Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

    Здравейте .След взетото от мен решение за закупуването на лифтово окачване,последваха договорки,доставки,въпроси и т.н.Благодаря на Пламен Петров за търпението което имаше към моите въпроси и за адекватното му съдействие при доставката .В крайна сметка окачването пристигна и тази седмица най-после намерих нужното време за монтажа.Ето как протече и той.
    Най-напред беше замерен Нисана на преден и заден калник колко е висок,за да имаме база за сравнение.На предния калник ролетката показа почти 96см....


    ...а на задния 94см./имайте предвид,че арката на задния калник е с около4-5см. по-ниска фабрично от тази на предния/.

    Последва и разглобяване отпред на старото окачване.Ето и сравнение на размерите на старо/ново окачване,отпред.


    Разликата при предното окачване е видимо по-голяма отколкото при задното/както ще видите по-късно/....

    ....особено в размера на амортесьорите.


    От фирмата доставчик ме предупредиха,че трябва да се удължат буферните тампони,за да не избие някой амортесьор ,при силен удар надолу.Ето и как го направихме.Просто подложихме от долна страна допълнителен /втори/тампон и така намалихме разстоянието.


    Последва и сгъване на пружините и монтаж.

    Поставянето на местата им беше малко трудно,дори и сгънати,но пред зора със задните,предните бяха направо песен.

    В крайна сметка скоро всичко си беше на местата и пружини и амортесьори.Пуснахме колата от криковете,ама тя.....не отдава хич надолу.....чак се заоглеждахме дали не е забравена някъде някоя осигурителна стойка,но....такава нямаше.Нисана се вдигна,сякаш ще излита





    Преминахме нататък.Изработихме планките за подлагане под гредата на ск. кутия,боядисахме ги и докато съхнеха се заехме със задното окачване.

    Ето ви и сравнението между старото окачване отзад и новото.В пружините си има видима разлика,но в амортесьорите.....


    ....надявам се немеца да е сметнал всичко,или пък тези от Монро/старите амортесьори са такива/,да са решили и да са направили задните амортесьори малко по-дълги.
    При монтажа отзад се наложи моста да се събори направо на земята ,но нямаше как.


    Много скоро и задното окачване си беше на мястото.



    Джипката придоби съвсем друг вид.Напери се доста,и дори 33-ките вече и малеят

    Сега ще трябва да ходя до Бургас,че да си ги мерим с на Явор Тойотата



    Ето и размерите след монтажа.Имайте предвид,че отпред махнахме от посочения размер и две подложки с обща височина1,6см.,а отзад същите,но с 3,4см.,така че смятайте колко се е вдигнал.Това се получи отпред.....

    ....а това се получи отзад.

    В процеса на монтажа единствения проблем,бяха сп.маркучи отпред и отзад,които при силно разгъване на окачването се изпъваха неимоверно много,затова и се наложи да ги удължаваме.Отпред това стана посредством.....бутален болт...

    ....а отзад направихме планка с около 5 см. по-дълга и така удължихме маркучите/за отзад обаче липсва снимка,защото стана доста късно/.За монтажа на задните буферни тампони не остана време,но подготовката за тях е направена и в следващите няколко дни и те ще се мъдрят на местата си.
    Ами това е.Окачването както и монтажа му са вече факт.Остават пробите и впечатленията.Първите такива от прибирането ми до вкъщи е,че не друса толкова много колкото очаквах.За последващите тестове......ще има друга тема
    Поздрави.
    Последно редактирано от lubashki777; 01-12-08, 21:41.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: И аз съм вече с 2.5инча на Трел Мастер.

    Честито! Със здраве да си го караш.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ... затова и се наложи да ги удължаваме.Отпред това стана посредством.....бутален болт...
      Този болт не е ли неуютно близичко до картера? Погледнахте ли къде ще отиде, ако рипнеш някъде и при приземяването сгънеш максимално окачването? Особено ако дясното колело удари първо.

      Моят картер май има следа от дифа и без да има допълнителни "стърчишки" ...

      Жълтите тампони отпред от какво са и каква е разликата им спрямо щатните?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

        Любашки, тия гумета вече малеят нещо
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Този болт не е ли неуютно близичко до картера? Погледнахте ли къде ще отиде, ако рипнеш някъде и при приземяването сгънеш максимално окачването? Особено ако дясното колело удари първо.

          Моят картер май има следа от дифа и без да има допълнителни "стърчишки" ...

          Жълтите тампони отпред от какво са и каква е разликата им спрямо щатните?
          Даааа....за това проблемче с евентуален удар по картера ми дойде в последствие на акъла и сега мисля да изместя в страни цялото съоражение посредством допълнителна планка/доколкото позволява спирачната тръбичка де....макар че тя може да се удължи/.
          Тампоните са буферни от Пежо Боксер/ако не се лъжа/,по-дълги са от щатните с около 1см и най-голямата им екстра е че ги има ....налични,защото от щатните единия беше останал наполовина.
          Не знам как си успял да удариш картера в дифа,при положение че със старото ми окачване много често ударите надолу бяха на тампони и максимално сгъване,но удар по картера нямам.Поздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Любашки, тия гумета вече малеят нещо
            Виж сега....преди по-големи гумета/че тия 33-ки и на мен ми малеят/,ще трябва да сменя мотора,щото иначе ще трябва да карам само на ......бавни.Поздрави.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Даааа....за това проблемче с евентуален удар по картера ми дойде в последствие на акъла и сега мисля да изместя в страни цялото съоражение посредством допълнителна планка/доколкото позволява спирачната тръбичка де....макар че тя може да се удължи/.
              Тампоните са буферни от Пежо Боксер/ако не се лъжа/,по-дълги са от щатните с около 1см и най-голямата им екстра е че ги има ....налични,защото от щатните единия беше останал наполовина.
              Не знам как си успял да удариш картера в дифа,при положение че със старото ми окачване много често ударите надолу бяха на тампони и максимално сгъване,но удар по картера нямам.Поздрави.
              Защо просто не удължиш спирачните маркучи. Моите са са снаждани от 2, защото не намерихме достатъчно дълги с подходяща леща.
              Само трябва да видиш ги закрепиш така, та да не отиват на кардана, че аз отпред на 2 пъти сменям полупротрит маркуч ...

              На тия тампони някакво ТНТМ правено ли е и кухи ли са вътре?
              Иначе и оригинални има - по 60-70 лв единия.

              А пък за удари в картера - зависи как си скачал. Може да не е било достатъчно силно ...

              Иначе, като вземеш да рипаш повечко и по-здраво, не само картерът може да пострада, но и други неща почват да дават фира ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                Честито за окачването. Дай боже всеки му. Очакваме тестовете със групата.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Защо просто не удължиш спирачните маркучи. Моите са са снаждани от 2, защото не намерихме достатъчно дълги с подходяща леща.
                  Само трябва да видиш ги закрепиш така, та да не отиват на кардана, че аз отпред на 2 пъти сменям полупротрит маркуч ...

                  На тия тампони някакво ТНТМ правено ли е и кухи ли са вътре?
                  Иначе и оригинални има - по 60-70 лв единия.

                  А пък за удари в картера - зависи как си скачал. Може да не е било достатъчно силно ...

                  Иначе, като вземеш да рипаш повечко и по-здраво, не само картерът може да пострада, но и други неща почват да дават фира ...
                  Ами ще огледам по-обстойно маркуча и ще има някакъв допълнителен тунинг по него....може би ще го удължа както ти казваш,но ще видим какво ще измъдря.Относно тампоните,никакво ТНТМ не съм правил.Те са като оригиналните....просто ги слагаш.Вътре са кухи,но са доста дебелостенни,а цената на марковите /френски на Сасик/ е около 22лв. за брой,имаше и по-ефтини по около 12-13лв за брой,но не ми се рискуваше въпреки че изглеждаха надежни.Поздрави.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Честито за окачването. Дай боже всеки му. Очакваме тестовете със групата.
                    Благодаря!!!Наистина дай Боже на всекиму,защото първите ми впечатления в планината са че досега все едно не съм имал окачване.Джипа преодолява неравностите с двойно по-голяма скорост,като няма удари на главите ни в тавана,не падат стойки с ГПС-и,и не изтървам волана.Просто все едно че карам друг автомобил.В края на седмицата ще монтирам и буферни тампони отзад,че да ми ограничават донякъде усукването на задния мост ,а от там и опирането на гумите в подкалниците,и ще пробвам окачването в траялни условия.Да се видят ходовете и дали джипа ще опира някъде и дали ще се окантарва.В Ст. Загора имаме едно траялно полигонче/колегите присъстващи на първия Сузуки събор знаят за какво става въпрос/,че там мисля да направя тестовете.....дано някой ми уйдиса да дойде с мен,че закъсам ли там.....излизане няма.Поздрави.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      ... В края на седмицата ще монтирам и буферни тампони отзад,че да ми ограничават донякъде усукването на задния мост ,а от там и опирането на гумите в подкалниците,и ще пробвам окачването в траялни условия.Да се видят ходовете и дали джипа ще опира някъде и дали ще се окантарва. ...
                      Споко! Гумите все ще опират някъде като го скършиш.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Споко! Гумите все ще опират някъде като го скършиш.
                        Абе така е,но......донякъде все пак ще се ограничи забиването на гумата навътре в подкалника и притриването ще е с по-малък натиск......Поздрави.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                          Режи калниците и няма проблеми повече с гума-калник

                          Коментар


                          • #14
                            До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                            Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                            Режи калниците и няма проблеми повече с гума-калник

                            При мен например при по-яки артикулации 33-ките трият вътре в подкалника. Горе-долу където се захващат болтовете за задните колани.
                            За там не мисля, че рязане ще помогне.

                            При бързо каране и подскоци - удрят в предната част на задните арки и в задната на предните. При което започват да хвърчат разширители.
                            За там вече рязането трябва да свърши работа.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: И аз съм вече с 2.5инча на Трейл Мастер.

                              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                              Режи калниците и няма проблеми повече с гума-калник
                              Чавдар го е написал съвсем вярно.Касае се за триене в подкалника /вътре/,горе над болтовете за задните колани.Сега вече ще трие доста по-ниско,но.....там няма как да се реже,затова и мисля с задните буферни тампони да поогранича посукването на моста и триенето да се получава само при много силен натиск.Поздрави.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X