Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дакар" 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: "Дакар" 2009

    Ето как изглежда роудбука на мястото, където се метна Сайнц.



    Чичери малко преди испанеца мина на косъм. Сайнц след него направо скочи долу, за малко го изтърваха операторите на евроспорт. А Рома беше предупреден от операторите и едвам спря, иначе щеше да падне върху VW-то.

    Ето и репортажа от снощи по евроспорт на английски.
    Последно редактирано от Сабин Цонев; 16-01-09, 11:00.

    Коментар


    • До: "Дакар" 2009

      Някой запознат ако разтълкува роудбука ще е е добре... Гледам, че преди "реката" има !!, а стрелката върху нея е прекъсната... Предполагам, че малко по-встрани от там, където падна Сайнц, има място където може да се премине, но все пак изборът къде да се пресече си остава на пилота/навигатора. Според мен на роудбука си е отбелязано достатъчно ясно, че има река/корито, и трябва да се премине внимателно. Проблема беше, че от страната, от която идваха пилотите, коритото не се вижда, защото от тяхната страна брега беше по-висок.

      Малко ме е яд обаче, че при моторите по марки няма никаква конкуренция. КТМ доминира, тук-там някоя Ямаха. Кога Ямаха ще подготвят модел специално за ралито? Защо не използват системата си 2-трак? С нея особено през дюните ще имат огромно предимство. В момента Ямаха се състезават с ВР 450, който от серийния май се различава само по предния обтекател и по-големите резервоари... И направо шапка му свалям на Давид Фретенье, че с този мотор успява да се бори за 2-о място!

      Коментар


      • До: "Дакар" 2009

        Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
        ... Според мен на роудбука си е отбелязано достатъчно ясно, че има река/корито, и трябва да се премине внимателно ...
        Как се преминава внимателно през речно корито с дълбочина около 4 м ?!?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: "Дакар" 2009

          Ами явно не навсякъде е 4м... Останалите едва ли са минали по мост..
          Не съм наясно какво точно означават знаците по роудбука, но има достатъчно удивителни, а на отсамния бряг има и стрелка по протежението на брега, която кой знае какво означава...

          Коментар


          • До: "Дакар" 2009

            Ще се опитам да разтълкувам картинката.

            "Офроуд секция около 10 км и движение по азимут 330, двойно внимание, спускане в речно корито и после излизане с изкачване. Преминаване през ГПС точка 8."

            При толкова дълъг азимут е напълно възможно да има отклонение от 50 - 100 метра. Отклонение до 200м от ГПС точката е позволено. Решението за посоката на движение се взима от навигатора и той носи отговорност, но пилота определя скоростта си на такива места. Според мен Сайнц се е движел бързо. Понякога тези грешки струват скъпо, но бъдете сигурни, че той се е измъкнал от такива места поне 50 пъти в хода на ралито. Всеки пилот които иска да спечели такова състезание кара на ръба на риска на такива места, такава е играта. Дори и най-добрите грешат, а Сайнц беше най-добрия в този Дакар.
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • До: "Дакар" 2009

              Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
              Днес съм решил да пиша по темата а не <празни приказки> и та ка че в днешния етап видях може би най грозното нещо в Дакар????........значи кво става- обръща се нашия човек през кълбо, излизат двамата за радост на всички-ЖИВИ..............започва да се оказва мед помощ на копилота, който се оказва че е със счупена ключица или раменна става и в този момент обръщаме кадъра и...............нашият човек го интересува повече дали ще запали колата а в какво състояние е навигатора му ама не само това, има игоистичната НАГЛОСТ да се доближи до съотборника си, вече със сложени системи на ръката, и най - НАГЛО да му каже " If you ready.............. след което логично получава отговор " Carlos it´s a finish for mi................ , оставям сами да съдите думите ми, ТВА ЛИ Е ГОЛЕМИЯТ ДАКАР, и не искам да продължа с изказването на Сайнц на испански след етапа, защото много от Вас ще го намразят повече от мен.

              п.с. Близнак, с тва ли се охарактеризират големите ИГРАЧИ
              Колега аз нещата си ги съдя сам, но ако трябва да съдея по думите ти - Сайнц определено ти е трън в окото
              Това, онова, откакто си се включил в темата все Сайнц ти е крив. Това бил, онова бил, такъв бил, онакъв бил, картинг пистите му били скъпи... Да нямате някакви лични дрязги с него ?
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • До: "Дакар" 2009

                Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                не искам да продължа с изказването на Сайнц на испански след етапа, защото много от Вас ще го намразят повече от мен.
                Иво, моля те преведи на кратко изказването му след етапа. Гледах кратък репортаж по фокс, но само разбрах че е вървял право към точката и не е видял канала.

                Относно навигатора, трябваше да му бият упойка и да продължи.
                IvoVarbanov.bg

                Коментар


                • До: "Дакар" 2009

                  Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
                  ... При толкова дълъг азимут е напълно възможно да има отклонение от 50 - 100 метра ...
                  На мен ми направи впечатление че 3 екипажа един след друг излизат на едно и също място. Или 2-ят и третият са карали по следите на първия ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: "Дакар" 2009

                    Ето как е станало според навигатора.На книгата обаче не е достатъчно добре представено че има много голяма опастност от инцидент.



                    Sainzs co pilot...Michel Périn (copilot to C. Sainz - 301 - VW) - 301

                    We had made a small mistake in the first part. We took the wrong direction at a Y crossing but it was not too bad because we did end up on the right trail. We were tailing Giniel De Villiers who had started about 10’ after us so it was still sort of OK. Then there was a hidden waypoint with a wadi indicated as ’danger’. But it should have been indicated as ’extremely dangerous’. By the way, the car behind us, Nani Roma’s car, would have fallen in the same hole as we did if we had not been there already. I’m ok; I just have something broken in my arm, but I’m alrigh.



                    Ето как трябва да е знака.Според легендата и знаците на организаторите.Въпреки това ясно личи че навигатора е повдигнал и трите картинки в книгата.Заради объркването на кръстопътя може да не са му излезли метрите до коритото + че100 %са карали бързо както и трябва да е.

                    !!!This is another abbreviation that appears in the road book. "!" is a caution indicating care is needed, and the more such cautions used, the higher the level of danger. These often indicate a gap that will cause the vehicle to jump or a dangerous object on the road. The triple caution "!!!" indicates a spot where the highest level of care is needed, and drivers must definitely reduce their speed at such points. But if in fact the vehicle deviates from the line it is travelling, the danger may be averted, or a sharp difference in road level may suddenly appear where no caution was mentioned.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-01-09, 20:00.

                    Коментар


                    • До: "Дакар" 2009

                      От една страна карат по следите, от друга, опитах се да разбера от един репортаж на испански, Сайнц обясняваше, че се е движил право към ГПС точката която е точно на мястото на катастрофата.

                      Холовчик поведе в етапа, но Рома го изпревари.
                      IvoVarbanov.bg

                      Коментар


                      • До: "Дакар" 2009

                        Авендадо спечели етапа при четириколките.
                        IvoVarbanov.bg

                        Коментар


                        • До: "Дакар" 2009

                          Нещо от сорта на :
                          "Направихме малка грешка в началото, но се оправихме, защото видяхме следите на тръгналият 10мин след нас Де Вилие, така че ок... Обаче имаше едно вади, означено като "опасно", когато трябваше да бъде "много опасно"... и т. н. трябва да тръгвам сори за кач. на превода.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • До: "Дакар" 2009

                            Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение

                            Малко ме е яд обаче, че при моторите по марки няма никаква конкуренция. КТМ доминира, тук-там някоя Ямаха. Кога Ямаха ще подготвят модел специално за ралито? Защо не използват системата си 2-трак? С нея особено през дюните ще имат огромно предимство. В момента Ямаха се състезават с ВР 450, който от серийния май се различава само по предния обтекател и по-големите резервоари... И направо шапка му свалям на Давид Фретенье, че с този мотор успява да се бори за 2-о място!
                            Няколко години подред се пробваха с 2х2 системата и то точно Давид.Ту-трак обаче се оказа несигурен тежък и сложен за подръжка.Голямата разлика в някой от частите обаче като предна капла тотално я отхвърли.Направихме едно интервю с Френтиние и той сподели че точно в дюните на места предното така закопава мотора че сам човек трудно би го извадил след много копане. На каменисти етапи се получавало неравномерно износване на предната гума.Когато и задната е износена до краен предел добрата предна е животоспасяваща. В края на дългите етапи направо му късала ръцете.

                            Не гледай че сега тази Ямаха седи нормална Давид винаги е бил с прекрасно подготвен мотоциклет.Другото е че с 450тката на спънатите места той е много по бърз.Тежките добичета на КТМ дето са наточени до 80-100кс.не могат да се карат от всеки.На малко карачи им издържат нервите да карат дълго на границата между живота и смъртта.Точно за това при големите падането е само веднъж. Ф.Меони А. Калдекот и мн.др.
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-01-09, 20:30.

                            Коментар


                            • До: "Дакар" 2009

                              Гледам че продължавате да обсъждате гафовете на Сайнц и мисля да попитам нещо, че аз много не разбирам Разбрахме че трябвало да бъдат не две а три чертички че да се внимава повече ами вижадам енди стрелкички те майче обясняват нещо много важно и майче дават много обяснения за скока на играча. Какво мислите за това.......................

                              Коментар


                              • До: "Дакар" 2009

                                12 етап на руски,
                                https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...kar%202009/12/
                                LZ1NBN

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X