Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с XR400R

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Колега, съжалявам ,но току що сядам на компа.! Иначе щях да ти спестя разглобяването (според мен )
    Един съвет към теб и всички които имат проблем по мотор !!!
    1. Никога не се започва отстраняване на проблем от най- сложния ремонт !!! По метода на изключването се започва следното :

    Така ,че според мен НЯМА да имаш проблеми по буталото .Според мен е можело да минеш без отваряне , но може пък да греша !!! Ще чакам да пишеш резултата !!! Успех !!!
    ИЗВОДА : Споделете проблема във форума ! Оставете всички да си поспорят ! Преспете спокойно ,смееки се на нашите бисери и на сутринта..... решете проблема по най - лекия път !!!

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с XR400R

      Аз че проверих още в началото дали не е нафта, проверих, но тъй като бях 345% убеден, че лично си сипах бензин, само подуших, и наистина миришеше си на бензин-нормално: има 4-5литра нафта и толкова бензин в резервоара, не мирише само на нафта... И чак днес, като помирисах и тубата с чист бензин ми стана ясно.

      Както се оказа XR-a не е bifuel.

      А по отношение на карането на ремонт и т.н. още в самото начало написах, че за момента, НЯМА как да го закарам на майстор, а си ме човъркаше от самото начало. Колите не си ги ремонтирам сам, нито смятам мотора да го ремонтирам сам.

      Съжалявам за прехвърчалите искри и че съм ви заблудил в началото, но все пак си мисля, че от цялата дандания поне останаха 2-те мнения със снимките, и безброй ценни съвети, които може да са от полза някому някога.


      P.S. А така или иначе щеше да е добре да се отвори мотора, защото тоя нагар по буталото се съмнявам да се самопочисти при работа на мотора с бензин. А и дето вика Джартов - сега видях какво свири в гайдата
      @ ЕМО : Дори и да беше спукано бутало или по-сериозен ремонт, нямаше да се разделя с XR-a, недей да съжаляваш....това ми е първия мотор и знам колко ми костваше, за да си го купя, така че не се разделям никак лесно с него...а и тепърва ми предстоят приятни емоции с него, надявам се.

      Поздрави на всички.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с XR400R

        Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
        @ ЕМО : Дори и да беше спукано бутало или по-сериозен ремонт, нямаше да се разделя с XR-a, недей да съжаляваш....това ми е първия мотор и знам колко ми костваше, за да си го купя, така че не се разделям никак лесно с него...а и тепърва ми предстоят приятни емоции с него, надявам се.

        Поздрави на всички.
        Не бе ,колега! Ти не ме разбра.
        Има една такава схема , която се практикува от доста хора-когато автомобила е за сериозен ремонт(или е ударен),го продават на по-ниска цена,добавят пари и си купуват друг.Та на мен ми се въртеше нещо такова из главата.Защо? Ако не разбираш от мотори(или не ти се занимава поради липса на свободно време например или нещо такова) и ти се наложи да го закараш на майстор,след плащането на частите и труда , може да се окаже че ти е излязло по-скъпо от колкото да го продадеш и да си купиш друг.Аз пък понеже мога да си го оправя(каквото и да му е) щеше да ми е по-ефтино да го взема счупен и да си го направя защото спестявам парите за труд(а и започвам да имам по-голямо доверие на мотора защото знам че със сигурност всичко му е наред и няма да ме изненада в някоя гора).Така и двамата сме доволни(губи само майстора).Ти пак можеше да си купиш мотор и нищо не ти пречеше пак да е ХР400(просто щеше да е друг).Както и да е!Вече е минало.

        А за споровете не се притеснявай-понякога става доста интересно и забавно(както в случая),пък и темата беше много полезна(особено за мен-нали мисля да си купувам ХР,та ми беше интересно да го видя отвътре).

        Като цяло Слави е прав-най-трудното нещо е да се постави диагноза,лечението е лесно(то и в медицината е така).И най-малката интервенция може да вкара и най-добрия майстор в трета глуха.Когато някой мой приятел ме помоли за помощ аз изобщо не искам да знам какво е правил по машината,какво е проверявал,сменявал или пипал-така може де те подлъже страшно много(както в твоя случай-"Не е нафта",та "Не е нафта"-я си виж за всеки случай).Просто си проверявам наред.Грешката ни беше , че не те накарахме да направиш елементарните проверки а ти се доверихме-то на нас ни е все тая де, ама ти си се гърчил на студа и можеше да ти спестим мъките.
        Поздрави!
        Дълго и безаварийно каране!
        Последно редактирано от ЕМО; 29-12-08, 19:54. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с XR400R

          Елементарна проверка когато искаш да разбереш дали бензина е чист или има в него масло или нафта - изсипваш мъничко на сух цимент или асфалт и чакаш. Чистия бензин се изпарява, и да остане някакво петно, то е сухо петно. А ако има примеси от масло или нафта, остава мазно петно!
          Пак повтарям, не е грешка че сте разглобили двигателя! Тоя нагар можеше и да си излезе сам, но можеше и да ти докара по-големи проблеми та да се наложеше все пак да се разглобява, но да платиш труд + части. А при тия мотори май частите са по-скъпи от труда!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с XR400R

            Най после се установи каквому е ,което ме зарадва че това му е проблема на ХР понеже знаеш че и за карам ХР.А от тук на татък го събирай и те чакаме да караме с Искрен и др.
            УСПЕХ!

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с XR400R

              Е кава е поуката от всичко написано до тук??За мене е:
              -Не си купувайте Хонда, защото не може да върви с нафта.

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с XR400R

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Е кава е поуката от всичко написано до тук??За мене е:
                -Не си купувайте Хонда, защото не може да върви с нафта.
                Не само Хондите не вървят с нафтаНавремето имаше много нафта а нямаше бензин та баща ми се мъчи да кара МЗ-то с нафта ама не нестава.На място работеше странно нямаше и никаква мощност а за пушека да не говорим.Балканче съм карал с 50 на 50 бензин и газ за горене.Връща от път

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с XR400R

                  Лично аз се забавлявах много и още си се подсмихвам сам. Без да искам да засегна Тануцо , щото излиза че е на негов гръб. Съвсем доброноамерен съм.
                  Още по напрегнато очаквам дата за среща в Чуйпетльово. Не настоявам за кюфтета на аванта не се заблуждавайте.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с XR400R

                    Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                    Лично аз се забавлявах много и още си се подсмихвам сам. Без да искам да засегна Тануцо , щото излиза че е на негов гръб. Съвсем доброноамерен съм.
                    Още по напрегнато очаквам дата за среща в Чуйпетльово. Не настоявам за кюфтета на аванта не се заблуждавайте.
                    А, няма проблем аз цял ден се хиля като идиот като се сетя за постъпката си ама. То един приятел ми каза" Абе недей да им казваш във форума, че си сипал нафта, ще се спукат да се смеят".
                    Човек трябва и да носи на майтап.

                    Ники, да се постопли и ше излазаме па у гората
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • До: Проблем с XR400R

                      Дяволът като си нямал работа и си........... играел с децата.........Сега поне знаеш със съгурност,че мотора ти е перфектен..действа успокояващо.
                      Стефан Дянков

                      Коментар


                      • До: Проблем с XR400R

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        Залагам 5 лв. за кофти гориво или в най-лошия случай разхлабена връзка между карбуратор и цилиндър.
                        Я съберете сега по 5 лева !
                        Джарта !
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • До: Проблем с XR400R

                          Такаа... тъй като дойде време да събирам маторетката, пред мен изниква проблемът в поръчването на частите....
                          В Бултрако ми дадоха цена от 214лв за т.н. Top End комплект гарнитури.
                          В E-bay подобен комплект е на различни цени, но като цяло е около 50-60$.


                          Комплекта в е-bay е на K&S gaskets, тъй като идея си нямам що за производител са ето го и може би глупавия въпрос:
                          Читави ли са К&S като производител и гаранция ли е че гарнитурите в Бултрако ще са поне 2 пъти по-качествени от тези, за да си заслужават повече от двойната цена?
                          Последно редактирано от Тануцо; 23-01-09, 16:17. Причина: допълване
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • До: Проблем с XR400R

                            Предполагам че са читави То в представителствата цените ги правят по позицията на луната Колкото по пълна толкова по висока цена. Друг е проблема чакането аз мразя да чакам части ама като няма какво да се преви.
                            KAWASAKI Let the good times roll

                            Коментар


                            • До: Проблем с XR400R

                              Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                              Предполагам че са читави То в представителствата цените ги правят по позицията на луната Колкото по пълна толкова по висока цена. Друг е проблема чакането аз мразя да чакам части ама като няма какво да се преви.

                              Те и в Бултрако са с поръчка 1-2 седмици.
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • До: Проблем с XR400R

                                Ми тогава не му мисли много 200 кинта за някакви си пикливи гарнитури е извинявай ма са много. Те почнаха съвсем да си съчиняват цените. Не, че не са важни гарнитурите ама се съмнявам тези дето си показал да имат проблем.
                                KAWASAKI Let the good times roll

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X