Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Дакар" 2009

    Малко повече от месец остава до старта на рали "Дакар" 2009



    Състезанието за пръв път в 30-годишната си история ще се проведе извън Африка - този път участниците ще трябва да се справят с пустинята, планините и полетата на Южна Америка и по-конкретно в Аржентина и Чили. Това знаково и шокиращо решение бе взето след като миналата година състезанието не се състоя поради терористични заплахи.



    "Дакар" ще стартира на 3 януари от Буенос Айрес и след почивка в столицата на Чили - Валпарисо ще се върне обратно в главния град на Аржентина. Заявка за участие има от всички големи играчи и все пак от доста частници, въпреки опасенията за по-големи разходи. Именно с цел улесняване на тимовете и пилотите с малки бюджети технически преглед на машините и изрядността на документите бе проведен през изминалите дни във фреснкия пристанищен град Хавър, откъдето автомобилите на състезатели, асистенция и медии ще бъдат натоварени на ферибот за Буенос Айрес, очаквайки собствениците си в строго охраняван закрит парк.

    Естествено, втори технически преглед ще има и преди старта в Аржентина, на който ще отидат всички местни участници, тези от Япония и Северна Америка. Дори големите отбори ще транспортират за този втори преглед машините си със самолети, по разбираеми причини.

    В тази тема ще се опитам да ви доставям информация около предстоящото издание възможно най-често. Ето маршрута на легендарното рали:

    © Amaury Sport Organisation. All Rights reserved/Tous droits réservés.
    Последно редактирано от izo4x4; 28-11-08, 14:59.


  • #2
    До: "Дакар" 2009

    100% абониран за темата.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      До: "Дакар" 2009

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      100% абониран за темата.
      Привет!
      И аз...Ще следя с интерес...
      Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
      .................................................................................................
      Е. Абу

      Коментар


      • #4
        До: "Дакар" 2009

        Поправка, столицата на Чили е Сантяго, Валпарайсо е най-голямото пристанище и втори по-важност град в страната.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: "Дакар" 2009

          Дано да не се случи пак нещо. Още ме е яд за миналогодишното.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: "Дакар" 2009

            Това рали винаги го следя с интерес и бях много разочарован когато го прекратиха тази година , така че очаквам с нетърпение старта .Южна Америка също предлага интересни трасета така че ще видим?

            Коментар


            • #7
              До: "Дакар" 2009

              момчета колко евро да приготвя да се пускам с ладата ,за сервизен камион ще зема Жука на един прятел... колко междудругото е нужната сума за участие и там сичките разходи и т.н. много ми е интересно каква е цифрата ?

              Коментар


              • #8
                До: "Дакар" 2009

                С кола е около 12000 евро. Не са включени цените на визите и бензина, както и цената на прибирането на колата до Буенос Айрес ако се счупо по време на ралито.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: "Дакар" 2009

                  Всичко хубаво, ще е интересно, но поне да преименуват един град в Чили на Дакар, че нещо звучи като рали "Смолян" в Исперих.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Дакар" 2009

                    Първоначално публикуван от stanislavd Преглед на мнение
                    ...Южна Америка също предлага интересни трасета ...
                    Без съмнение. Но Дакар май не е между тях.
                    Не се заяждам, просто още ме хваща яд, като се сетя как опропастиха ралито. Ще видим, може пък и нещо интересно да направят.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Дакар" 2009

                      Първоначално публикуван от stanislavd Преглед на мнение
                      Южна Америка също предлага интересни трасета така че ще видим?
                      Да, така е. Според мен даже може да бъде и по-интересно, отколкото надпреварата в Африка. Не знам дали ще бъде същото, но само като се сетя за CAMEL TROPHY по тези места и дъха ми спира...
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Дакар" 2009

                        от 6-7 години нямам пропуск на това състезание невероятно приключение и приятно за гледане дано само да направят репортажите по дълги а не само час.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Дакар" 2009

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Да, така е. Според мен даже може да бъде и по-интересно, отколкото надпреварата в Африка. Не знам дали ще бъде същото, но само като се сетя за CAMEL TROPHY по тези места и дъха ми спира...
                          Щом го организират A.S.O. и всички пилоти от Африка са там, няма как да не стане яко...

                          Едно филмче от подготовката:
                          http://htftp.offroad-bulgaria.com/OF...0DAKAR2009.wmv
                          © Amaury Sport Organisation. All Rights reserved/Tous droits réservés.

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Дакар" 2009

                            Абе, може да е всичко по-по-най, но да го окичат с името-легенда Дакар, си е пресилено.
                            Виж, може и там да е по-трудно, да се изискват повече майсторство, по-силни спонсори(криза е все пак), но Дакар си е Дакар, не може просто механично да се прехвърля името.
                            Преди няколко години, като ни откраднаха рали "Албена", както за последно се казваше това рали, иначе легендарното име си беше "Златни пясъци", не посмяха да му вземат името, а го прекръстиха набързо на "България" Но нали това е в друга България, а и името е светиня в българският мотоспорт.
                            Та тези имат наглостта да ползват името на най-легендарната авантюра, само за да имат някакви финансови изгоди(кризата...)
                            Дано това състезание, наречено рали да е по-добро от Дакар, и да се радваме на хубави изпълнения, но нека да си намерят собствена идентичност, иначе все едно е аз да отида в Испания, и да се представям:
                            Приятно ми е, Стоичков...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Дакар" 2009

                              Не си особено прав, всъщност ок, логиката е, че "Дакар" си е "Дакар" и кръстен на столицата на сенегал, но това се е превърнало в търговска марка собственост на организаторите от ASO, все пак... Всъщност идеятя първоначално бе Dakar world tour, ама не могат да го съберат на плакета.
                              Местенето в Америка е доста отпреди кризата и няма общо с нея. Нито пък със спонсорите - ASO изпуснаха най-големия си - "Евромилиони" и трябваше да връщат доста пари на португалските си домакини.
                              Официално "Дакар" не е в Африка поради заплахи от тероризъм и невъзможност за осигуряване на безпроблемно провеждане на ралито. Неофициално, но може би по-достоверно - "Дакар" е силен лост на френското правителство с който държаха страни като Мавритания, Сенегал и Мали (около и над 1/3 от приходите от туризъм и немалка част от странични дейности като логистика, храна и т.н. в тези страни са благодарение на ралито, да не говорим за хуманитарните акции съпътстващи "Дакар" на стойност милиони евро всяка година). Тъй като тези държави не са послушни и допускат убийствата на френски туристи и т.н. - прас, резват им "Дакар" и да видиш колко бързо ще се прочистят и ралито ще се върне до няколко години пак там.
                              Втора причина - след като зарибиха източноевропейците, ред е и на американците. Извън България, в Унгария и Централно Европа въобще, Балтийските държави и Русия ралито е с по-голям рейтинг и от WRC, А в Унгария дори и от Ф1, макар че си имат писта. Представяш ли си още колко телевизионни права ще бъдат платени в Латинска, Централна и може би Северна Америка, след като най-известното автомобилно състезание в света се провежда под носа им?
                              Та така, от бизнес гледна точка "Дакар" си е "Дакар" дори и на луната...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X