Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

    Здравейте, надявам се не се натрапвам, но аз търся Mazda Tribute 2.0 - ако някой от някъде може да ми предложи нещо адекватно в рамките на 5500 +/- съм готов да го обсъдим на ЛС?!

    Коментар


    • #17
      От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

      Провери в карс бг,има доста оферти.
      Пътят е целта.

      Коментар


      • #18
        От: До: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

        Много добро сравнение колега, много точно си описал разликите и аз имам впечатления от двете и съм на същото мнение!

        Коментар


        • #19
          От: До: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

          Здравейте. Мисля че точно това е моята кола/или форд Маверик/, но при огледа на една, багажника ми се стори не толкова голям колкото си го представях. Аз карам фабия комби и ми се иска по-голям багажник, но за съжаление, при сравнението в ауто дата открих, че на фабията е по-голям. Тръгнах да сравнявам Трибюта с Маверика/нали са почти еднакви/, но открих поне двойна разлика. Някой може ли да ми обясни откъде е разликата/различни стандарти на замерване?!?/ или ако може да ми даде размерите на багажника на Трибюта та да ги сравня с моята

          Коментар


          • #20
            От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

            Някои модели Трибют, имат двоен под.Вдига се гуменото покритие или мокета и поднего има дъска (?).Или е само за крика или е цяло нормално отделение.
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #21
              От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

              Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
              Някои модели Трибют, имат двоен под.Вдига се гуменото покритие или мокета и поднего има дъска (?).Или е само за крика или е цяло нормално отделение.
              когато резервната гума е отвън -отдолу

              Коментар


              • #22
                От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                Моята беше с външна гума и в двойния под само крик! Та изкрейзвах от липса на място в тъпия багажник....Като видях на един колега Паджеро Спорт,какъв огромен багажник с двоен под има,ми се дорева...
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #23
                  От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                  все пак... има ли наистина такава разлика между трибюта и маверика?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                    Здравейте колеги,
                    Това е първият ми пост тук. Доста четох... И сега се надявам на малко помощ.
                    Карам ауди B4 1,6 101 коня, но съм решил да го сменя с джипка за асвалта.
                    Харесал съм три модела и не мога да реша кой от трите. Хонда црв 1999-2001г; хюндай санта фе 2.4, 2001-2005г; мазда трибют 2.0. Най много ми харесва маздата, но бюджета ми е 6500 макс плюс още 1500 за обслужване или газова уредба. Колата ще се кара по асвалт и рядко леки разходки извън пътя (пикник)... Моля колеги помогнете ми в избора, като ми се иска разхода да не е много по висок от този на аудито, както и подръжката разбира се. Кой от трите модела е най безпроблемен и издръжлив на нашите "чудни" пътища?
                    Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                      Гледам, че мине не мине и някой вдигне темата... да споделя и аз малко пресен опит с въпросното возило:

                      Повечето бройки, които гледахме, бяха напудрени, при това зле - мацаняк с шагрен къде трябва и къде не, тотална гнилоч по праговете и интегрираното шаси.
                      Намират се и читави бройки (при това, учудващо - на по-ниска цена), но не баш там, където очаквахме.
                      Масово имаха проблем с ербеците. Не знам каква е причината, не сме ходили на диагностика, но 7 от 9 им светеше лампата.
                      Ако някой ви каже, че "за толкова пари от Германия - ми малко са ръждел", да си гледа работата. В крайна сметка, намерихме за 4600 с леки външни забележки (леко чукнат ляв калник и драскотини по боята на десен заден), почти всички екстри и без грам ръжда. Само че в Хасково.
                      Лично на мен автомобила ми хареса много, с две забележки: първо, колата е далеч повече Форд, отколкото Мазда, но въпреки това - учудващо здрав добитък. Нищо лошо, просто малко ме изненада.
                      Второ, седалките и са пълна отврат. Поне на тия, които гледахме и на бройката, която в крайна сметка беше купена. Горе-долу като на Голф2 - твърди, къси, без никаква реална странична опора.
                      Честно казано, ако трябваше да я купувам за себе си (а доста се замислих по въпроса), друго я пипна, я не, но седалките ще са вън на секундата.

                      Иначе, приятен мотор, доста разумно 4х4 като за такъв паркетник (постоянно предно с он-деманд задно, обаче има и копче за заключване и става като прат-тайм на 4х4), изглежда по-яко направено от еквивалентна Хонда и (тук вече може и да греша) като че ли с една идея по-широко. Доволно добра возия, даже учудващо добра, като за такъв автомобил.

                      А, да и още нещо - копчето за заключване на задния мост е разположено твърде удобно за натискане от малки, че и по-пораснали дечица. Та не е зле да се хвърля по едно око, дали не свети лампата
                      Не знам как са автоматите, защото попадахме само на ръчки. Иначе на -10 всичките запалиха от раз и без увещания, дори и една конкретна бройка, която видимо имаше проблем с мотора.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Гледам, че мине не мине и някой вдигне темата... да споделя и аз малко пресен опит с въпросното возило:

                        Повечето бройки, които гледахме, бяха напудрени, при това зле - мацаняк с шагрен къде трябва и къде не, тотална гнилоч по праговете и интегрираното шаси.
                        Намират се и читави бройки (при това, учудващо - на по-ниска цена), но не баш там, където очаквахме.
                        Масово имаха проблем с ербеците. Не знам каква е причината, не сме ходили на диагностика, но 7 от 9 им светеше лампата.
                        Ако някой ви каже, че "за толкова пари от Германия - ми малко са ръждел", да си гледа работата. В крайна сметка, намерихме за 4600 с леки външни забележки (леко чукнат ляв калник и драскотини по боята на десен заден), почти всички екстри и без грам ръжда. Само че в Хасково.
                        Лично на мен автомобила ми хареса много, с две забележки: първо, колата е далеч повече Форд, отколкото Мазда, но въпреки това - учудващо здрав добитък. Нищо лошо, просто малко ме изненада.
                        Второ, седалките и са пълна отврат. Поне на тия, които гледахме и на бройката, която в крайна сметка беше купена. Горе-долу като на Голф2 - твърди, къси, без никаква реална странична опора.
                        Честно казано, ако трябваше да я купувам за себе си (а доста се замислих по въпроса), друго я пипна, я не, но седалките ще са вън на секундата.

                        Иначе, приятен мотор, доста разумно 4х4 като за такъв паркетник (постоянно предно с он-деманд задно, обаче има и копче за заключване и става като прат-тайм на 4х4), изглежда по-яко направено от еквивалентна Хонда и (тук вече може и да греша) като че ли с една идея по-широко. Доволно добра возия, даже учудващо добра, като за такъв автомобил.

                        А, да и още нещо - копчето за заключване на задния мост е разположено твърде удобно за натискане от малки, че и по-пораснали дечица. Та не е зле да се хвърля по едно око, дали не свети лампата
                        Не знам как са автоматите, защото попадахме само на ръчки. Иначе на -10 всичките запалиха от раз и без увещания, дори и една конкретна бройка, която видимо имаше проблем с мотора.
                        Копчето е до 2004. След това вече го няма. Тази тема е по-обширна.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                          [QUOTE=tef4o;3104123]Гледам, че мине не мине и някой вдигне темата... да споделя и аз малко пресен опит с въпросното возило:


                          Ако някой ви каже, че "за толкова пари от Германия - ми малко са ръждел", да си гледа работата. В крайна сметка, намерихме за 4600 с леки външни забележки (леко чукнат ляв калник и драскотини по боята на десен заден), почти всички екстри и без грам ръжда. Само че в Хасково.

                          Много съм учуден, че си намерил "не ръждав" екземпляр в Хасково, като знам че основно се кара от Австрия и да е възможно по-евтино.Пък какви са магьосници...
                          LZ1ACU

                          Коментар


                          • #28
                            От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                            [QUOTE=toniko;3108074]
                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Гледам, че мине не мине и някой вдигне темата... да споделя и аз малко пресен опит с въпросното возило:


                            Ако някой ви каже, че "за толкова пари от Германия - ми малко са ръждел", да си гледа работата. В крайна сметка, намерихме за 4600 с леки външни забележки (леко чукнат ляв калник и драскотини по боята на десен заден), почти всички екстри и без грам ръжда. Само че в Хасково.

                            Много съм учуден, че си намерил "не ръждав" екземпляр в Хасково, като знам че основно се кара от Австрия и да е възможно по-евтино.Пък какви са магьосници...
                            Тц, не беше пипано по тенекиите, при това и на трите налични екземпляра, което наистина ме учуди, но факт. Пропуснал съм да уточня, че конкретните бройки бяха швейцарки.

                            А, иначе на ръждели се нагледахме. Едната, най-напудрената, в Стара Загора си беше направо за вицовете.
                            Още докато я погледнем и едното приятелче казва "Леле, бегай, това е тотален гнилоч". Естествено, продавача започва, при това настоятелно, че 'Колата не е пипана и няма грам ръжда'... въпреки кофата шагрен и т.н. Моя човек нещо се издразни и го пита: 'Да ти демонстрирам ли?'. Оня силен: 'Давай!' и моя човек просто хвана прага с 2 пръста и изскубна едно 4-5 санта...
                            На продавача му призля, ама да си беше мълчал... И на това, плюс проблеми по мотора, плюс липса на каквито и да било екстри, плюс сигурно още една камара проблеми, просто не гледахме повече - 6 бинки... малко нагло
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                              Снощи, като се зачетох в темата взех, че проверих C....bg за тези мазди и видях на една борса при нас (Хасково) две от Швейцария.Мисля днес да се кача до там да седна вътре да видя как ще се чувствам .Нещо не е моя тип кола ама знае ли човек.Все съм си представял моята джипка така:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kia Sportage - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5743424.
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • #30
                                От: Mazda Tribute 2.0-16v - мнения

                                Здравейте колеги може да се присъедините и към групата във Фейсбук
                                https://www.facebook.com/groups/1031896990289640/
                                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X