Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ремонт на нива - скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ремонт на нива - скоростна кутия

    Вземи болт с по-висока твърдост. Ако си от софия има магазин на Раковска и Сливница. На моята беше същото износено. Тази шайба я смени съшо.
    Александър

    Коментар


    • #77
      От: ремонт на нива - скоростна кутия

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Преди малко приключих с разглобяването.Износена е муфата и има един скъсан болт,мисля че е на петата.Освен с четвърта други проблеми не съм имал.Явно въпросният болт,кой знай каква работа не върши.
      Ами да-нищо ново под небето.Досега почти не съм срещал 5 ст.кутия със здрав болт на 5-тата.

      Коментар


      • #78
        От: ремонт на нива - скоростна кутия

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Вземи болт с по-висока твърдост. Ако си от софия има магазин на Раковска и Сливница. На моята беше същото износено. Тази шайба я смени съшо.
        Какъвто и болт да вземе ядовете остават.Той за да се къса,значи се самоохлабва с времето.А и натоварванията там хич не са малки,особено и съчетани с традиционните трансмисионни луфтове и удари при всяко едно подаване и отнемане на газта.Така,че нещата с "измислената" 5-та предавка не са много розови.

        Коментар


        • #79
          От: ремонт на нива - скоростна кутия

          Така е, но поне може да отложи следвашия ремонт във времето.
          Александър

          Коментар


          • #80
            От: ремонт на нива - скоростна кутия

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Не плашете колегата със смяната на гуменото каре . Просто си иска една малка щангичка или по здрава отвертка да да си помага при поставянето на всеки болт. Нищо по-различно от въртене на болтове на труднодостъпно място.
            Освен това - една скоростна кутия (4 степенна ) е 50 лева. Какъв е проблема не виждам.
            Смяна и газ!
            Това една година да държиш лоста като си на четвърта си е "доброволно избрани емоции" .

            И аз сложих по същия начин гуменото каре ,но си мислих ,че има някъква тънкост.Явно не.Колега аз нивичката я имам от година , но проблемът с 4тата е от десетина дена.Нивата я ползвам само за риболов , но докато стигна до черното минавам по 100-150 км. по тази причина не искам да се разделям с 5 степенната кутия.За година съм минал 5-6 хил. км. За в бъдеще горе долу това ще и бъде год. преход.Ако след ремонт кутията изкара 30-40-50 хил. км. смятай в год. колко ще бъдат.Мен ме устройва
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #81
              От: ремонт на нива - скоростна кутия

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Какъвто и болт да вземе ядовете остават.Той за да се къса,значи се самоохлабва с времето.А и натоварванията там хич не са малки,особено и съчетани с традиционните трансмисионни луфтове и удари при всяко едно подаване и отнемане на газта.Така,че нещата с "измислената" 5-та предавка не са много розови.
              Според мен по-скоро се самонатяга и затова се къса.Явно колелото увлича болта (поне аз така си мисля) и ако съм прав все нещо трябва да поддаде.Явно най слабата част в този възел е болта.Аз разбрах , че ми е скъсан болта като отворих кутията.Както писах по-горе други проблеми освен с 4та нямах.Какво би станало , ако 5та се монтира без този болт (явно той пак ще се скъса)
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #82
                От: ремонт на нива - скоростна кутия

                Изобщо, може да се монтира без болта. Ако се преработва от 4 към 5 степенна, по-мързеливите точно така правят. Но не знам колко изкарва после.
                Това, че проблеми се виждат само при 4 предавка не значи, че са само в нея или че произхождат от нея.

                А на 5 предавка проблемът е, че не е 4-та. Хем се ползва дълго време, хем не е директна и отделя топлина.

                Коментар


                • #83
                  От: ремонт на нива - скоростна кутия

                  Колеги,много се извинявам,но възникна още един въпрос:на трета страница на схемата на вторичния вал след гайката на фланеца за гуменото каре има още три неща,а при мен изпадна само една пружина.За какво служат тия неща,тая пружина?Да ходя ли да ги търся или да сглобявам така както съм разглобил?Благодаря ви предварително!
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: ремонт на нива - скоростна кутия

                    Има два варианта на този възел, а ако са пипали майстори - и повече. Тази комбинация осигурява взаимното положение на карданния вал и вторичния на СК. Ако не я нагодиш, получаваш вибрация с честотата на междинния кардан, поради дебаланса му.

                    Коментар


                    • #85
                      От: ремонт на нива - скоростна кутия

                      Днес след обстоен оглед на разглобената вече кутия травмите се оказаха доста повече от муфа и болт на петата.Наложи се смяна още на първичен вал,вилка за трета и четвърта,синхронизатор за четвърта + гарнитури,семеринги и липсващите части от опашката на вторичния вал - 126 лв.Надявам се вдруги ден като кача кутията отново да си имам четвърта.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #86
                        От: ремонт на нива - скоростна кутия

                        Смени ли ВСИЧКИ лагери?

                        Коментар


                        • #87
                          От: ремонт на нива - скоростна кутия

                          Лагерите са добре и нямат нужда от смяна.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #88
                            От: ремонт на нива - скоростна кутия

                            Пак ще си пишем.

                            Коментар


                            • #89
                              От: ремонт на нива - скоростна кутия

                              На моята май ги сменя майстора. По-вероятно е да са за смяна, както казва Ясен.
                              Александър

                              Коментар


                              • #90
                                От: ремонт на нива - скоростна кутия

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Изобщо, може да се монтира без болта. Ако се преработва от 4 към 5 степенна, по-мързеливите точно така правят. Но не знам колко изкарва после.
                                Това, че проблеми се виждат само при 4 предавка не значи, че са само в нея или че произхождат от нея.

                                А на 5 предавка проблемът е, че не е 4-та. Хем се ползва дълго време, хем не е директна и отделя топлина.
                                без болта неможе да се монтира.ако се преработва 4 на 5 степенна се разпробива вала и се нарязва резба.ако го няма болта зъпчатката изххърчя през задния капак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X