Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с XR400R

    Дали в мануала пише,че трябва да се извършва операцията по свалянето на персииско килимче.Имам съмнение че е препоръка от човека-Хонда. Познайте кой е?
    П.С.Дано де е малък проблема,и разходите минимални.

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с XR400R

      Никът ми се чете Тануцо.

      Благодаря за отзивите...така като гледам продължението ще е утре

      P.S. Персийското килимче е от съществено значение за успеха на операцията...по едно време тръгна да лети(явно му е такъв модела) ама го удържахме.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с XR400R

        Мдаа, ще види буталото и сегментите през отворите за колекторните тръби на ХР400, ама кога пръдне квачка! Или пък ако е специалист по гледане през крив макарон!

        Модераторите!!! А трийте де!!! Толкова се е старал Тануко, не оставяйте да му оплескват нещата!
        Четейки такива исказвания направо рак ме лови. Колега като не си в час с технологията не се изхърляй като... Още 82-ра дипломната ми работа в института беше "Диагностика на агрегати и възли без разглабяне". 82-ра , колега, сега сме 2008ма - 2009. Има си инструменти за тази цел и вече не са толкова скъпи. Въпроса е, че не всеки ги има, а това не значи че не може. Технологията е точно гледане през крив макарон. Айде да не се онасям в подробности.

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с XR400R

          Най - лесно е да напишеш съвет " да се разглоби двигателя на съставни части " !!! Със сигурност ще се разбере какъв е проблема !!! По трудно е да дадеш алтернатива ??? Наистина не познавам модела (карал съм отдавна .... и... други мотори ) , но аз не съветвам да си направи нов двигател , а само да се опита да реши проблема с по малко труд (с повече опит) и с по-малко средства !!! Ако опита ПЪРВО моя път и не успее - нищо няма да е загубил , освен 1 час време !!! Освен това - чакаме резултата утре ! Казах , че според мен няма да е бутало ??? Като толкова се дразниш , че някой е взел отношение по зададен въпрос - пиши диагноза !!!Нищо не пречи да са повече предположения ! Нали така и така вече прави най - сложния ремонт !!! По - сложен е само изобретяването на нов двигател, след разглобяването ?!?
          П.С. Не са нужни нападки и обиди ? Всеки всезнаЙко ги умее !!! По -добър тон винаги дава по - добър резултат ! Усмивки !!!

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с XR400R

            Хайде да залагаме,а.
            Аз съм за спукано бутало.

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с XR400R

              (Газо-разпределение.)
              Клапан наи-вероятно,легло,водач или нещо от ония 4-т серсемии.....

              Там е цялата ала-бала хуйня според мен.

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с XR400R

                Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
                Четейки такива исказвания направо рак ме лови. Колега като не си в час с технологията не се изхърляй като... Още 82-ра дипломната ми работа в института беше "Диагностика на агрегати и възли без разглабяне". 82-ра , колега, сега сме 2008ма - 2009. Има си инструменти за тази цел и вече не са толкова скъпи. Въпроса е, че не всеки ги има, а това не значи че не може. Технологията е точно гледане през крив макарон. Айде да не се онасям в подробности.
                Ами хубаво ще е да се унесеш малко в подробности и услужливо да ме вкараш в час по въпроса, как точно може да се види състоянието на буталото и сегментите през отвора за изпускателните колектори на четиритактов двигател, без да се демонтират клапаните! Ренген ли ще препоръчаш да си купи Тануцо, оптическо влакно с микрокамера ли ще провира? А че има диагностика без разглобяване, има, но аз ти задавам съвсем конкретен въпрос - Как ще се види буталото и сегментите през отвора за изпускателния колектор на Хонда ХР400?
                В крайна сметка не сме седнали тука да си говориме общи приказки, а конкретни неща и съвети!
                А за техническата си и обща грамотност съм получил оценките си отдавна, на други места и от други хора, не по форумите!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с XR400R

                  Слави ,има специални мини камери с които можеш да погледнеш през отвора на свеща и изкарва изображението на монитора на компютъра.С този уред горе-доло можеш да разбереш какво става в цилиндъра.Аз съм гледъл с такава можеш да видиш клапъните и евентуално буталото, но сигментите,бутален болт и т.н. няма как. Аутопсия му е майката,защото с вълшебна пръчка не се оправят нещта.
                  Стефан Дянков

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с XR400R

                    Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                    Слави ,има специални мини камери с които можеш да погледнеш през отвора на свеща и изкарва изображението на монитора на компютъра.С този уред горе-доло можеш да разбереш какво става в цилиндъра.Аз съм гледъл с такава можеш да видиш клапъните и евентуално буталото, но сигментите,бутален болт и т.н. няма как. Аутопсия му е майката,защото с вълшебна пръчка не се оправят нещта.
                    Знам че има, даже съм гледал с подобна, но служеща за моята сегашна работа! Но въпроса ми е съвсем конкретен: Как през отвора за изпускателния колектор могат да се видят буталото и сегментите на четиритактов двигател?
                    Нали не сме седнали да си говорим общи приказки и да обсъждаме какво принципно е възможно, а сме седнали да обсъждаме какво конкретно е възможно да направи Тануцо в конкретния случай!
                    Писането ми в тази тема бе провокирано от дразнещия факт че се намират хора, които щедро дават акъл по дадена тема, без дори да са я прочели и да са си изяснили за какво става въпрос! В случая, че не става въпрос за 2Т двигател на ИЖ, ЧЗ или МЗ, а става въпрос за 4Т двигател на Хонда ХР400! Говоря конкретно за човека с никнейм bgbul. Не му е за първи път в тази тема и няма да му е за последен път, докато среща толерантност и подкрепа! А подобни писания превръщат форума (портала) в боза, в която все по-рядко имам желание да се "топвам"!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с XR400R

                      Как през отвора за изпускателния колектор могат да се видят буталото и сегментите на четиритактов двигател?
                      Ти НЕ МОЖЕШ да ги видиш. Но оглеждайки повръхността на цилиндрите, натрупването по клапаните, саматото бутало (челото, за да не се заядеш пак), натрупването по цилиндровата глава и т.н вече можеш да си извадиш извода В КАКВО СЪСТОЯНИЕ са ти сегментите. Ако не си виждал такива апарати отиди в гастрологията и виж какво представляват. Има и такива дето ти ги бутат отзад. Аз навремето го взех назаем от КАТ за ползване, но беше като една пръчка. Сега са по-лесни, защото са гъвкави и правят дигитални снимки.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с XR400R

                        Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
                        Ти НЕ МОЖЕШ да ги видиш. Но оглеждайки повръхността на цилиндрите, натрупването по клапаните, саматото бутало (челото, за да не се заядеш пак), натрупването по цилиндровата глава и т.н вече можеш да си извадиш извода В КАКВО СЪСТОЯНИЕ са ти сегментите. Ако не си виждал такива апарати отиди в гастрологията и виж какво представляват. Има и такива дето ти ги бутат отзад. Аз навремето го взех назаем от КАТ за ползване, но беше като една пръчка. Сега са по-лесни, защото са гъвкави и правят дигитални снимки.
                        Аз ви предлагам да прекратите спора. Факт е, че bgbul в началото каза, че мога да видя буталото и сегментите през отвора на колекторите.(точка). Според мен даде този съвет само от идеята да помогне, ако може.
                        Тъй като не само според мен на XR-a няма как да го видя тоз природен феномен,и тъй като не разполагам с подобна миниатюрна специална камера за подобни огледи(тъй като разглобявах мотора пред и в гаража, а той не е сертифициран за прегледи по TuV), просто свалих двигателя.


                        P.S. A и дори и да съм могъл да го видя през колекторите - няма смисъл от разговора, защото двигателя е свален така или иначе.

                        Поздрави
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с XR400R

                          Залагам 5 лв. за кофти гориво или в най-лошия случай разхлабена връзка между карбуратор и цилиндър.
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с XR400R

                            Айде стига сте се дърлили бе .......! то момчето му пуши главата и се чуди как да си оправи мотора вие сте тръгнали да си мерите п.........те. Като сте толкокова компетентни и можещи дай предложение и варианти да му помогнете не да се саревновавате в неговата тема кой е по-начетен.......... Аз лично предлагам на момчето ако няма кой да му го направи да ми го донесе в Казанлък аз ще му го направя БЕЗПЛАТНО. Давайте други предложения
                            Стефан Дянков

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с XR400R

                              Нито съм искал да споря, нито да си меря п****. Просто се ядосах от исказване.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с XR400R

                                Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                                Айде стига сте се дърлили бе .......! то момчето му пуши главата и се чуди как да си оправи мотора вие сте тръгнали да си мерите п.........те. Като сте толкокова компетентни и можещи дай предложение и варианти да му помогнете не да се саревновавате в неговата тема кой е по-начетен.......... Аз лично предлагам на момчето ако няма кой да му го направи да ми го донесе в Казанлък аз ще му го направя БЕЗПЛАТНО. Давайте други предложения

                                Благодаря за предложението. Моторът ще стане, макар и по-бавно, а на мен ми се кара и затова съм толкова нетърпелив. Засега всичко е под контрол

                                @ Жоро - връзката към карбуратора си беше ок, бензина може и да е проблемен, но сипах на ОМВ и то А98....
                                Последно редактирано от Тануцо; 26-12-08, 22:58. Причина: Добавяне отговор към Жоро Жаджиев
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X