Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раници. Кой с каква раница кара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раници. Кой с каква раница кара?

    Колеги, тъй като съм на вълна покупка на раница ми е интересно да споделите мнение дали някой е ползвал нещата, на които съм се спрял, или пък ползвате други, какви впечатления имате, препоръки и всякакви ценни съвети.
    При така зададен въпрос априори се очаква всички да карат с раници, ама не се сетих за друга формулировка.
    Та по темата, защо раница - защото обичам да мъкна разни нещица(инструменти, вода(поне 3л), въже, малка аптечка и т.н.) а и невинаги мога да се разбирам с някого кой какво да мъкне, затова искам всичко да ми е на едно, като същевременно да е удобно и да не пречи, доколкото е възможно. Спрял съм се на тези 2 раници http://www.dakine.com/bike/bike-packs/apex/ и http://www.rei.com/product/765938, като везните клонят към първия вариант на DaKine, най-малкото защото мога да го купя оттук.
    В момента карам с един ташев, ама е голяма мъка, а и camel pack-a, който съм "вградил" е за 2л, които свършват сравнително бързо

    P.S. Не открих подобна тема, затова пускам нова.
    Per aspera ad astra.

  • #2
    До: Раници. Кой с каква раница кара?

    Първия вариант откъде и за колко си го виждал у нас?
    Като че ли и на мен повече ми харесва. Има доста функции.
    Кемъл пака с нея ли върви или се купува отделно?
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #3
      До: Раници. Кой с каква раница кара?

      Аз също съм ЗА за Дакайна.Дълго време мислех да си купувам такава като само цената й ме възспираше.В последствие си намерих подобна на по-сносна цена и си купих нея и не съжалявам.То цената на тази която си купих е по-ниска заради липсата на резервоара с вода, но на мен не ми трябва.Още веднъж едно ЗА за Дакайна.


      П.П.Да уточня не съм виждал на живо нито един от двата модела и казанато от мен по горе е плод на лични предпочитания и преценка за това коя раница ще ми върши по-добра работа НА МЕН.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        До: Раници. Кой с каква раница кара?

        @ Stas: Продават се на доста места, но ги има в магазин БАС в София.
        Кемъл пака е включен към раницата. Цената е около 200лв, фокса с доставката сигурно ще излезне пак толкова. Преди 2 месеца бяха с по 80лв надолу, ама тоя пусти долар па поскъпна
        Още не съм я гледал на живо, но FOX-a съм, и не останах особено впечатлен.
        Последно редактирано от Тануцо; 26-11-08, 23:35. Причина: добавяне на цена.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: Раници. Кой с каква раница кара?

          Първата е супер. На какви пари и от къде може да се купи?
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • #6
            До: Раници. Кой с каква раница кара?

            Препоръчвам ти CamelBak Cloud Walker - Black/Graphite. Карам мотор и колело с такава и съм супер доволен. Вместимостта на мяха е 2.1 литра, което ми стига от чешмичка до чешмичка. Има и място за инструменти и сандвич. Качеството на тея CamelBak е изумително добро...доста раници съм сменил, но според мен тяхното качество е номер едно.

            П.С. От линка избери втората раница в секцията с цветовете, щото дизайна е малко по-различен...за нея става въпрос (black/graphite).
            No bike - no fun!

            Коментар


            • #7
              До: Раници. Кой с каква раница кара?

              Днес нещо ме стегна шапката и се разходих до магазина да си направя коледния подарък. Та взех си DaKine Apex.
              Като цяло - доста компактна, с място за всичко, твърд гръб, много интересна и идейна система за вода-трябва просто да стиснеш мундщука(ех, каква дума) със зъби и се пие...няма нужда от отвиване, завиване и т.н.много джобчета с и без полар, за телефони, инструменти...гумирана около циповете....като цяло съм много доволен. Дори и понапълнена си стои спъхната, не се надува като балон.
              Много благодаря на всички, изказали мнение!
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #8
                До: Раници. Кой с каква раница кара?

                Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
                ...
                Снимки, цена, от къде?

                Коментар


                • #9
                  До: Раници. Кой с каква раница кара?

                  Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                  Снимки, цена, от къде?
                  Снимки има в линка, който съм пуснал в първия пост.(http://www.dakine.com/bike/bike-packs/apex/)
                  Във втория съм написал цената и магазина, в който се продава.
                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Раници. Кой с каква раница кара?

                    Аз лично карам с ТАКАВА, но май скоро трябява да сменя разцветките . Иначе като раница съм супер доволен, щом като побирам инструмент, масло, вода, бензин и за по-дълги преходи някоя дрешка и гуменки. Какво ми трябва повече. За по леки преходи си нося ТОВА , навремето си го купих от Данчо /Стара Загора/
                    Иво Георгиев
                    Gworkshop

                    Коментар


                    • #11
                      До: Раници. Кой с каква раница кара?

                      Аз си купих TSG от тук за 35 лв -черна с едни бели черепи. Нещо я няма на снимка, тази е по-големия размер, но е 55 лв.

                      магазин

                      Карам от средата на лятото с нея и крос и шосе, няма никакви проблеми, добре е ушита и има малки хитрини, като външна мрежа за връзване, откачащи се ремъци за кръста, джоб за плеър или телефон, но има 2 големи джоба, един за телефон, един мрежест с ластик и един за водата. Малка е, но пък не я усещам като карам.


                      а ето я мойта, ама тука пише 45, пък явно е била намалена тук и тя се стиска със зъби за да тече...
                      Последно редактирано от iassen; 28-11-08, 10:50.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Раници. Кой с каква раница кара?

                        И аз да се изкажа
                        Карам си с една раница от 25 лв от пазара. Изключително здрава.
                        Карам вече 2-ра година с нея, приятелката ми ходи с нея до Тибет, навъртяла е доста километри
                        Най-обикновена раница, с дунапрен в стените и с удобен гръб. Има достатъчно ремъци и закопчалки, за да не подскача на гърба.
                        Единствения и недостатък, е че лятото мнгоо спарва, но и жилетката спарва, та съм целия в пот и не ми прави впечатление. А и свалям някой килограм така
                        А за водата, нося си шише 1,5 л във външния джоб.
                        Ако не спирах да пия вода(и да пусна вода), кога ще почивам
                        А и бутилката я изхвърлям след всяко каране и си купувам нова, не се занимавам с разни таблетки, почистване на резервоари...скука.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Раници. Кой с каква раница кара?

                          Абе и аз сам с пазарска от Димитровград,за 20-кинта направо свети.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Раници. Кой с каква раница кара?

                            Стига бе,хора!
                            200лв. за раница-вие нямате сърце!
                            Аз от шест години не си свалям раницата от гърба,пробвал съм всякакви варианти и достигнах до извода ,че разликите са само в ЦЕНАТА.
                            В момента карам(вече трети сезон) с раница от Илиенци(17кинта) и още няма никакви индикации , че ще се скъса.Раницата е с твърд гръб(някаква мукава),дунапрен,широки презрамки и напречни ленти(през кръста и гърдите).Страшно ми е удобна,побира феноменално количество багаж,а когато е празна може да се свие чрез едни специални ремъчета отстрани.Комбинирах я с кемълбег 1,5л.(40лв.),който си го купих от "Стената"(има и по-ефтини-20лв от веломагазина зад халите-ама ги видях чак след като го купих) и целия пакет ми излезе 60кинта (а можеше да е 40).
                            По-добре за разликата в парите си вземете маркови гуми...
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Раници. Кой с каква раница кара?

                              И е така и не е така.
                              Не съм ги дал с най-голямото удоволствие на света парите за раницата, но лично за мен нямаше друга алтернатива...т.е. имаше..или Фокса, или раница на SCOTT(~100лв), която е чудесна, но няма camel back...а този с който карах е страшно неудобен. Т.е. отивах на варианта раница+camel back, който хем да е 3л. хем да го намеря, хем да ми хареса и хем да е на цена, която драстично да се различава от готовия продукт.

                              Апропо днес се оборудвах с въже 8-ца 15м. ролка, примка и карабинер с муфа - всичко заспа в раницата, остава само да я дооборудвам с някои медикаменти и е ready to forest.

                              Поздрави
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X