Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Глока с полигоналка дай да го видим този модел. От джипове може да не разбирам ама за оръжия може да поспорим.
    Не се хаби!Няма смисъл.Аз одавна се отказах.
    Land rover discovery 300 Tdi

    Коментар


    • #32
      До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
      Всички модели Glock са с полигонална цев!
      ?!?!? Сериозен ли си?
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #33
        До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
        И така ето малко полезна информация и линкове:
        Тук е обяснено подробно: http://www.firearmsid.com/A_bulletIDrifling.htm


        В този форум пише така:

        Ето и още едно мнение от същия форум:
        Каква връзка имат тези двете със полигоналната цев?
        Land rover discovery 300 Tdi

        Коментар


        • #34
          До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

          Всички цеви на Glock са полигонални. От компанията Glock използват хексагонални и октагонални цеви при направата на своите оръжия. По своята същност и двете цеви са полигонални (събирателно понятие) като се различават само по броя на страните. При едната са 6, а при другата 8 от където идват и наименованията им. Външната форма на цевта не е от значение. Важна е формата на каналите-нарезите, които в същност вече не се явяват нарези в истинския смисъл на думата, ами равнини без остри краища. Картинките не са верни. Ако окръжността е описана, а не вписана в многоъгълника ще бъдат по точни. А ако и загладим ъглите на многоъгълника, който вече няма да бъде истински многоъгълник, получаваме изглед на полигонална цев.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #35
            До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Всички цеви на Glock са полигонални. От компанията Glock използват хексагонални и октагонални цеви при направата на своите оръжия. По своята същност и двете цеви са полигонални (събирателно понятие) като се различават само по броя на страните. При едната са 6, а при другата 8 от където идват и наименованията им. Външната форма на цевта не е от значение. Важна е формата на каналите-нарезите, които в същност вече не се явяват нарези в истинския смисъл на думата, ами равнини без остри краища. Картинките не са верни. Ако окръжността е описана, а не вписана в многоъгълника ще бъдат по точни. А ако и загладим ъглите на многоъгълника, който вече няма да бъде истински многоъгълник, получаваме изглед на полигонална цев.
            Glock са с полигонални нарези на каналите!Полигонални в момента в БГ са само оделни модели на ЧЗ-83 9x18 и Джерико 941 оргиналния израелско производтсво.А броя на нарезите ,хекса или октагонал да.При цевта на ЧЗ-83 полигонала са 4 полета.Тя каква е тогава хекса или октагонал?!?
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #36
              До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
              ...При цевта на ЧЗ-83 полигонала са 4 полета.Тя каква е тогава хекса или октагонал?!?
              Кварта!
              Какво печеля?

              П.П. Нарисувах си квартагонална цев... би трябвало да изглежда така:

              Последно редактирано от giorgio; 08-12-08, 17:49.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #37
                До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Кварта!
                Какво печеля?

                П.П. Нарисувах си квартагонална цев... би трябвало да изглежда така:

                толкова сме копетентни че даже и ще измислим нещо ново маиЖоре изтината е че като погледнеш на ЧЗто цевта е толкова прецизна че изглежда гладкоцевна!Като наложиш куршум отпред на дулцето и погледнеш от вътре се вижда че е 4канална.Уви нищо общо няма с рисункатаПри полигонала цевта е изработена така че не работи на канали,полета,нарези.Перфектна спирала тя просмуква куршума ,формова го на ново и то с голяма плътност и плавност!И то толкова плавно че дори балистика е трудно да се снеме от куршума.Стрелял съм и съм притежавал и трите пистолета.Избора на полигонални цеви не ми е бил случаен.В момента съм с поредния глок.Но цевта му не е това което е цевта на Джерико 941 ИМИ ,Ии ЧЗ-83 9x18.Това на снимката ми мяза точно на цев на Макаров!
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #38
                  До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                  Венци, донеси Глога, да го снимам отвътре, на снимката се вижда перфектно, а ако намериш и някое ЧЗ...
                  Последно редактирано от giorgio; 08-12-08, 18:44.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                    От два дена се пуля в цевта на Глока и се чудя каква е.Изглежда като цев с широки и плитки нарези, но в същото време много прилича на картинката на Джорджо(само че + 2).По хубавото е, че спря да ми пука
                    Когато за първи път чух за полигонална цев си представих правилен многоъгълник.Появи се тази тема и ми обърка представите.Дано да стигнете до консенсус, че и аз да науча нещо

                    Коментар


                    • #40
                      До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      ...Когато за първи път чух за полигонална цев си представих правилен многоъгълник...
                      Представата ти не е много далеч от истината, това, че съм оставил ъглите на картинката, е от мързел...
                      Скоро ще пусна снимки на различни цеви.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        От два дена се пуля в цевта на Глока и се чудя каква е.Изглежда като цев с широки и плитки нарези, но в същото време много прилича на картинката на Джорджо(само че + 2).По хубавото е, че спря да ми пука
                        Когато за първи път чух за полигонална цев си представих правилен многоъгълник.Появи се тази тема и ми обърка представите.Дано да стигнете до консенсус, че и аз да науча нещо
                        Тя истината е една
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #42
                          До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                          Не се хаби!Няма смисъл.Аз одавна се отказах.
                          ОК. ставаме двама с отказването. Още по вече модераторчето не иска вече втори пост да ми одобри. не нагрубявам никого, неизползвам нецензурни думи ами само малко се заяждам. как тогава да се роди спор.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #43
                            До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                            Има разлика между спора и заяждането - първото е полемика, а второто .....да кажем просто, че не е начин за комуникация в ТОЗИ форум.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                              Бравос на модераторчето оставам. тези дни ще кача снимки на цевта на Джерихона и да речем на .....Викинга
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Полигонална или обикновенна цев? Предимства и недостатъци

                                Приемам критиките.Относно оръжията съм на ТИ-все пак това ми е професията и невземам отношение по даден въпрос ако не съм на 100/100 сигурен.Все пак не е добре да се подвеждат тези които питат за да научат нещо, за това може да съм се сторил на някого, че съм рязък за което се извинявам.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X