Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

    Колеги, стана ми интересно, моля накой знаещ да обясни. Какво значи точно полигонална цев, какви са нейните предимства и недостатъци в сравнение с обикновенната цев?
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

    За полигоналната цев е важно, да стреля само с облечени куршуми.Такива от чисто олово са и противопоказни.
    А самата цев е полигонална т.е. многоъгълна - представи си вътрешен осмостен, усукан и това е полиганална цев.
    Типична е за ЧЗ-83 Н&К и Глог. Има и други де, ама не ги знам всичките.

    Коментар


    • #3
      До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

      Глока с полигоналка дай да го видим този модел. От джипове може да не разбирам ама за оръжия може да поспорим.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Глока с полигоналка дай да го видим този модел. От джипове може да не разбирам ама за оръжия може да поспорим.
        Всички модели Glock са с полигонална цев!
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #5
          До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

          И така ето малко полезна информация и линкове:
          Тук е обяснено подробно: http://www.firearmsid.com/A_bulletIDrifling.htm


          В този форум пише така:
          Така,пологоналната цев ,казано на прост наш език е осукана и изтеглена по метода на студеното коване.Тя няма т.нар. класически нарези и според статистиката издържа до 150 000 - 200 000 изстрела.Аз предполагам, че тя може да издържи и повече, но кому е нужно това?Както й да е.
          Ето и още едно мнение от същия форум:
          Полигоналната цев се зацапва много по-бързо от обикновената. Затова този вид цеви не е много популярен в САЩ (за пистолети). Инаще за прецизна стрелба някои от състезателите минаха на полигонални цеви. Само че като направиха едно изследване миналата година, се оказа че няма разлика в точките (прецизна стрелба) между двата вида.
          Полигоналната цев е по-евтина за изработка, затова е и по-голяма рекламата.
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

            Влади, според това което аз знам полигоналната цев е по-скъпа за производство... и затова не я използват... много много... так където няма полза от нея... Но не съм сигурен... просто така съм чел...

            А това дали една цев ще издържи повче от ~ 50 - 60 000 изстрела е съвършено без значение... всички останали системи на оръжието ще "дадат фира" преди цевта...

            А колкото до зацапването не знам... аз след всяка стрелба си чистя оръжието както следва...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

              Мненията за двата вида цеви се различават доста.
              Аз ще кажа, защо на мен ми харесва повече полигоналната цев:
              1. Защото има по-добро уплътнение на проектила и по-малка загуба на налягане.
              2. Защото има сравнително по-малка деформация на проектила, или врязване.
              3. По износоустойчива е, и има повече хром в нея. Тоест не ръждясва.
              4. Чисти се по-лесно в сравнение с нарезната. Давам пример:
              Стреляте с патрони за змии, те са едни пластмасови със сачми. При нарезната цев изчистването на пластмасата от нарезите е доста трудно. Докато при полигоналната просто не остава нищо по нея.
              5. Полигоналната цев загрява доста по-малко в сравнение с нарезната при продължителна стрелба.

              Лично имам опит с полигонална цев по точка 4 и 5, останалото е прочетено по различни места. Не претендирам да е вярно!
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #8
                До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                6. Стреля с всякакви боеприпаси, включително и оловни.
                7. По-висока точност и далекобойност.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                  Това което на мен ми прави впечатление е че дори и производители които изкараха на пазара оръжия с полигонални цеви десетина години по-късно като че ли съвсем ги зарязаха... Може и да не съм прав но няма нещо ново като разработка в областта на пистолетите което да е с полигонална цев...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                    Честно казано, аз не разбрах нищо от тия цеви. Теоретически са по-добри във всичко, само са по-скъпи за производство. Преди няколко години, ако цевта ти не беше полигонална - значи си балък. Оказа се, че на практика май не превъзхождат с нищо нарязаните, и пак май ги зарязаха. Кой знае и дали технологията им ще поевтинее някога.
                    Нещо като булпапите. Избухна със страшна сила мода, огледаха ги, хвърлиха ги, и ги забравиха.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                      По-скоро въпросът стои, както с истинските джипки... или казано по друг начин, масовия потребител не прави кой знае каква разлика между нарезна и полигонална цев, та струва ли си да се правят скъпи цеви, които при същата дължина имат два пъти по-висока прицелна далекобойност, след като това се ползва от шепа хора... Като капак на всичко, излезе модата на плитките нарези, които по отношение на балистиката се приближават плътно до полигоналната цев, но пък технологията им е старата, добре разработена и сравнително евтина...

                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                        Ти имаш ли някъде достоверен източник който да твърди подобно нещо...? Имам в предвид за два пъти по-добрата групираност при еднаква дължина на цевта...? Защото от практически наблюдения въобще не съм забелязал подобно нещо... По-скоро много голямо значение в случая има подвижна и неподвижна цев... По мои наблюдения Макаров да речем прави доста по-добра група от Хеклер и Кох с полигонална цев...


                        Може и да не съм прав но това поне лесно ще проверим...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                          За експеримента, бих предложил да ползваме израелски цеви, при това "плаващи", монтирани на Джерико, или Пардини, резултатът ще е видим на 50, или 75 метра... а на 100 ще е несравним.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                            Дължината на цевта,в случая ще играе огромна роля.А на 70или 100м.със Стечкин/което е удължена Макарова цев./какви мислиш ще са резултатите?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                              Разбира се, че играе... За резултата, можем да се обзаложим!
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X