    8. Атанас Делев- Пловдив- Тойота TLK 70
    9.Станимир Стоянов-Тетевен- Уаз 469
    10. Румен Николов-Тетевен- Сузуки Витара
    11.Свилен Лалев-Тетевен- Сузуки Витара
    12. Даниел Иванов- с.Лазарово-Дайхатсу Фероза
    13. Иван Клисарски- София- Сузуки Самурай
    14. Стоян Добринов- София(Суходол)- Сузуки Витара
    15. Цанко Петров-София- Джийп Вранглер
    16. Вилиян Маринов, Иван Василев-Плевен- Митсубиши Паджеро
    17. Цанко Ивайлов- София- Джийп Вранглер
    18. Димитър Милков, Иван Вълчев- Бургас- Сузуки Самурай
    19. Димитър Йорданов Дилков- Кнежа-Сузуки Витара
    20. Радослав Генев- Габрово- Дайхатсу Фероза
    21. Бисер Христов Стоянов- с.Галиче- Уаз 469
    22. Емил Георгиев- Сливен- Сузуки Витара
    23. Кирил Цветанов, Митко Митков- Видин- Лада Нива
    24. Калин Митов-Враца- Сузуки Витара
    25.Иван Дочев- Бяла Слатина- Сузуки Витара
    26. Мирослав Кръстев- Враца- Сузуки Витара
    27. Светослав Христов- София-Сузуки Самурай
    28. Кристофър- с. Момин сбор- Ленд Ровър
    29. Асен Иванов- София- Сузуки Самурай
    30. Владиан Христов-София- Уаз 469
    31. Момчил Митов- с.Горник- Уаз 469
    32. Иван Попов- София- Сузуки Витара
    33. Петър Балабанов-Г.Оряховица- Уаз 469
    34. Владимир Кътевски- с. Койнаре- Джийп Чероки
    35. Владимир Сиврийти- Дупница- Лада Нива
    Последно редактирано от Георги Василев; 08-05-09, 08:25. Причина: допълване на данни
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #17
      До: Лазарово 09-10.05.2009

      Таксата за участие остава същата(20лв). Наградите остават същите(1място 600лв, 2-ро 400лв, 3-то 200лв).
      Това е правилника за провеждане на състезанието.В синьо са новите моменти.






      Правилник


      за провеждане на състезание по офроуд


      „Лазарово 4х4 Екстрийм”


      9-10 май 2009




      1.Участие:
      Състезанието е между високопроходими автомобили с две оси.
      Състезанието се провежда по затворено трасе с препятствия.
      Право на участие имат всички, с изключение на видимо употребилите алкохол или упойващи вещества. Състезателите ще могат да имат и помощник(навигатор), който да ги насочва през терена. Всички екипажи задължително трябва да носят каски, а автомобилите да са оборудвани с предпазни колани и пожарогасител.
      Участието на лица под 18год. Става след писменото съгласие на техен родител( настойник).
      Състезателите нямат право да ползват вериги.

      2.Начин на оценяване на екипажите:
      Екипажите стартират с еднакъв брой точки. Трасето е разделено на 5 зони. За всяка зона отговаря полеви съдия.Всяка зона може да бъде заобикаляна срещу наказателни точки. По време на преминаването на всяка зона за всяка грешка съдията отнема контролни точки. При движение по трасето между зоните се наказва само настъпване на лента, събаряне на колче и ползване на асистенция. Състезателите могат да ползват лебедки, крикове, пътеки и т.н., но те трябва да са част от оборудването на автомобила(да са преминали стартовата и финалната линия с него). Не се допуска внасянето на помощни средства отвън. Навигатора има право да се движи пеша по трасето и да помага на пилота. Пилота и навигатора трябва да пресекат стартовата и финалната линия седнали вътре в автомобила и със закопчани предпазни колани.
      Класирането на екипажите е по броя на контролните точки с, които всеки екипаж е пресякъл финалната линия.
      На екипажите се засича и контролно време. При просрочване на контролното време полевият съдия изважда автомобила от трасето и всички непреминати зони ( или започнати, но незавършени ) се оценяват, като „заобиколени”.







      Екипажите стартират с 200 точки.
      Точки се отнемат за:

      Заобикаляне на зона 40т
      Ползване на асистиращата машина(1) 20т
      Ползване на лебедка(1) 16т
      Ползване на стълба( пътека, трупче, подпора) (2) 12т
      Ползване на крик( джек) (3) 10т
      Съборено колче(4)
      Настъпване на лента(5)
      Връщане назад (6)
      Време за преминаване на цялото трасе(7) 1т/мин

      Легенда:
      (1) За всеки цикъл „закачване-теглене-откачване” на куката
      (2) За всеки цикъл „поставяне-преминаване-вдигане” на стълбата
      (3) За всеки цикъл „поставяне-вдигане-спускане до земята” на крика
      (4) За „съборено” се счита колче, което лежи изцяло на земята.
      (5) За всяко колело
      (6) За „връщане назад” се счита, ако при движение на автомобила назад, той измине над 1метър с въртящи се колела. Свличане назад с блокирали колела не се смята за „връщане назад”.
      (7) Времето за преминаване на трасето ще се закръглява до минута по математическото правило( напр. 1529” се закръглява на 15мин, а 1530” се закръглява на 16мин). Разрешава се ползването на земекопни инструменти( кирки и лопати), но само ако не се поврежда (променя) съответното препятствие.

      3.Ползване на асистенция.
      Екипажите могат да ползват асистираща(и) машина(и), който ще бъде(ат) осигурен(и) от организатора.Не се допуска ползване на асистенция от друга машина извън предварително определените.
      Забранява се оказване на помощ от публиката. Ако въпреки забраната се ползва такава екипажа се наказва с отнемане на 20т ( ползване на асистираща машина).



      4. Дисквалификация при:
      -Излизане на автомобилаизвън трасето с две колела едновременно(гумите да излязат изцяло извън лентата).
      -Ползване на оборудване внесено отвън.
      -Промяна на препятствията чрез използване на земекопни инструменти и рязане на дървета.
      -Пресичане на стартовата и финалната линия без навигатора вътре в автомобила, без каски, с незакопчани колани, или с липсващо оборудване, с което автомобила е стартирал.
      Дисквалификацията важи само за съответния етап.

      -Грубо неспазване на правилата и непристойно поведение- по решение на главния съдия. Дисквалификацията по тази точка може да важи и за цялото състезание в зависимост от решението на главния съдия.

      5.Класиране:
      5.1 За всеки етап: класирането се извършва по броя на точките останали на екипажа след преминаване на трасето. Подреждането е по низходящ ред на точките. Дисквалифицираните екипажи получават 0 точки.
      5.1 За Главното класиране:Главното класиране се извършва след сумиране на резултатите на екипажите от отделните дни.
      За участие в Главното класиране резултатите от отделните дни ще се определят след извършването на класирането по етапи по следната формула Р= Б-М+1, където:
      Р-резултат за деня, Б- брой стартирали автомобила, М-място в класирането за етапа
      Например: при 30 стартирали автомобила първият ще има резултат:
      Р= 30-1+1=30т. Вторият 29т и т.н.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Георги Василев; 02-05-09, 18:42. Причина: допълване
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        До: Лазарово 09-10.05.2009

        Имам само един въпрос.
        Жоро трасето ще може ли да бъде минато от неподготвен автомобил?
        Защото нито съм подготвен за траял нито съм с лебедка?
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #19
          До: Лазарово 09-10.05.2009

          Участниците в състезанието могат да пренощуват в гр.Бяла Слатина в мотел Сарая Макади и мотел Фау. Мотел Сарая Макади разполага с ресторант и охраняем паркинг и места за нощувка за 23 човека. Цената на легло е 15-20лв. Телефона за резервация е 0889 323 445. Мотел Фау също разполага с ресторант и охраняем паркинг и места за 25 човека. Цената е 15-20лв. на легло. Телефона за резервация е 0915 4040 и 0888 736200.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #20
            До: Лазарово 09-10.05.2009

            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
            Имам само един въпрос.
            Жоро трасето ще може ли да бъде минато от неподготвен автомобил?
            Защото нито съм подготвен за траял нито съм с лебедка?
            Безнадеждно- непроходими препятствия няма да има, но неподготвен джип не може да премине през препятствията. За твоя Самурай конкретно: някои от препятствията са проходими с майсторлък и добро познаване на машината, а за другите си има джуган
            Ако забелязваш промените в правилата за оценяване е по "изгодно" да се пробваш в зоната, да върнеш няколко пъти, да ползваш джек и накрая да те измъкне джугана, отколкото да я заобиколиш
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #21
              До: Лазарово 09-10.05.2009

              Ето и плаката:

              Кн+ (Лн) ЧП Р
              http://ftp.domainbg.com/icofresh/ava...m/new-logo.jpg

              Коментар


              • #22
                До: Лазарово 09-10.05.2009

                Имам въпроси към организатора и по точно към правилника.

                Как може да наказвате състезатели, които си ползват оборудването,лебедка,крик,пътеки и други.А също и връщане назад 1м.с въртящи се гуми.Това според мен е пълен ъпсурд.Може ли някой да ми обясни как точно ще се измерва растоянието от 1м. с въртящи се гуми.Аз лично ще съм първия който ще подаде контестация за неправилно измерено растояние.
                Последно редактирано от damian_drinkov; 15-04-09, 22:13.
                OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                www.offroadprimorsko.com
                0899883765

                Коментар


                • #23
                  До: Лазарово 09-10.05.2009

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Безнадеждно- непроходими препятствия няма да има, но неподготвен джип не може да премине през препятствията. За твоя Самурай конкретно: някои от препятствията са проходими с майсторлък и добро познаване на машината, а за другите си има джуган
                  Ако забелязваш промените в правилата за оценяване е по "изгодно" да се пробваш в зоната, да върнеш няколко пъти, да ползваш джек и накрая да те измъкне джугана, отколкото да я заобиколиш
                  Това значи да се пробвам.Така ли?
                  Ще направя всичко възможно да участвам.Пък ако счупя джипа ще го оставя на драго.
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лазарово 09-10.05.2009

                    Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                    Имам въпроси към организатора и по точно към правилника.

                    Как може да наказвате състезатели, които си ползват оборудването,лебедка,крик,пътеки и други.А също и връщане назад 1м.с въртящи се гуми.Това според мен е пълен ъпсурд.Може ли някой да ми обясни как точно ще се измерва растоянието от 1м. с въртящи се гуми.Аз лично ще съм първия който ще подаде контестация за неправилно измерено растояние.
                    Идеята е да се оценят възможностите на системата човек-машина. Надявам се ще се съгласите, че ако вие минете през дадена зона "от раз", а аз разпъвам крикове и лебедки за да мина- вие имате по-подготвена машина, или сте по-добър шофьор, или си познавате по-добре от мен машината. Съответно трябва да финиширате с повече точки от мен. Същото важи и за връщането назад- ако аз подходя правилно и мина през дадено препятствие(изкачване, наклон) отведнъж, а вие поради неточно подбрана предавка( или засилка) се засилвате няколко пъти- очевидно е, че аз трябва да имам повече точки накрая на зоната. Относно собственото оборудване-хората със собствено оборудване губят по-малко точки от тези дето нямат
                    Не знам дали е пълен абсурд, но връщането назад се наказва във всички траяли. Относно това кой и как го измерва...? Колега на нашите състезания цари дух на приятелство и взаимно доверие. На последното състезание се наказваше връщане над 50см. и въпреки, че много екипажи загубиха точки никой не е протестирал, че бил върнал 49см, а не 50см. За всички е ясно, кога някой маневрира назад Сега го промених на 1м защото ще има сериозно кално препятствие и сигурно доста джипове ще "лашкат" вътре. А над 1 м. назад вече не е опит за измъкване, а си е връщане назад...

                    Колега въпреки, че вероятно ще получим разрешение от БФАС за участие на лицензирани състезатели нашето състезание е отворено за участие и любителско(в най-добрия смисъл на думата). Смятам да продължи в този дух(това във връзка с контестациите) Аз гарантирам, че аз и съдиите няма( и никога не сме го правили) да толерираме никой и да ощетим никой. Ако допуснем грешка( а ние всички сме хора) ще решим спора в интерес на състезателя.

                    За да си изясните правилника представете си един полигон, който се опитва да пресъздаде природата(например планински терен). Лентата е ръба на пропаст, колчетата са дървета, асистиращата машина е "трактор", от близкото( или не толкова) село. Излизането с две гуми от трасето(лентата) е дисквалификация(падане в пропастта). блъскането в дърветата(колчетата) е силно нежелателно за машината. Преминаването чрез ползване на крикове, лебедки и пр.(да речем нямате подходящи гуми) ще ви коства повече от нормалното преминаване "на ход". А ходенето до най-близкото село за "трактор"( асистиращата машина) ще ви коства най-много (нерви, студ, време, пари...).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лазарово 09-10.05.2009

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      ...Колега на нашите състезания цари дух на приятелство и взаимно доверие...
                      Точно това много ми харесва и докато е така, аз ще карам на това състезание.

                      Поздрави
                      Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Лазарово 09-10.05.2009

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Идеята е да се оценят възможностите на системата човек-машина. Надявам се ще се съгласите, че ако вие минете през дадена зона "от раз", а аз разпъвам крикове и лебедки за да мина- вие имате по-подготвена машина, или сте по-добър шофьор, или си познавате по-добре от мен машината. Съответно трябва да финиширате с повече точки от мен. Същото важи и за връщането назад- ако аз подходя правилно и мина през дадено препятствие(изкачване, наклон) отведнъж, а вие поради неточно подбрана предавка( или засилка) се засилвате няколко пъти- очевидно е, че аз трябва да имам повече точки накрая на зоната. Относно собственото оборудване-хората със собствено оборудване губят по-малко точки от тези дето нямат
                        Не знам дали е пълен абсурд, но връщането назад се наказва във всички траяли. Относно това кой и как го измерва...? Колега на нашите състезания цари дух на приятелство и взаимно доверие. На последното състезание се наказваше връщане над 50см. и въпреки, че много екипажи загубиха точки никой не е протестирал, че бил върнал 49см, а не 50см. За всички е ясно, кога някой маневрира назад Сега го промених на 1м защото ще има сериозно кално препятствие и сигурно доста джипове ще "лашкат" вътре. А над 1 м. назад вече не е опит за измъкване, а си е връщане назад...

                        Колега въпреки, че вероятно ще получим разрешение от БФАС за участие на лицензирани състезатели нашето състезание е отворено за участие и любителско(в най-добрия смисъл на думата). Смятам да продължи в този дух(това във връзка с контестациите) Аз гарантирам, че аз и съдиите няма( и никога не сме го правили) да толерираме никой и да ощетим никой. Ако допуснем грешка( а ние всички сме хора) ще решим спора в интерес на състезателя.

                        За да си изясните правилника представете си един полигон, който се опитва да пресъздаде природата(например планински терен). Лентата е ръба на пропаст, колчетата са дървета, асистиращата машина е "трактор", от близкото( или не толкова) село. Излизането с две гуми от трасето(лентата) е дисквалификация(падане в пропастта). блъскането в дърветата(колчетата) е силно нежелателно за машината. Преминаването чрез ползване на крикове, лебедки и пр.(да речем нямате подходящи гуми) ще ви коства повече от нормалното преминаване "на ход". А ходенето до най-близкото село за "трактор"( асистиращата машина) ще ви коства най-много (нерви, студ, време, пари...).
                        Колега за колчета и ленти съм съгласен но за другите неща не.Все пак това си е ваше състезание както си прецените.
                        OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                        www.offroadprimorsko.com
                        0899883765

                        Коментар


                        • #27
                          До: Лазарово 09-10.05.2009

                          Аз лично не съм съгласен относно връщането назад.
                          1. Типично по български някой ще си мисли че се е върнал 70 см. назад а съдията ще каже 130 см. ... да не говорим ако връщането е наистина около метър. А на състезание винаги някои е недоволен
                          2. За връщане и засилване при наклон или кално препятствие 1 м. е малко. Като правим паралел с реалната ситуация, замислете се понякога колко се връщате

                          По мое мнение това е спорен момент и при получилите наказания ще си останат със съмнения ... а все пак състезанието е да се забавляваме
                          .... но този момент не би ме спрял да участвам ако мога да дойда
                          BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Лазарово 09-10.05.2009

                            Колега връщане с един метър наистина е недостатъчно за засилка, но 1,5 м вече позволява засилване да "прескочиш" някой бряг. Който иска нека се засилва срещу съответния брой точки. Който има мотор и гуми ще мине и без засилка.
                            Ако правим паралел с реална ситуация понякога въобще не можеш да се засилваш без да отрежеш дървет или да копаеш зад джипа.... това в планината де.
                            Последно редактирано от Георги Василев; 19-04-09, 12:17.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Лазарово 09-10.05.2009

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Колега връщане с един метър наистина е недостатъчно за засилка, но 1,5 м вече позволява засилване да "прескочиш" някой бряг. Който иска нека се засилва срещу съответния брой точки. Който има мотор и гуми ще мине и без засилка.
                              Ако правим паралел с реална ситуация понякога въобще не можеш да се засилваш, без да отрежеш дървета, или да копаеш зад джипа.... това в планината де.
                              Жоре забрави да кажеш че ще мине без засилка този който има мотор гуми и най вече блокажи

                              Коментар


                              • #30
                                До: Лазарово 09-10.05.2009

                                Да, и ще завърши с повече точки. Нали идеята е да се оцени и машината....
                                Имаш крава- пиеш мляко
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X