Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

    Претърсих целия форум и никъде неможах да намеря систематизирана информация точка по точка, как да си инсталираме Garmin Mobile XT на GSM апарата, за това реших да пусна тази тема, базирана на личния ми опит. Тъй като вече излязоха GSM апарати със Симбиан S60 3та версия, каквто е и моят, тук ще опиша точка по точка как става инсталацията и в последствие как се качват карти от Мапсурс:

    1. За да изтеглите последната версия 5.00.10 посетете този линк: http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=3939

    2. Освен програмата трябва задължително да свалите и допълнителните файлове - гласова навигация, базова карта на гармин и др. от тези линкове:
    Базова карта за Mobile XT: https://buy.garmin.com/shop/store/do...=138&pID=11413
    Допълнителни файлове за MobileXT: https://buy.garmin.com/shop/store/do...=138&pID=11413

    3. Свържете мобилния си телефон към компютъра посредством USB КАБЕЛ !! В настройки за USB свързване на телефона задължително отбележете, че телефона трябва да работи като Mass Storage, а не за връзка с PC Suite! Имайте предвид, че не инсталацията НЕ МОЖЕ да стане посредством Bluetooth ! Цялата идея е, мемори картата на телефона да се появи като дисково устройство на вашия компютър.

    4. Стартирайте и инсталирайте Garmin Mobile XT и след него и двата допълнителни софтуера. Много е важно и трите да се инсталират на мемори картата на телефона ви, за това бъдете внимателни при избиране на устройството за инсталация.

    5. След като се инсталират и трите софтуера, трябва да инсталирате Garmin Mobile XT и на апарата си. Отидете в Menu - Instalations - App. mgr. (Application manager). Намерете Garmin Mobile XT, който трябва да е със статус Uninstalled и го инсталирайте.

    6. След това отворете вече инсталирания Garmin Mobile XT от Menu - Instalations - Garmin Mobile XT. След като стартирате програмата отидете в Settings и отменете всички Bluetooth и GPS опции, тъй като няма да ползваме външен GPS приемник, а вградения такъв.

    7. След като ги отмените отидете в меню: About, което също се намира в Settings. Под IMEI и IMSI номерата, ще намерите Device ID (Card ID). Препишете целия код или го копирайте в Notepad. След това затворете програмата!

    8. Копирания вече код, използвайте с генератора на ключове, като в генератора не забравяйте да посочите, че искате ключ за Garmin Mobile XT ! Копирайте получения 25 цифров код в Notepad. Запаметете файла и след това го преименувайте на: SW.UNL. Готовия файл копирайте в папка Garmin, която се намира на мемори картата на телефона.

    9. Стартирайте отново Garmin Mobile XT. В Settings променете опцията от "remote GPS" на "built-in/attached".

    Вече имате инсталирана и работеща последната версия на Garmin Mobile XT с базова карта на апарата си. За да си качвате допълнителни карти, процедурата не се различава по нищо от качването на карти в нормален GPS.
    Закачате отново телефона си посредством USB кабела за компютъра и го пускате в режим Mass storage. Задавате на Мапсорс да качи карти на мемори картата на телефона. Посредством генератора за ключове , правите *.unl файл в който да се съдържа ключа за желаната от вас карта и го слагате в директорията заедно с картата и готово.

    Ако имате въпроси или интересна информация по върпоса, ще се радвам да споделите


    Поздрави
    Car device: Garmin Nuvi 760
    Paragliding device: Garmin 76 CSx
    Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

  • #2
    До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

    Чудесно описание, определено има нужда от такова, за всички които ще инсталират MobilXT на Symbian.

    Искам да добавя към точка 9, в частта за трансфера на карти от MapSource към у-во.
    Ако сте си отключили определени карти в MapSource, на базата на устройствата ви, които имате (ако са повече от едно се добавя ключ към сорса за всяко у-во), при трансфера картата се компилира със кода за отключване и не е необходим допълнително отключващ файл- .UNL


    Пояснявам, че така работи без проблем с МапСорс 6.14.1

    Успех на всикчи.

    Коментар


    • #3
      До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

      Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.20.
      Все още само на тайванския сайт , но вече русифицирана:
      Full
      Lite - без базова карта.

      П.П. При мен на Nokia E51 всички версии до сега ми вдигаха консумацията на енергия няколко пъти при изключена програма. С програмата "KillMe" съм разглеждал скритите процеси , затварял съм ги , но оправия няма. За сега се отказах да я ползвам. Въпросът е дискутиран в съседен форум.
      Последно редактирано от milstan; 26-11-08, 17:48.

      Коментар


      • #4
        До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

        Евала на младши потребители като Kayso, който правят такива добри и полезни теми за участниците Това от доста време е интересна тама, но информацията е пръсната в различни теми.
        Последно редактирано от Pacific; 22-12-08, 11:38.
        Светът на Владо

        Коментар


        • #5
          До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

          P.S. Забравих да добява нещо, мисля важно. След като се инсталира програмката на мобилния апарат от Application manager-а, трябва да си рестартирате апарата, иначе може да не ви се покаже иконка на програмата, за да можете да я стартирате.

          А колкото до консумацията на тока, не съм забелязал подобен проблем на моят апарат. Незнам от какво може да се поражда

          Ако искаш пробвай с тази последната версия, ако вече не си го направил и другото, за което се сещам, преди да излезеш от програмата в менюто на GPS устройствата просто цъкни Disable на GPS-а, за да се изключи. Може просто да остава включен и постоянно да търси, за това така
          Последно редактирано от Kayso; 26-11-08, 21:24.
          Car device: Garmin Nuvi 760
          Paragliding device: Garmin 76 CSx
          Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

          Коментар


          • #6
            До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

            С н95 8гб нямам проблем с батерията... добре се справя
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

              Проблема с батерията се проявява май само на Нокия е51.Поне с такова впечатление остана от прочетеното в няколко форума.
              ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

              ( John R. Lott, Jr.)

              Коментар


              • #8
                До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                Ето и едно упътване от братушките.
                Прикачени файлове
                ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                ( John R. Lott, Jr.)

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                  С версия 4.20.20 няма проблеми с батерията в Е51. Консумацията е 0.03 вата- колкото и без гармин.

                  Аз тъкмо си моднах моята е51 да работи с дуал сим адаптор, и консумацията си е все същата))


                  Иначе благодаря за новия гармин, сега ще го тествам с електромера))


                  Едит: И новата версия не става, тройна консумация след изход от гармин
                  Последно редактирано от dtmf; 27-11-08, 00:29.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                    dtmf, значи и аз няма да я слагам... със .10 ми буташе батерията за ден ( както знаеш ), предполагам и сега ще е така... а защо новата версия я няма на сайта на гармин?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                      Относно консумацията на Garmin 5.хх ето каква пише че е причината и как се решава:
                      Код:
                      Он запускает автоматически при включении аппарата процесс и он жрет батарею.
                      Вот как вылечить:
                      Закрывать надо через Jbak TaskMan (Менеджер задач) - Вот ссыла
                      Нужно зайти в него, Функции - Инструменты - Процессы - Процесс называется TSRAutoStat.exe - Функции - Завершить процесс - Да. (Его придется выключать при каждом включени смарта, пока не дождемся новой версии гармина)
                      TSRAutoStat.exe се стартира автоматично което повишава консумацията и съответно съкращава живота на работата на батерията.
                      За целтта се инсталира JBakTaskMan и се килва въпросния процес. Операцията се прави при всяко пускан ена телефона.

                      П.П. Само за сведение при 6210 навигатор го няма този проблем

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                        Да вярно е но ако забравиш да килнеш процеса, и отиде коня у ряката))

                        Писах на гармин за проблема и както обикновенно ме посъветваха да си ъпдейтвам софтуера на устройствата А на нокиата ми е последния фирмуер 220.34.37както обикновенно .

                        МИсля че забравих да им спомена че проблема е най вече при Е51 и явно не са ми повярвали

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                          Аз си реших проблема като махнах програмата от телефона.При нужда пак ще си я кача, не е голяма философия.То преди не се търпеше, зарядното постоянно трябваше да е с мен.Ако все пак намерите как да не консумира толкова много енергия ще съм ви много благодарен.....Телефона е Е51.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                            Качи предишната версия 5.00.00 и си решил проблема с батерията.
                            ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                            ( John R. Lott, Jr.)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                              Здравейте, само с версия GarminMobileXTforSymbianS60_41080, няма проблем с батерията при Е51, с по-новите паза значително по-бързо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X