Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

    Привет!
    Бравос момчета...когато си гонач наистина си по полезен...
    Но момчета само с гоначи и викачи не става, трябва да има и обучени кучета.
    Казвам обучени защото съм виждал как на колегите мъстиите минават покрай прасето и се правят, че не виждат...добре, че бяха териерите на брата...
    Виждал съм и друго...как цялата дружинка празнува, пък ние търсим гончето на колегата...сюрията минала и те не са оцелили нищо пък то хайванчето по тях...
    За това мъничко уважение към гоначите и обучените им кучета не е излишно...повярвай те ми без тях лова е игра на сляпа баба...
    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
    .................................................................................................
    Е. Абу

    Коментар


    • #17
      До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

      Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
      Привет!
      Бравос момчета...когато си гонач наистина си по полезен...
      Но момчета само с гоначи и викачи не става, трябва да има и обучени кучета.
      Казвам обучени защото съм виждал как на колегите мъстиите минават покрай прасето и се правят, че не виждат...добре, че бяха териерите на брата...
      Виждал съм и друго...как цялата дружинка празнува, пък ние търсим гончето на колегата...сюрията минала и те не са оцелили нищо пък то хайванчето по тях...
      За това мъничко уважение към гоначите и обучените им кучета не е излишно...повярвай те ми без тях лова е игра на сляпа баба...
      Много си прав,гонач без куче или по точно обучено куче не е пълноценен за никой.Даже смея да кажа че до голяма степен кучето прави лова.
      [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
      ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

        Да гоня е хубаво ама ме боли коляното щото като стоя на пусия го изстудявам.Ха сега дайте акъл какво да правя

        Коментар


        • #19
          До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

          Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
          Да гоня е хубаво ама ме боли коляното щото като стоя на пусия го изстудявам.Ха сега дайте акъл какво да правя
          Твоя случай е изключително сложен и деликатен. От една страна е много по-добре да изстудяваш ракията, а не коляното. От друга страна болката пак ще си бъде болка независимо от това дали е в коляното, или в главата /от ракията/. Така че трябва да се спреш на някакъв среден вариант. Нещо средно между гонач и пусия, ама като се има впредвид че от два стола се пада най-лесно незнам дали си заслужава риска.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #20
            До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

            Предпочитам да стоя в дълбока засада на пусия. Натоварвам другите на жипката, та ако закъсам - да бутат и ги оставям един по един на местата, а аз съм последен във веригата.

            След това се "сливам" с някой храсталак и дебна ли, дебна. Много пъти покрай мен са минавали какви ли не животинки...абе, красота, природа и т.н., иначе е много ходене и изхвърляне на фасове.
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • #21
              До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

              Предпочитам да съм гонач. А и кучетата ми няма да работят с друг,така както ако аз съм с тях.Такива случки и контакти с животни съм имал като гонач,и съм убеден,че това на пусия неможе да се види.

              Коментар


              • #22
                До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                Ходя само гонач.Имам 2 кучета и тръпката да залае кучето е несравнима.На пусия немога да издържам на едно място.

                Коментар


                • #23
                  До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                  Когато съм гонач виждам повече животни особено ,ако се затая за малко ,но предпочитам на пусия почти винаги се случва предната вечер да е тежка затова е подобре пусия.
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #24
                    До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                    Абе за гонач си требе ходене, а аз не съм много по това.
                    А иначе - чест и почит на гоначите. Обаче на истинските, а не на "гонач-тепач"-ите.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                      Истинско удоволствие да си гонач ,осбенно ако имаш хубаво куче свинар.Да откриеш прасеата да ги дигнеш и насочиш към посовете е майсторлък.Аз съм ловец от 92г. и винги когато съм в добра форма ходя гонач ,че при нашия терен си е серионо изпитание.
                      ще кача снимки
                      0877256393 LZ1GMD

                      Коментар


                      • #26
                        До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                        Първоначално публикуван от mikis6 Преглед на мнение
                        Истинско удоволствие да си гонач ,осбенно ако имаш хубаво куче свинар.Да откриеш прасеата да ги дигнеш и насочиш към посовете е майсторлък.Аз съм ловец от 92г. и винги когато съм в добра форма ходя гонач ,че при нашия терен си е серионо изпитание.
                        ще кача снимки
                        Удоволствие е, но ако не си 120 кг ...

                        Коментар


                        • #27
                          До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                          Това кой стреля повече си е относителна работа.В нашата дружина миналия сезон от 16 прасета само 1 е на гонач.То и аз съм 110 кила ама няма как ако искам да стана част от дружината трябва да се докажа някак неможе само да седя с някой по пусиите.
                          ROCK ON

                          Коментар


                          • #28
                            До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                            аз докато се учих винаги гонач ходих с други гоначи .. и когато станах ловец.. на пуси ме оставяха.. все.. ама и тази година мисля да побродя из гъсталаците... след обилно хапване на обяд.. на пусията 98% се онасям легнал под някоя сянка .. със сигурност не само аз..
                            мноо се изнервям ..
                            лошите неща .. ме правят по добър човек...

                            Коментар


                            • #29
                              До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                              Днес бях и гонач и на пусия и нищо.Изводът какъвто и да си като няма прасета все тая.

                              Коментар


                              • #30
                                До: ГОНАЧ ИЛИ НА ПУСИЯ

                                Първоначално публикуван от kkkoce Преглед на мнение
                                Удоволствие е, но ако не си 120 кг ...
                                Този сезон стани карач :така му казват при нас : ще свалиш някое излишно килце.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X