Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов с муха и шнур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Риболов с муха и шнур

    1,2,3,7,9 горе долу стават
    имитациите на оси работят много добре рано сутрин.
    мравката не е лошо да я ползваш като застудее тогава клена става мързелив и много не го блязнят мухите

    Знам че трудно се мята там където седи клена но трябва да се научиш има различни видове техники на замятане. Това вече е добър кастинг да можеш да подадеш мухата където трябва. Корема се избягва като обираш внимателно шнура с едната ръка или вдигаш мухарката високо за да не влачи течението шнура (естествено става само на близка дистанция). Когато ловиш тъй наречения даун стрим имай в предвид че клена те вижда а той е много по плашлив от пъстървата, веднага се скрива и остават само дребните.

    За нарязаната мрежа ти свалям шапка. Така трябва да бъде.

    П.С ще проверя в едно магазинче дали има кленови мухи малко ме съмнява де ама все пак ще погледа. а защо не почнеш сам да си ги връзваш много по ефтино излиза а и ще са по хубави от купешките (който в голям процент са вързани на куки от 2 стотинки и всеки по едър рибок ги изправя).

    Коментар


    • #92
      До: Риболов с муха и шнур

      Колеги,пак ще изпуснем темата да замре... Активността на потребителите тук е нулева
      НИщо не казвате, след драстичното застудяване рибата как се представя /по-конкретно клена/?
      Аз имам някакви наблюдения ама нали не съм много спец, та затова не смея сам да си вадя заключения. Сега съм се насочил към изработката на мухи и като направя няколко бягам на гьола да ги пробвам. Учудващо за мен,има резултат дори с мойте мухи. Само,че проблем и то голям ми е измръзването на ръцете. Гледах разни неопренови ръкавици и мисля да си купя,за да видя дали ще има промяна. Колкото и да се пазя, при откачането на рибата и при обирането на шнура се мокря и после лошо.....
      Прикачени файлове
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #93
        Re: Риболов с муха и шнур

        Браво колега така се става мухар.
        С проби грешки и много наблюдения.
        С времето опитът сам ще дойде, дори с твойте мухи ли аз на времето какви грозотии връзвах и пак ловях, а нямаше и интернет, нямаше материали, нямаше нищо.
        Поздрави и продължавай да дерзаеш

        Коментар


        • #94
          Re: Риболов с муха и шнур

          Една малка рзходка в Рила.
          Естествено избрахме най гадния ден, надвиснали облаци, прехвърча сняг, реката вдигнала нивото и леко мътна.
          Водата беше страшно студена, общо взето очерта се само разхотка по иначе красивата река.
          Рибите се бяха покрили, нямаше никаква активност, едвам мърдаха чакаха примамката сама да им влезе в устата.
          Ловяхме само на нимфи, от сутринта до обяд успях да излиъжа 2 риби от който едната изпуснах при ваденето а другата успях да снимам.
          Рибата беше в нормата но адски слаба, още няма достатъчно храна.
          Естествено пуснах я да си плува.
          Ето и малко снимки.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Daniel; 09-03-09, 10:21.

          Коментар


          • #95
            До: Риболов с муха и шнур

            Здравейте! Привличаме мухарския риболов, но възможността да си причиня някоя телесна повреда, все още не смея да пробвам.

            Коментар


            • #96
              Re: Риболов с муха и шнур

              Здравейте! Привличаме мухарския риболов, но възможността да си причиня някоя телесна повреда, все още не смея да пробвам.
              защо трябва да си причиняваш телесни повреди
              Вярно труден спорт е, но е много интерактивен и има какво да учиш цял живот.
              Не става веднага - трябва четене, практика, знание за рибите - къде стоят в реката, с какво се хранят през различните сезони, видове мухи на които могат да бъдат излъгани - е тука е голямата драма - различни мухи в зависимост от реката, вида риболов, сезона.
              В момента от интернет може да се научи почти всичко, а има и доста опитни колеги които могат да покажат как стават нещата.

              Даже вече си имаме и събор всяка година
              http://the5day.com/sabor/
              Можеш да видиш и да пипнеш почти всичко внесено в България.

              Поздрави.

              Коментар


              • #97
                Re: Риболов с муха и шнур

                Най-накрая направих още един пъстървов риболов (понеделник по празниците).
                Целта беше един карст близо до София.
                Рано сутринта пристигнах на реката, избрах карст защото ми се ловеше на суха муха, но никой за съжаление не може да предвиди какво ще е състоянието на реката.
                На пръв поглед всичко е идеално - водата не е висока, много бистра, нивото е легнало и са се образували местенца, където със сигурност се подвизават от онези с червените петънца. Вързах една суха муха но като пипнах водата се оказа че е адски студена, по студена и от зимата а за тази река това е голям прецедент.
                Както и да е реших да пробвам - временцето беше слънчево и се надявах да се вдигнне някоя красавица - ентусиазма ми спадна след като подмятах около час и нищо не се случи.Смених монтажа с нимфов и до обяд успях да хвана 6 риби с размер 25 см. (абсолютно еднакви като изляти по калъп).
                Към 12 часа надвиснаха облаци и започна да подухва, сигурен знак че рибите колкото и да не са активни съвсем ще се изпокрият. За това приключих риболова и се прибрах. Ще чакаме хубавото време и малко по топлите води.

                Наслука

                Коментар


                • #98
                  До: Риболов с муха и шнур

                  Да обновим малко темата.
                  От началото на новата година не съм хващал въдица, по ред причини и най-вече липса на свободно време.
                  Та днес реших да си дам час почивка и да отскоча до "отходните води на София", а именно р.Искър малко след града. Когато минавам с колата гледам, че все по някой стои с въдичка и ми стана любпопитно какво ли ловят там. А и забраната ограничава възможностите за избор на водоем.
                  Отидох с въдицата на реката и седнах на брега. Чудех се дали си заслужава изобщо да сглобявам пръта!? Водата влачеше шишета, пликчета и какво ли не. Миризмата беше доста неприятна.
                  От тинестото дъно излизаха мехури- въобще никакви признаци за живот в тази река, освен жабите и тубифекса.
                  Стори ми се, че видях силует на рибка и почнах да замятам.
                  Бях изключително учуден, когато след поредното замятане последва удар.
                  Направо тръпки ме побиха. Едно кленче се беше хванало и само дето не подскачах от радост, че в тази река животът се възвръща. Хванах 4 кленчета за престоя си, след което ги пуснах обратно
                  Дано да се върне времето на дядовците ми, когато Искъра е гъмжал от риба /говоря за течението му непосредствено след София, в долното течение риба има от години/
                  Познат ми каза, че има и костур и мряна и шаран. Ако това е истина има Надежда

                  П.С> Омазах си ръцете и шнура от тая гадна вода. Едва се измих А пък като закачам мухите ги стягам със зъби. Дано освен кленчето да не съм пипнал и нещо венерическо !!!
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Evgeni Enduro; 05-05-09, 18:02. Причина: Допълнение
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #99
                    До: Риболов с муха и шнур

                    Мухарския сезон в югоизточна България започна изключително добре тази година !

                    През април имаше страхотни удари на големи кефали по ракавите на яз. Тракиец също и по р. Марица

                    С нетърпение чакаме да се позатопли още малко за да открием сезона и по р. Арда, това е може би едно от най-вълнуващите места за риболов.

                    Наслука на всички !

                    Коментар


                    • До: Риболов с муха и шнур

                      Здравейте колеги.Въпреки ниската температура на водата не устоях на изкушението и се потопих с проходилката.Слуката беше умерена,но сефтето си струва снимането.Наслука.
                      Прикачени файлове
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • Re: Риболов с муха и шнур

                        Много хубаво квфалче колега
                        Проходилката си е друга работа,
                        би ли споделил какъв клас въдица и колко дълга ползваш със съоръженито и на каква муха.
                        Аз съм ловил на затворен водоем само от каяк,
                        На язовир огняново хванахме хубави риби, имаше и по около 2 кг. на суха муха.
                        Преди години на язовир васил кларов приятелчето ми хвана страшен клен от брега на мухата "ред таг" направо му дръпна въдицата от ръцете, не можа да го извади. Тамън пазачите на стената ни обясняваха как нямало риба в язовира

                        Коментар


                        • До: Риболов с муха и шнур

                          Въдицата и макарата са ми от така наречен от мен модел "ученически" на фирма ДАМ,от един склад на Орозов.Купих си я едно време за 50 лв(25 долара )целия комплект въдица,макара и шнур.Шнура разбира се смених,но въдицата и макарата са ми слабост,вече е пълно с такива пособия но традиционализма и привързаността към вещите ми си казват думата.Те отдавна са част от мен и не желая да ги подменям с по-леки,по-здрави и по-удобни.Въдицата е 5-6 клас,дълга 2.20.Шнура е 5-6 клас двойно коничен.Мухите сам си ги правя,като най-добри резултати за клен имам с плуваща муха с тяло от печен корк и малко перушина от петел.Куката обикновено при мен е номер 12 на "Гамакатсу".ТУК има не много добра снимка на иначе доста "добра" муха.От долу слагам още една снимка,като въпросната муха е оградена в червено кръгче.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от adwokat; 09-06-09, 20:20.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • Re: Риболов с муха и шнур

                            Корка си е класика,
                            Не само заради това, че плува добре, а и издава специфичен звук при пляскане във водата.
                            Питах за класа и дължината защото ми е интересно от проходилка каква въдица ще е по удобна по къса или по дълга.
                            С дългата определено ще се мята по лесно и ще може по отдалече да се облавят местата с кленовете.
                            5/6 клас ще е добре според мен, пробвай някой път на стример с потъващ лидер ловят се приятни кустури ако не са много надълбоко.

                            Коментар


                            • До: Риболов с муха и шнур

                              Онзи ден по Струма излязох за малко с мухарката да пробвам някой клен. Духаше вятър, водата още е студена според мен, пък и пробвах ново място, таа, слаба работа. Няколко клена и два три по-малки. Направи ми впечатление, че рибата не беше активна и не търсеше мухи, имам предвид не рибарските Добре поне, че нямаше комари
                              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                              Коментар


                              • До: Риболов с муха и шнур

                                При нас по Янтра пък водата е много топла - 24 градуса, в събота си беше сериозен вятър и целият риболво беше ужасно затруднен. Аз успях да намеря на едно място мъздруги - доста нетрадиционни риби за муха, но пък аз си падам по експериментите - не бяха едри, но успях да си направя голямо удоволствие с тях, докато приятелите дърпаха хубави кефали под черниците ... Ето и някоя снимка на мъздругите ("Доици" по Дунавски):











                                И една снимка преди лягане



                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X