Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes G 3.5 turbo diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За окачването

    Венци дай малко повече информация.
    Има ли други пружини - имам предвид с различна дължина, различна твърдост при различни натоварвания и т.н. Амортисьорите пак така? Аз искам да сложа окачване само за гората, затова се интересувам толкова подробно.
    И най-вече цените на всички тези неща? Как можем да ги поръчаме?
    Питам всичко това, защото ще правя абсолютно същата процедура, а при мен нещата се правят най-вече с много желание и много заеми!

    Коментар


    • #17
      Честито за придобивката,желая Ви безаварийно ползване,да Ви радва дълго време и много километри да изминете с нея извън пътя.Страхотна е джипката

      Коментар


      • #18
        Казвате амортисьори De Carbon. А защо точно такива? Достойно ли ще заместят другите от марките Trailmaster/TJM и т.н.? Ще се радвам на някакво обяснение защото точно в момента ми предстои да закупувам пружини и амортисьори. Иначе от към цени го докарват - www.kanex.bg

        Ако наистина ще ми свършат добра работа да ми кажете от къде да си поръчам и пружините на Trailmaster, какви цени и колко време за доставка?

        Става въпрос за 290GD 94-та.

        Коментар


        • #19
          TJM както и почти всички тунингови фирми които знам нямат амортисьори и окачвания за Mercedes G. Trailmaster в момента в който правихме поръчката още нямаха амортисьори за G а само пружини. Според техните съобщения тези амортисьори вече следва да са в производство но все още ние не сме поръчвали... Защо DeCarbon? Ами консултирахме се с Красимир (Долфи). Перз него са минали доста амортисьори и има пряко наблюдение кои как се държат... Странното е че всяка марка си има модели на които се държи отлично и други на които е много зле... Долфи кара включително и със специални поръчкови от по много пари с външни резервоари и т.н. И в края на краищата DeCarbon изкарват най-дълго и работят най-добре...
          Това горното е валидно само за Мердецес Г. За други марки имаме други набюдения... Междувременно откакто сме с TrailMaster и DeCarbon мога да кажа че аз поне не съм виждал по-добра комбинация. Машината не е вкарвана на тежък офроуд и нямам понятие как и колко ще издържи там но за целите за които я използваме определено няма по-добра комбинация...

          А за цени и справки относно TrailMaster и TJM можете да се свържете с Пламен Петров тук в портала е Plamen...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            Re: Mercedes G 3.5 turbo diesel

            Много истински джип, ама 350ТД , че е един от хубавите дизели на МБ от вас го чувам! За 300ТД-177к.с. съм напълно съгласен, но този който казвате е един от най-проблемните дизели на W140, преди 4 г. имах S350TD-95g. и покрай тази кола почти намразих марката, два пъти гарнитура на глава(втория път с нова глава), един път турбо и не знам си колко хиляди пъти някакви си вакумчета и др. дребни щуротии от които колата не можеше да отлепи, а разхода и ставаше от 14л./100км. градско към 18,5-19л. .

            Лично мнение!
            Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

            Коментар


            • #21
              От всичко което съм чел и виждал мненията са точно противоположни (освен вашето). Според чуто и прочетено 350 е "добрия" а 300 "лошия"... 300 нямам и не съм карал тъй че не мога да коментирам по същество освен факта че от по-малка кубатура се вади повече мощност което не би следвало да подобрява надежността... От нашия двигател към момента сме супер доволни и нямаме забележки... Ще видим как ще е за в бъдеще...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                Както и да е, дано да ви кара без проблеми! Аз известно време карах S300td-98г. от последните. Няма такова вървене просто, натискаш газта и си викаш е*ати бързия камион! Разхода е 11-12 градско, на извън не можах да го пробвам за съжаление. Лошото е че е акцизен и има по-малко бройки в БГ.
                Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

                Коментар


                • #23
                  Е за вървенето със сигурност 300 е много по-добрия двигател. Нашия първия път като го карах реших че не му работи турбото въобще, та го разходихме по всички възможни сервизи и тестери. Даже намерихме един приятел със същата Г и ходихме да ги сравняваме... Нисан Патрула Y260 с 2.8ТД е като изстребител срещу Мерцедеса... Но да се надяваме че поне легендарната надеждност е налице... Към момента на двигателя единствено са му сменени тампоните и всички консумативи... И като му свикне човек става... И вози отлично, може би перфектно...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mercedes G 3.5 turbo diesel

                    Понеже Г ми е влязло под кожата от известно време и позачетох темите за него.Та доста глупости има изписани относно двигателя 350 тд в тая тема.Вярно,че темата е стара,ама все пак,ако някой като мен реши да се образова да не изпадне в заблуждение. Този двигате е доста калпав.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mercedes G 3.5 turbo diesel

                      Ще споделиш ли кое Г е за предпочитане и с кой Двг. и скорости и т.н
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mercedes G 3.5 turbo diesel

                        Е как бе, 4*4^2

                        Иначе ом603.97 е изключително нефелен мотор.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X