Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с XR400R - подробен репортаж

    Привет,
    Проблема с моторетката е следния: Днес го изкарах уж да караме, но...се случи това за което ще пиша. Мотора работеше нормално, но като тръгнахме от Околовръстното мотора беше като скопен няма никаква тяга...припукваше жестоко....вървеше САМО ако смукача е пуснат, нямаше почти никакви ниски. Спрях след около 2-3 км. мотора пушеше отзад като Трабант. Интересното е, че пушеше много и от свързването на изпускателните колектори с ауспуха(сигурно е гарнитура), но ме озадачава от какво може да се е случило това. Като видях какво е положението безславно тръгнах да се прибирам - мотора работи без никаква тяга, едвам ускорява(не съм го и пробвал), пуши много яко бял дим. Изгасна ми на 1 светофар, защото ниските никакви ги няма-5 минути опити за запалване и след като запали потънах в облак дим. Прибрах се криво ляво, обаче сега няма и грам желание да запали.
    Тъй като в момента не мога да го закарам на преглед, има ли вариант да разбера какво му е с елементарните технически познания които имам и с безценните съвети на някои от вас???

    Предварително благодаря.

    P.S. Сипах му бензин 98, ако има някакво значение. Моделът е Honda XR400R 2003г.
    Последно редактирано от Тануцо; 07-12-08, 01:44. Причина: добавка модел мотор
    Per aspera ad astra.

  • #2
    До: Проблем с XR400R

    хмм не сам от наи големите специалисти но мисля че е нещо от клапаните,ако не сам прав да ме поправи някои но просто аз така си мисля и не сам експерт просто така мисля!!! или клапани или нещо друго ако някои даде по точен отговор!
    [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с XR400R

      Най-добре го закарай на майстор,защото от симптомите които описваш не е добре работата...''след като запали потънах в облак дим''..ако става въпрос за клапъни няма да пали ,но няма и да пуши бяло....по вероятно е да става нещо със сегментите или буталото,белия пушек е от изгорлото масло което попада в цилиндъра ,а то мже да попадне там от две места : от гумичките на клапъните ,но там нещата стават постепенно не изведнъж и от сегментите където също мисля ,че не могат да се износят изведнъж.... А по добрия вариант е белия пушек да е конденз от студеното и влажно време ....т.е. пара а проблема да е нещо ..карбуратор,свещ...но след като неразбираш карай го на майстор.
      Стефан Дянков

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с XR400R

        Колега,да не са ти сипали нафта?Има и такива случаи,и симптомите са същите,дет ги описваш.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с XR400R

          По отношение на горивото - бензин е, защото го сипвах лично на OMV.
          Благодаря за съветите.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с XR400R

            Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
            Колега,да не са ти сипали нафта?Има и такива случаи,и симптомите са същите,дет ги описваш.
            Напълно е възможно ,а също така нафтата няма пълно изгаряне и минава между сегментите и стените на цилиндара и се смесва с маслото.Имай го впредвид ако се окаже че найстина си сипал нафта.
            Polaris Magnum 500
            Mercedes ml320

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с XR400R

              Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
              Привет,
              Проблема с моторетката е следния: Днес го изкарах уж да караме, но...се случи това за което ще пиша. Мотора работеше нормално, но като тръгнахме от Околовръстното мотора беше като скопен няма никаква тяга...припукваше жестоко....вървеше САМО ако смукача е пуснат, нямаше почти никакви ниски. Спрях след около 2-3 км. мотора пушеше отзад като Трабант. Интересното е, че пушеше много и от свързването на изпускателните колектори с ауспуха(сигурно е гарнитура), но ме озадачава от какво може да се е случило това. Като видях какво е положението безславно тръгнах да се прибирам - мотора работи без никаква тяга, едвам ускорява(не съм го и пробвал), пуши много яко бял дим. Изгасна ми на 1 светофар, защото ниските никакви ги няма-5 минути опити за запалване и след като запали потънах в облак дим. Прибрах се криво ляво, обаче сега няма и грам желание да запали.
              Тъй като в момента не мога да го закарам на преглед, има ли вариант да разбера какво му е с елементарните технически познания които имам и с безценните съвети на някои от вас???

              Предварително благодаря.

              P.S. Сипах му бензин 98, ако има някакво значение. Моделът е Honda XR400R 2003г.
              Миналата седмица моя сега твоя кофти работа, ако ти трабва съдеиствие за майстор звънкай.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с XR400R

                Може да е пробил буталото. Провери компресията. А и я кажи на маслото как му е нивото.
                KAWASAKI Let the good times roll

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с XR400R

                  Така, както го описваш ми прилича на пробито бутало - провери си компресията като първа стъпка.

                  Като втора - ще се наложи да отвориш двигателчето, няма как.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с XR400R

                    Щом е с бензин,пали трудно ,не върви както трябва и пуши остава да е задрало буталото.Ако е пробило,няма да пали въобще.Трябва си отваряне на двигатела.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с XR400R

                      тц тц...
                      Кво стана с тая машина бе

                      Тануцо, я ми кажи кога за последно си проверявал маслото?
                      Харчеше ли го?
                      Доливал ли си му някога и от колко км си с това масло?

                      В никакъв случай не го пали - направо разглобяване.

                      Що не звънна един телефон да ти кажа - щом си видял белия пушек и губене на мощност веднага гасиш и репатриране до вкъщи, а не на самоход!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с XR400R

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        тц тц...
                        Кво стана с тая машина бе

                        Тануцо, я ми кажи кога за последно си проверявал маслото?
                        Харчеше ли го?
                        Доливал ли си му някога и от колко км си с това масло?

                        В никакъв случай не го пали - направо разглобяване.

                        Що не звънна един телефон да ти кажа - щом си видял белия пушек и губене на мощност веднага гасиш и прибиране с приятел, а не на самоход!
                        Честно казано и аз се колебаех дали на самоход да се прибирам, ама...поне карах много бавно. Маслото е на не повече от 10-15часа, смених го преди месец и нещо Motul 20W50, синтетика. Скоро не съм го проверявал, но като за мой първи "ремонт" без да искам му сипах може би към 100гр. повече. Щеката беше може би 1-2мм над максимума.
                        Сега не съм го мерил, но със сигурност е изгорило масло, защото едно че пушеше, друго че на свръзката между колекторите и ауспуха си личат миниатюрни пръски масло.

                        Дано да имам късмет края на седмицата да го карам на ремонт.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с XR400R

                          той хр-а не беше с никасил нали. И да е дернало малко няма страшно.
                          Обаче ако е нахвърлял стружки по картера и от там те са се заврели навсякъде ще трябва да цепи двигателя и да го изчисти. Абе на към майстор си е работата. И то при кадърен, че да не съсипат хубавия мотор.
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с XR400R

                            Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
                            без да искам му сипах може би към 100гр. повече. Щеката беше може би 1-2мм над максимума.
                            Това не му пречи че е било малко над максимума още повече, че то е в рамката, а не в картера.

                            Иначе ясно - незнаш колко масло е имало и скоро не си го и проверявал.
                            Той доста е изгорил при прибирането, но е така информативно забележи колко масло ще източиш сега при отварянето.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с XR400R

                              Всяко зло за добро са казали хората - сега имаш шанса да му направиш биг бор на 440сс с 89мм бутало

                              Не се притеснявай ще се оправи, сега така и така е студ - няма да изпуснеш много

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X