Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

    Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
    Един лек въпросец:
    След,като съм качил снимки на FTPто,и ги публикувам в тема,а после ги изтрия от компа си,ще се виждат ли във форума,или трябва да ги държа на компа си завинаги?
    По твоята логика ако ти е изключен компа никой няма да може да вижда снимките, които си публикувал във форума.

    Нали затова е ФТП-то колега, трий спокойно от компа.
    LZ1PER

    Коментар


    • #17
      До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Известно време ще е така, няма проблем място има достатъчно...
      Колко време ще е така?
      Дава сега, че файлове, създадени преди повече от два месеца, не могат да се трият?

      Аз постоянно се мъча да сортирам и класифицирам нещата, които имам качени, а това няма как да стане без местене и триене...
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #18
        До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

        Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
        Колко време ще е така?
        Дава сега, че файлове, създадени преди повече от два месеца, не могат да се трият?

        Аз постоянно се мъча да сортирам и класифицирам нещата, които имам качени, а това няма как да стане без местене и триене...
        НАПОМНЯМ...Че веднъж качени на ФТП-то и поставени в тема...НЕ трябва да се местят защото изчезват от форума
        MG RACING

        Коментар


        • #19
          До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

          Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
          НАПОМНЯМ...Че веднъж качени на ФТП-то и поставени в тема...НЕ трябва да се местят защото изчезват от форума
          Характера на информацията, която събирам е справочна - ремонтни ръководства.
          Във форума има линкове към съответните директории по марки, но вътре в тях трябват реорганизации.
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #20
            До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

            Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
            Характера на информацията, която събирам е справочна - ремонтни ръководства.
            Във форума има линкове към съответните директории по марки, но вътре в тях трябват реорганизации.
            За местене няма проблеми....не може да се трие...но това не пречи да си направиш папка кошче на ФТП-то и там да качваш излишното...
            Поздрави,
            MG RACING

            Коментар


            • #21
              До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

              Много хубаво, но местенето на файлове изобщо не работи за каквито и да е файлове просто дава
              "550 Rename/move failure"

              Другия проблем е - Какво налага тези ограничения?
              До сега не съм срещнал директен отговор защо се налага това, нито си спомням да съм се съглясявал с тези условия.
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • #22
                До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                Колегите по-горе са ви отговорили. Зачестиха случаите при които някой премества, променя или изтрива файлове които са цитирани в теми по които са писали много хора... Това обезсмисля както темите така и труда на всички които са писали в тях... Няма значение волно или неволно е станало въпросът е че едно такова действие засяга много хора извън този който го е направил... Затова и въведохме това ограничение... С течение на времето ще променим система и файлове които не са цитирани никъде в темите няма да бъдат заключвани... Но това ще стане след време... А колкото до въпросът с какво сте се съгласявали можете лесно да проверите като прочетете условията...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                  Смятам, че този, който е качил даден файл има право да се разпорежда с него както намери за добре. Това, че някой е сгрешил неволно не оправдава подобен подход, а ако волно... така е решил. Ограничаването на свободата не е решение на проблема.

                  Системата трябва да е същата както с прикачените файлове във самия форум. В който момент искаш могат да бъдат изтривани, ако имаш да качиш нещо ново например.

                  В случая аз съм намерил нова версия на някаква документация и искам да изтрия старата и да сложа новата или за дадено нещо се съберат повече неща и правя допълнително разделение, за да поддържам организация без която никой нищо няма да може да намери.
                  Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                  Коментар


                  • #24
                    До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                    Индивидуалната свобода на всеки се ограничава от свободата на останалите...

                    Файловте и текстовете които са някъде в портала с акта на публикуване стават и собственост на портала... тъй че авторът може да разполага както намери за добре с тях портала също... моля проверете условията които сте приели... Ако ви е необходима помощ за подреждане и систематизиране или имате идеи как да подобрим работата моля давайте... но това с пълната лична свобода не важи тук...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                      Хубаво де, проблема беше от Март месец мисля, после беше махнато ограничението и сега пак отново същото...

                      Общо взето като посъбера нова документация обикновено един път на месец се захващам да я класифицирам и подреждам като гледам с какво се дублира или нови версии и т.н. и са много промени обикновено.
                      Става дума за https://htftp.offroad-bulgaria.com/Mitsubishi/Japan/

                      Как да го направя?

                      Няма ли възможност за тази директория поне да няма ограничение?
                      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                      Коментар


                      • #26
                        До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                        Да, видях за що иде реч, ще обмислим как да решим проблема... ще намерим решение...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                          Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                          Хубаво де, проблема беше от Март месец мисля, после беше махнато ограничението и сега пак отново същото...

                          Общо взето като посъбера нова документация обикновено един път на месец се захващам да я класифицирам и подреждам като гледам с какво се дублира или нови версии и т.н. и са много промени обикновено.
                          Става дума за https://htftp.offroad-bulgaria.com/Mitsubishi/Japan/

                          Как да го направя?

                          Няма ли възможност за тази директория поне да няма ограничение?
                          Мисля, че трябва да знаеш ти и този, който има право да редактира в тези папки към кои от документите там има директни линкове в теми от форума. И само те да не могат да се трият, защото става голяма каша. Другите не виждам проблем да ги манипулираш. Но не знам технически дали е възможно това?!? Ако има такава възможност ще е много полезно, защото всеки забравя къде е давал линкове, а освен това може и друг някой да е дал линк към негови документи...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            а освен това може и друг някой да е дал линк към негови документи...
                            Именно..., освен че е и сложно за реализация.
                            Аз се опитвам да направя дървовидна организация по папки, а има паралелна от темите във форума. Затова като давам линкове гледам да са към основните папки, които гледам да не променям. Ти в твоите папки качваш почти без разделение по папки малък брой неща, само когато потрябва да дадеш линк към нещо в тема. Така че има два режима на ползване на сървъра, които трябва да се съвместят евентуално...
                            Преди малко един утвърден колега тук ми писа дали имам за Мазда 323 и веднага можех да му посоча в коя директория е всичко по въпроса.
                            Иначе права за тази директория имам аз и ти (ако не си забравил паролата )
                            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                            Коментар


                            • #29
                              До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              За съдържанието на FTP сервера важат всички ПРАВИЛА които са валидни и за съдържанието на портала OFFRoad-Bulgaria.com. Достъпа и пространството на FTP сервера се предоставя изключително за целите и нуждите на потребителите на OFFRoad-Bulgaria.com и е свързано с участието им в портала. Всеки отделен файл, който е разположен върху този сървер следва да е свързан с конкретна тема в портала и потребителя да е автор или да притежава съответните авторски права за неговото използване под тази форма. Всички материали, които имат други цели ще бъдат отстранявани без предупреждение!


                              files.offroad-bulgaria.com не е свободен (free) хостинг!



                              FTP сървера е на адрес : files.offroad-bulgaria.com Единственият начин за изпращане (upload) на файлове е през ftp протокол. Моля имайте в предвид следните особености:

                              Ако сте през маскирана мрежа, кабелен интернет или защитна стена е най-добре да настроите ftp клиента, с който работите да бъде в пасивен режим (use passive ftp). За ftp клиент можете да използвате и Microsoft explorer, а настройката се намира в /tools/internet options/advanced... За да се свържете с вашата директория в полето за адрес трябва да напишете потребителско име и парола в следния формат:

                              <вашето потребителско име>:<парола>@ftp.offroad-bulgaria.com

                              Ние ви препоръчваме FTP клиента FILEZILLA който можете да изтеглите оттук: http://filezilla.sourceforge.net/


                              Нашият FTP сървeр е достъпен и през HTTP на адрес: http://HTfiles.offroad-bulgaria.com

                              Препоръчваме ви след като сте изпратили някакъв файл на сървера да отидете с браузер на посочения адрес и да запомните пътя до него. След това създайте съобщение в портала където опишете файла и неговото съдържание и посочете пътя до него.

                              Важно !!! Моля винаги указвайте размера на всеки един файл - много участници нямат достатъчно бърза връзка към интернет и ако не знаят големината на файла ще бъдат затруднени


                              Потребител на FTP сървъра може да бъде само регистриран виртуален член на портала OFFRoad-Bulgaria.com. Името на потребителя ще бъде същото и в FTP сервера.

                              Регистриране на потребител на FTP сървъра се извършва след заявка до администратора на портала, чрез лично съобщение до него или на адрес : 1@OFFRoad-Bulgaria.com. Отговора с паролата ще бъде изпращан на адреса за е-поща, който потребителят е регистрирал в портала.

                              За да станат достояние файловете, които разполагате на FTP сървърът е добре да направите съответните анонси в портала.

                              Сървера позволява да разположите и пълноценна WEB страница.
                              Горното описание е непълно. Когато се опитам да публикувам, снимките си в тема, която описвам, там се появяват линкове, а не самите снимки.
                              Моля корегирайте описанието, за да може при стриктно изпълнение, да се получи желаният резултат.
                              Не искам някой модератор да ми поправя темите, искам просто изчерпателно,и вярно описание на механизма за публикация, без специализирани термини, така щото като се изпълни инструкцията и да се получи резултат.
                              Така например темата ми : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...262#post420262
                              се опорочи, поради неяснота на предписанията в началото на тази глава.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #30
                                До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                                Уважаеми колега, FTP сървърът е за много видове файлове и снимките или по-точно тяхната визуализация във форума са частен случай... Но съм съгласен с вас че едно много подробно описание за качване на снимки ще е полезно макар че вече има няколко опита то да бъде написано... Аз лично имам голямо желание да напиша много неща но особено напоследък съм много ангажиран. Моля ви, все едно вече сте научили нещата, помогнете с едно подробно описание, пък аз ще го залепя тъй че да е видно за всички...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X