Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

    След монтаж и демонтаж на всичките пластмаси отпред, ми мига лампата на AIRBAG-а.

    Джипката е Terrano 2 2.7TDI м.11.1998г. При демонтажа ги бях откачил и двата, от куплунзите, после установих че като са откачени и двата, като закача акумулатора свири клаксона. И закачих само шофьорския, за да мога да я припалвам от време на време. Сега монтирах пластмасите. И двата са вече закачени, ама лампата мига. Не е закачена само централната пластмаса, дето върху нея са копчетата, пепелника и запалката, както и тая под волана, съответно не са вързани само тия кабели. Нямам мигачи, но това предполагам че е от това че не съм вързал ключа за аварийните.

    Опитах да откача минусовата клема на акумулатора за 10-ина минути, но резултат няма. Мига си. Всичко друго си работи както трябва.

    Та, какво да правя? Да ходя ли да и чистят грешки, или нещо друго да търся?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

    Първоначално публикуван от Next
    има ли развитие ?
    Има. Всичко се успа.

    Процедурата(предполагаме че колата е на място, изгасена, и не на контакт):

    1. Отваряте шофьорската врата.
    2. Давате контакт (както щофьорската врата си е отворена - тя си седи отворена през цялото време)
    3. В рамките на най-много 7 секунди след даването на контакт, натискате и отпускате 5 пъти копчето на вратата - това, което включва плафона. Така вкарвате AIRBAG-а в сервизен режим.
    4. В сервизен режим лампата на AIRBAG-а започва да мига - веднъж дъълго, после кода на грешката - 12,13,14,15, тоест 1 премигване, пауза, 2 премигвания, пауза, дъъълго премигване, пауза, 1 премикване, пауза, 2 премигвания... Това за грешка 12. За 13,14,15 - сами се сещайте. Самите грешки не са интересни - показва кой ербег е повреден, но може и да е по други причини.
    5. Изключвате от контакт. В момента на изключването, грешките се изтриват.

    О! ЧУДО! При изправна система вече нищо не мига!

    По подобен начин се програмират и допълнителни дистанционни за централното заключване и заводската аларма, но това не съм го пробвал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

      И при мен проработи този начин на Nissan Patrol Y61.

      Коментар


      • #4
        От: Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

        Ей ви процедурата за трилитрово терано:

        1. Влизате, затваряте вратата.
        2. Давате на контакт
        3. Изчаквате лампата да изгасне и след не повече от секунда връщате ключа в положение ACC.
        4. Изчаквате поне 3 секунди (аз броя до 5 бавно)
        5. Повтаряне на т.2 - т.4 още 2 пъти.
        6. Давате на контакт - лампата ще започне да мига бавно, тоест влязло е в сервизен режим.
        7. Изчаквате малко и изключвате от контакт.

        След това, яко няма реална неизправност лампата ще спре да свети или мига. При мен повода за мигане беше че покарах малко с изключен ербег на шофьорката седалка.

        ПП: Корекция в процедурата...
        Последно редактирано от sparkybg; 04-11-19, 01:09.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180721_100858.jpg
Прегледи:1
Размер:275.6 КБ
ID:5794724
          Опитах да кача снимка от телефона дани се е получило.Моята лампа за AIR BAGа също мига на диагностика ми дава грешка 0051 assist A/B module open знаете ли кои е този модул ? Къде се намира?

          Коментар


          • #6
            От: Мига ми лампата на AIRBAG-а. Terrano 2

            Няма връзка с пътническия ербег. В таблото пред пътника се намира.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X