Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Споделете мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Споделете мнение

    Здравейте приятели искам да попитам за мнение за едно оръжие.Пушката е "Verney-Carron J.E.T. Canardouze".Искам да ми кажете нещо за нея,в смисъл каде намира приложение.Характеристиките й са :
    Калибър - 12/89 Super Magnum
    Дължина цев - 800mm
    Първи спусък стрелба с дясна и лява цев,с втори едновременно и с двета цеви
    Шокове фиксирани 1,00mm,1,00mm
    Тегло 4,1 кг
    Цена в българия около 2100
    лева

    http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DX
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    До: Споделете мнение

    Е как колега каде?..........Приложение в ловната свера

    Коментар


    • #3
      До: Споделете мнение

      Да това ясно,но с тези цеви,с този калибар и с тези пълни шокове според мен е за патици,но нека се изкажат специалистите и по-старшите
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        До: Споделете мнение

        Ами то и в презентацията и пише,за лов на птици при прелет.Постига обхват недостижим за другите оръжия.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          До: Споделете мнение

          с този калибър, тия дълги цеви и това голямо тегло е подходяща само за варда на патици и гъски

          Коментар


          • #6
            До: Споделете мнение

            Доста профилирана пушка. Ако си запален "патичар" и можеш да издържаш на отката от изстрел с двете цеви в 12/89... Виждал съм и по-добри варианти за лов на прелетен дивеч. Бих си купил подобно оръжие само от колекционерска страст, но не и за лов. Но за всеки влак си има и пътници - познавам един дето си я взе, ама не съм го виждал да я ползва често. Защо - не знам .

            Коментар


            • #7
              До: Споделете мнение

              Сигурно е опитал с двете цеви едновременно и му се е отщяло вече
              Дали двойния изстрел не е да компенсира грешки в задприкладното устройство ?

              Коментар


              • #8
                До: Споделете мнение

                Първоначално публикуван от lupus Преглед на мнение
                Доста профилирана пушка. Ако си запален "патичар" и можеш да издържаш на отката от изстрел с двете цеви в 12/89... Виждал съм и по-добри варианти за лов на прелетен дивеч. Бих си купил подобно оръжие само от колекционерска страст, но не и за лов. Но за всеки влак си има и пътници - познавам един дето си я взе, ама не съм го виждал да я ползва често. Защо - не знам .
                абсолютно точно казано!Аз лично никога не бих си и помислил за такава огнепръскачка,замисли се ако си решил да я купуваш требе ли ти действително или не,според Дайкана най-вероятно ти е абцелютно необходима,ама

                Коментар


                • #9
                  До: Споделете мнение

                  Френска им работа

                  Canardouze:

                  Canard = патица
                  Douze = дванайсет

                  = Чифте за патици, 12ти калибър. Във Франция е нарицателен термин.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Споделете мнение

                    Ами доколкото знам в калибър 12/89 снарядън на сачмите може да достигне 66 грама.При стрелба с двете цеви едновременно излизат точно 132 грама съчми.Аз с 32 едвам се справям,а това ще е лудница И тези два пълни шока Ще е голям мор да стреляш с това с едната цев,камоли и с двете.Сигурно къса рамене.Нека някой,ако я има да каже какво е
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Споделете мнение

                      Дано да си над 110кг.
                      Мъкар че, пак ще ти размъти тиквата
                      Но..........какво ти пречи да стреляш и с по малък заряд???
                      За мен пушката е много добра. Квалитетна и здрава
                      Даже има и подкалибрени бренекета.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Споделете мнение

                        По вашия край сте известни със страста си към лова на патки,фазани и т.н.Ако за това ти трябва супер.Ще имаш доста далечни постижения.
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Споделете мнение

                          Много добра фирма, ама много тежка пушка - не съм фен . Колегите са прави , че е твърде профилирана (не че не става за всичко , ама....). Ако ще ти е единствената пушка - защо не , ама ако ще я ползваш 3 пъти в годината само за патки - според мен не е оправдано . Ако си стрелял с 12/89 знаеш какво е ... , а и да го дублираш.. .
                          Верно е , че може да стреляш с всякакви патрони , но да мъкнеш пушка 4 и кусур кила за да стреляш пак с 12/70 ????
                          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                          WJ 4.7

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X