Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

    за 450(2005 тръбна рама) мога да твърдя че е с много по ниски от вр 400,426.А нека силверстар да каже че той е състезател по супермото кои са водещи в момента,показа ми плаката на последното състезание и там бяха,
    1 място ТМ реиснг( 2008 )
    2 априлия( 2008 )
    3 КТМ ( 2008 )
    да няма японска марка за съжеления на нас феновете, разказа ми как ТМа бил най бързата машина за сега на правите по пистата вдигал мах 200км,нямало друга машина да държи такава висока скорот и да е бърза и в завоите на състезание по супермото
    Последно редактирано от Shifta; 04-12-08, 07:52.

    Коментар


    • #17
      До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

      Тm-ът не е най-бърз в супермото, но е най-бързият едноцилиндров, и се бие на равна нога (че и отгоре) с двуцилиндровите априлии на бързите писти.
      Иначе в испанското състезание и в състезанието в Буска, Италия, максималната скорост на заводския Tm 660 на края на правата е 220км/ч (по думите на главния механик). Но това са писти с дълги прави участъци. Там априлията е много трудна за догонване, или поне миналата година беше, и Тm-ът беше единственият едноцилиндров който беше наравно с нея в правите.

      На по-обикновените писти си е опасно оръжие, за съжаление и тази година Годзини нема късмет - падна в Италия и загуби точки, после в Гърция се бореше с французина за победата но спука гума във втория манш.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Тm-ът не е най-бърз в супермото, но е най-бързият едноцилиндров, и се бие на равна нога (че и отгоре) с двуцилиндровите априлии на бързите писти.
        Иначе в испанското състезание и в състезанието в Буска, Италия, максималната скорост на заводския Tm 660 на края на правата е 220км/ч (по думите на главния механик). Но това са писти с дълги прави участъци. Там априлията е много трудна за догонване, или поне миналата година беше, и Тm-ът беше единственият едноцилиндров който беше наравно с нея в правите.

        На по-обикновените писти си е опасно оръжие, за съжаление и тази година Годзини нема късмет - падна в Италия и загуби точки, после в Гърция се бореше с французина за победата но спука гума във втория манш.
        Таака, може малко и на спам да дойде ама да си кажа-( тачим си ги ТМ-те) и разбрах, че и от тях се пада и могат да спукат гума.
        [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

        Коментар


        • #19
          До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

          Видях нещо интересно направено по ТМ racing 450,2005,нещо не кой знае колко съществено но пък Италиянците са го направили,това е че този мотор е със стартер,фар,стоп и тн,демек е ендуро и като всяко ендуро трябва и километраж,сложили се ест но електронен точно като на велосипед,фабричен е между зелената светлина на свободната(пак японците я позабравиха)и дългата на фаровете,та километража е на колело,и магнита с импулсите се взема от задното колело,да всички километражи охлюва е на предната гума,и отчита изминати километри,но при голяма кал или сняг при изминати 20км,задната е направила обороти на изминали 25 (примерно),и ето как Италиянците са го монтирали отзад,един вид мисля че да отмерва километрите на вдигателя,нещо като моточаса

          Коментар


          • #20
            До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

            Да ти кажа честно колкото и да ги обичам - не мисля че са го направили чак с такава дълбока мисъл. Не че е невъзможно. Мисля че са го направили по-скоро с идеята че всеки нормален състезател това нещо веднага го маха, а така е по-лесно за махане отколкото да оставиш охлювче на предната гума което рано или късно ще се напълни с боклуци.

            Между другото американските вносители Декември месец направиха нещо меко казано интересно. Тия ненормалници взеха че пуснаха Tm 660 супермото в шосейно състезание, в CCS шампионата

            Категорията е Formula 40, Там се допускат двуцилиндрови двигатели с 4 клапана на цилиндър и водно охлаждане до 1135см3, или четирицилиндрови с водно охлаждане до 820см3.

            Конкуренция са били Дукатита 1000см3 с два клапана на цилиндър, 900см3 с 4 клапана, Бимота 1000, плюс разни двуцилиндрови сузукита и кавазакита 650.

            И взеха че спечелиха.
            http://www.motoxspeed.com/racereport...us12072008.php
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

              http://www.motoxspeed.com/racereport...us12072008.ph

              Ами наистина заслужават обич и уважение....няма какво друго да кажа,за едноцилиндров мотор срещу този клас и да ги насере,тия от ТМ заслужават признателноста на всички марки,аз лично видях и чух за ТМ когато моя човек си го купи,гледахме го като голям камък и се чудехме на базата на коя марка им е двигателя(както бета е на-ктм)и така от самата машина струи сила,то такова им е и заглавието ТМ-racing,няма други,аз съм фен на Yamaha,но признавам и се вазхищавам на НАЙ-ДОБРИТЕ

              Коментар


              • #22
                До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                И аз съм им фен,но може би е заради цвета.А иначе евала за това което са направили.
                [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                Коментар


                • #23
                  До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                  Двигателят си е абсолютно тяхна разработка, и между другото малко хора знаят че са сред първите които са работили върху такъв двигател. Първият завършен двигател са представили през 1999та, а първият четиритактов кросак в производство мисля са пуснали през 2000 или 2001ва. Това е след Ямаха, но преди всички останали японци.

                  Между другото едно от интересните неща които ми е споделял техническият директор на супермото отбора им е че са направили 450ката за да угодят на модата и на клиентите, които са искали 450ка. По негови думи първоначалната 400ка е вършела същата работа.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                    В Европа има много дорби отзиви за Tm Racing ,особено в супермотото,доста добър мотор.Има много добри амортисьори,отпред MARZOCCHI a отзад OHLINS това го прави по добър в завоите и в правите участъци,особено и в спиранията където стават дупки.TM-aт е мотор който има добре изчислена рамка.При кросовия и ендуро вариант моторът излиза с много усилени обръчи и главини.Също така моторите излизат с ауспуси HGS което им дава допълнителна мощност.Ако си купиш заводски TM евентуално можеш да му направиш малка настройка с пиньоните и си готов за състезания.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                      Гоблин какво ти е мнението за ЕН 450 2004 че нещо ми се върти в главата.Ако можеш напиши нещо ,че тук има една добра оферта,а и съм маниак на Олинс отпред и отзад де.Тук 95 процента от ТМ са само с Олинс.Интересуват ме дават ли много дефекти 450 4т че вече и аз не знам на какво и на кого да вярвам и слушам.
                      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                        Дефекти - не. Добре са проектирани и са добре направени. При добра поддръжка от предишния собственик би трябвало да е читав.

                        2004та понякога дават проблем с разпределителната верига. През 2005та минаха на други вериги, май с една идея по-широки.

                        Завода продава специален комплект за прехвърляне на двигателя от тясната на широката верига, не помня какво точно включваше но са бая неща.

                        Не знам тоя комплект дали идваше като опция, или като recall. С две думи - има някакви шансове тоя мотор който гледаш вече да е бил подобрен.

                        При всички положения - добре е да сложиш автоматичен обтегач на разпределителната верига, от следващите години. Ако веригата му е от тесните, достатъчно е просто да си я проверяваш често.

                        Ако е ендуро - ще е с Mikuni карбуратор вместо с Кейхин. Микунито е по-чувствително към нивото на поплавъка - ако не е регулирано на 11мм, може да обеднее сместа. Но като цяло се справя добре.

                        Другата полезна промяна е да се свали кранчето на резервоара, и да скъсиш тръбичката на резервата от 80мм на 40мм. Кранчето е на място където бензина доста се плиска, и ако го оставиш на 80мм може често да остава на сухо и да смуче въздух и да прекъсва. Или просто да си караш на резерва.

                        Течността на хидравличния съединител май беше спирачна, и е хубаво да се държи прясна.

                        Това е за което се сещам. Като цяло двигателите са здрави и добре измислени. Поемат повече масло от другите, и са си де факто със сух картер. Глави и клапани са здрави, ако се поддържат изкарват дълго.

                        Моето мнение е да го взимаш. Още повече че ти си майстор на поддръжката, и ще можеш да си го поддържаш читав. Това са машини които обичат добрите стопани. А и добрите стопани ги обичат
                        Последно редактирано от Goblin; 20-02-09, 23:44.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          Гоблин много си прав и ти благодара предварително,за точната информация.За веригата мисла че вече е сменена собственика ми го каза а и трябва да му смени регулатора на светлините щото му се изтощава акумулатора.Това е за сега.А за настройките на карбуратора си прав доста капризен е.Но като цяло много съм се на точил за мотора и най вече заради окачването.Май ще смена марката в скоро време ,ще видим все още не знам.Дава ми го с нови гуми и пластмаси и е на около 4000 километра ,собственика го продава щото тежи 65 килограма и му е много тежък за каманяка тук.

                          Збравих да кажа че е ендуро ,модела е ЕН 450
                          Последно редактирано от Chinela; 21-02-09, 11:36.
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                            Да отговора горе на колегата че като пробвате Олинс отпред и отзад ще забравите за Марцочи и пр .Казвам го от личен отпит в момента карам с Марцочи отпред и правено подобрявано и пр. и то от хора дето са години в тази област и не е като Олинса ,той почти сериино излиза супер,представете си когато попадне в ръцете на хора които са специалисти в поготовката на Олинс ,на пример в Испания са HRC аз напримен мойта предница е минала през HPB Racing Parts в сравнение с преди ,разлика та е огромна ,НО НЕ Е ОЛИНС
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                              тоя нашия го гледам тук и отпред и отзад с ОЛИНС,а веригата му е по тясна от моята,даже веднъж точно това ни направи впечатление
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                До: Tm Racing 2009 - EN250, EN300, EN450F, EN530F - тест

                                Пепи, за марцокито си прав, но не за новото 50 милиметровото. То е читаво. На мен лично човека от Тм ми го каза в прав текст - "откакто излезе 50 милиметровото марцоки, олинс опцията е чисто хвърляне на пари на вятъра. Преди олинса нямаше заместител, сега обаче няма смисъл, в най-лошия случай са еднакво добри. А виж за заден амортисьор олинса си остава по-добър"

                                Има се предвид 48мм олинса който се предлагаше като опция от Тм когато другата алтернатива беше Пайоли или Марцоки 45мм.

                                Вече като падне цената на новия ТТХ на олинс ми мирише че може пак да го изкарат като опция, но казва ли ти някой.

                                А щом разпределителната верига е от новите, въобще няма какво да се замисляш.

                                Shifta, говорим за разпределителната верига, не за предавателната верига отзад.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X