Обява

Свий
Няма добавени обяви.

горивна добавка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • горивна добавка

    здравейте колеги, от няколко месеца съм регистриран и следя с интерес форума, демек това ми е първия пост, та ако има темата, която засягам някъде простете, търсих няколко пъти, но така и не успях да намеря нещо конкретно.
    Та въпроса ми е някои ползвал ли е добавките които продават на пазара, които би следвало да "оптимизират работата на двигателя, да подобрят мощността и разхода". Интересува ме мнението ви за бензинов двигател и какво може да се постигне като подобрение и какви са рисковете, евентуално кои продукт бихте препоръчали.
    благодаря,
    см

  • #2
    До: горивна добавка

    Сипвай хубав (скъп) бензин на добри (големи) бензиностанции и не се занимавай със щуротии. За 30 години зад волана не ми се е налагало, но наскоро пътувайки в Германия ми се наложи да потърся. Е няма, не продават такива работи там.
    Последно редактирано от Ясен; 12-12-08, 17:11. Причина: дребна грешка

    Коментар


    • #3
      До: горивна добавка

      Няма да навреди периодично да слагаш REDEX , за почистване на дюзи. Ползвал съм и добавката на Шел и съм много доволен.
      Успех!
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #4
        До: горивна добавка

        Първоначално публикуван от smadjaroff Преглед на мнение
        ....... здравейте колеги, от няколко месеца съм регистриран и следя с интерес форума, демек това ми е първия пост, та ако има темата, която засягам някъде простете, търсих няколко пъти, но така и не успях да намеря нещо конкретно.
        ......
        .... има и то няколко даже ЦЪК
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #5
          До: горивна добавка

          Редекс,предлагат различни добавки,както за дизел,така и за бензинови мотори.Аз лично от време на време сипвам за изчиствани на дюзите,както казах има и за бензинови мотори,за почистване на горивната система и др. Почти във всяка бензиностанция ги има,трябва да видиш на тебе лично за какво ти трябва.Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: горивна добавка

            Първоначално публикуван от shiltan Преглед на мнение
            Редекс,предлагат различни добавки,както за дизел,така и за бензинови мотори.Аз лично от време на време сипвам за изчиствани на дюзите,както казах има и за бензинови мотори,за почистване на горивната система и др. Почти във всяка бензиностанция ги има,трябва да видиш на тебе лично за какво ти трябва.Поздрави
            Имам 4укане в мотора,самняваме 4е е клапан,интересуваме нешто изпитано ,добавка за маслото на двигателя .На тези по бензиностанциите им нямам вяра-мнения за [ crc]

            Коментар


            • #7
              До: горивна добавка

              Аз съм слагал на Сеат ибиза 1,8 16v преди години универсален модификатор и ефекта бе учудващ- двигателя се успокои и на свободен ход и при натоварване поемаше по-спокойно. Преди 3 дни сложих и на Тойотата.
              Тъй като бизнеса ни е свързан със транспортна дейност и имаме собствена нафтоколонка от около половин година ползваме добавката на Fuel freedom international. Там за пример мога да дам Даф 105.460 чисто нов-шофьора е много доволен от добавката и разходомера падна със 2 литра.
              Последно редактирано от Ясен; 12-12-08, 17:14. Причина: пусти му Й в края на думата, нямат изтребване
              Взимат ли ти - бегай, гонят ли те давай.

              Коментар


              • #8
                До: горивна добавка

                Първоначално публикуван от jivo_pr Преглед на мнение
                Имам 4укане в мотора,самняваме 4е е клапан,интересуваме нешто изпитано ,добавка за маслото на двигателя .На тези по бензиностанциите им нямам вяра-мнения за [ crc]
                За твоя случай ти препоръчвам това:

                http://www.autoplanet1.com/sparocar/snimki/1.jpg
                Използвал съм я дълго време и винаги съм оставал доволен от резултата. Намира се почти на всяка бензиностанция. Що се отнася до добавките за гориво, ползвам Redex и също ги препоръчвам.

                Коментар


                • #9
                  До: горивна добавка

                  Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                  .... има и то няколко даже ЦЪК
                  Благодаря, ама виж какво ми пише:

                  vBulletin съобщение Съжаляваме, няма съвпадения. Моля опитайте различни условия.

                  може би аз греша...

                  Коментар


                  • #10
                    До: горивна добавка

                    колеги благодаря за мненията и инфото

                    Коментар


                    • #11
                      До: горивна добавка

                      Има една добавка, но трудно се намира тя е внос от Щатите и се предлага в разфасовки по 60 галона.Тук се пазари само от Лук Ойл.На 100л. се слага 100 милилитра,намаляВА разхода с около 1.5 литра на 100км.и повишава цЕтановото число.Има както за бензин, така и за дизел.
                      Последно редактирано от Ясен; 12-12-08, 17:23. Причина: Няма тема за добавки, която да не въпие от неграмотност

                      Коментар


                      • #12
                        До: горивна добавка

                        Първоначално публикуван от simeonstoyanov Преглед на мнение
                        Има една добавка, но трудно се намира тя е внос от Щатите и се предлага в разфасовки по 60 галона.Тук се пазари само от Лук Ойл.На 100л. се слага 100 милилитра,намаля разхода с около 1.5 литра на 100км.и повишава цитановото число.Има както за бензин така и за дизел.
                        Сега остава да отгатнем: Как се казва тази американска добавка?
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • #13
                          До: горивна добавка

                          Първоначално публикуван от simeonstoyanov Преглед на мнение
                          Има една добавка, но трудно се намира тя е внос от Щатите и се предлага в разфасовки по 60 галона.Тук се пазари само от Лук Ойл.На 100л. се слага 100 милилитра,намаля разхода с около 1.5 литра на 100км.и повишава цитановото число.Има както за бензин така и за дизел.
                          Как се пренасят тези разфасовки?

                          Коментар


                          • #14
                            До: горивна добавка

                            Тези добавки ги кУпува Лук Ойл и те си ги внасят в България.А от там как се изнасят е друг въпрос.
                            Последно редактирано от Ясен; 12-12-08, 17:24.

                            Коментар


                            • #15
                              До: горивна добавка

                              Както знаете,у нас вече не се продава GASOLINE RON 92,но още се произвежда,и благодарение на тази добавка излиза на пазара като GASOLINE RON 95.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X