Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

    Уважаеми г-да Администратори,

    Преди време бях помолил за фтп акаунт и ми бяхте предоставили такъв,но тъй като не съм го ползвал искам да запитам, дали още съществува и има ли някаква парола или код за достъп.

    Никога не съм работил с такъв тип програми, за това моля да ми обясните как да настроя програма FileZila, която свалих и инсталирах на компютъра.

    Благодаря предварително,

    Стефан

    Коментар


    • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

      Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
      Уважаеми г-да Администратори,

      Преди време бях помолил за фтп акаунт и ми бяхте предоставили такъв,но тъй като не съм го ползвал искам да запитам, дали още съществува и има ли някаква парола или код за достъп.

      Никога не съм работил с такъв тип програми, за това моля да ми обясните как да настроя програма FileZila, която свалих и инсталирах на компютъра.

      Благодаря предварително,

      Стефан
      Акаунти не се трият, дори и да не се ползват. Ако сте искали и сте получили такъв, в ЛС сте получили паролата за достъп. Потребителското име е такова, каквото е във форума /в случаите, когато е на латиница/, освен ако след като сте искали достъп не сте поискали смяна на потребителското Ви име, ако е така, то тогава е валидно старото. В първия пост на тази тема е описано, но с две думи е следното: в полето "адрес" пишете това http://HTfiles.offroad-bulgaria.com , в полето "потребителско име" пишете вашето потребителко име и в полето "парола" паролата изпратена Ви на ЛС. Друго не се попълва.
      Ако не си помните паролата, или не знаете дали имате папка на ftp и с какво име е, пишете ЛС на Венцислав Петров или на Daniel
      LZ1PER

      Коментар


      • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

        Благодаря Ви,

        Отговориха ми на ЛС, за името и паролата, даже изпробвах като качих файлчетата за шистовия газ, ама като пусна Мрежов съветник на FileZila и ми дава "връзката е прекъсната неочаквано"

        С уважение,

        Коментар


        • Re: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

          Възможно е, ако е много голям файла или връзката прекъсне.

          Коментар


          • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ е заменено със http://files.offroad-bulgaria.com/ моля всички да използват новия линк при качване на снимки във форума и за разглеждане за да можем плавно да прехвърлим нещата.

            това се отнася само за HTTP частта - настройките за фтп клиентите си остават същите.

            Коментар


            • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

              На български може ли, тоест аз съм си настроил файлзилата и нищо не съм пипал по нея от около 3 години, даже и снощи качвах, трябва ли сега нещо да променям???

              Коментар


              • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                На български може ли, тоест аз съм си настроил файлзилата и нищо не съм пипал по нея от около 3 години, даже и снощи качвах, трябва ли сега нещо да променям???
                Качваш както до сега. Трябва от тук нататък да ползващ новия адрес за линкове към това, което си качил. Например до сега беше "//htftp.offroad-bulgaria.com/Chinela/еди-кво-си.jpg", а сега е "http://files.offroad-bulgaria.com/Chinela/еди-кво-си.jpg".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                  Преди година и нещо случайно намерих списание Моделист конструктор от торент сайт искам да го кача някъде за да може всеки който иска да го види, броевете са от 1966 до 2008г о размера е 2,8GB.
                  Благодаря предварително.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                    Колеги, имам въпрос. Как от ftp-то да сваля цяла директория. Обяснявам защо : Някои от картите са качени на ftp-то в неархивиран вид, т.е. състоят се от няколко поддиректории и много файлове, което прави свалянето един по един невъзможно. Как да процедирам?
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                      Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                      Колеги, имам въпрос. Как от ftp-то да сваля цяла директория. Обяснявам защо : Някои от картите са качени на ftp-то в неархивиран вид, т.е. състоят се от няколко поддиректории и много файлове, което прави свалянето един по един невъзможно. Как да процедирам?
                      С някоя програма за фтп достъп. Например FileZilla е с лесен интерфейс и работи доста прилично.
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                        Там е работата, че не става с FileZilla-та. Слагам host "files.offroad-bulgaria.com", username "karti", парола : тази, която ми е дал Pacific и с която влизам чрез интернет експлорера и ми излиза следното :

                        Status: Resolving address of files.offroad-bulgaria.com
                        Status: Connecting to 217.18.244.21:21...
                        Status: Connection established, waiting for welcome message...
                        Response: 220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] ----------
                        Response: 220-You are user number 1 of 50 allowed.
                        Response: 220-Local time is now 23:07. Server port: 21.
                        Response: 220-Login incorrect.
                        Response: 220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.
                        Command: USER karti
                        Response: 331 User karti OK. Password required
                        Command: PASS ***********
                        Response: 530 Login authentication failed
                        Error: Critical error
                        Error: Could not connect to server

                        Така, че моля следващите напътствия.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                          Ми то си е написано - нещо си омазал юзер нейма и паролата. И не ти трабва нищо друго, освен windows explorer - FTP-то изглежда в него като обикновен фолдер.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                            Спарки, съгласен съм, но с експлорера не може да се тегли директория, което на практика означава, че не мога да изтегля CNEU за Mapsource (там са няколкостотин поддиртектории и файлове). Ако бяха архивирани в един файл, въобще нямаше да повдигам темата, ама не са. Та затова питам.
                            А юзернейма и паролата са същите, с които влизам с експлорера без проблем. Така, че не е това.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • От: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                              Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                              Спарки, съгласен съм, но с експлорера не може да се тегли директория
                              Напротив. Тегли си се на общо основание. Говоря за windows explorer. Всеки ден архивирам разни неща върху FTP.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Re: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                                Грешката е че не се свързва със сървера,
                                ftp.offroad-bulgaria.com - това е адреса за файл зилата. Ако ползваш този, най вероятно проблема е, че файл зилата е блокирана от фаеруола на твойто ПС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X