Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

    Ами за тия пари мога да си купя опел корса с две години по млада, ако поставя така въпроса ти какво ще избереш. Оспамих темата на човека...

    Коментар


    • #32
      До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Ами за тия пари мога да си купя опел корса с две години по млада, ако поставя така въпроса ти какво ще избереш. Оспамих темата на човека...
      Напротив, никакво оспамване, човека пита какво ще кажем и аз казвам. По случайност съм модератор точно на този подфорум и гледам да съм полезен.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

        Първоначално публикуван от Nik604 Преглед на мнение
        Здравейте на всички, реших да си взема един Експлорър от Германия, 4л,156к.с. 1995(с вдигнатия с 2 пръста преден мост и всички екстри) и сега го чакам да ми го докарат.Та молбата ми е да кажете по нещо за този автомобил/джип
        Благодаря
        Колега, слушай Quadra, прав е въпреки че малко е попрекалил със черното. На Форда, който карам от няколко месеца скоростите се предадоха на 90000 км.пробег, но други грижи не съм имал.
        Между другото, с кои по-точно два пръста е вдигнат предния мост?
        Поздрави
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #34
          До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

          А аз исках да попитам как е с разхода на гориво на 4x4 и само на един мост , на бензин и на газ . И скъпа ли му е подръжката как вървят частите горе долу !!!
          三菱帕杰羅
          Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

          Коментар


          • #35
            До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

            Първоначално публикуван от MoT Преглед на мнение
            А аз исках да попитам как е с разхода на гориво на 4x4 и само на един мост , на бензин и на газ . И скъпа ли му е подръжката как вървят частите горе долу !!!
            Рзаход само на задно - 10,5 л/100 км извънградско при макс. скорост 120 -130 км/ч., градско 16 - 18 л/100 км, бензин. За 4х4 и на газ още на знам. Рез. части - виж темата в раздела форд тема "Форд Екпл резервни части".
            Поздрави
            Последно редактирано от T.T; 27-11-07, 18:16. Причина: допълнение
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #36
              До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

              Първоначално публикуван от MoT Преглед на мнение
              А аз исках да попитам как е с разхода на гориво на 4x4 и само на един мост , на бензин и на газ . И скъпа ли му е подръжката как вървят частите горе долу !!!
              Понеже 4.0 е обикновен парт тайм, то 4Х4 се включва в тежки условия и едва ли можеш да направиш прецизно замерване, по-скоро часов разход.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                Думаю 10,5 литра от лукавого... маркетолога....

                По поводу расхода, могу сказать, что вряд ли есть такой Эксплорер с 4 литрами под капотом, чтоб жрал на трассе, даже при умеренной ездеплюс/минус 100 км/h ~2000 об/мин), менее 12-14 литров, все зависит от погоды, силы ветра (шкаф то парусность имеет не маленькую, а с аэродинамикой у его затруднения) и еще кучи факторов могу добавить...

                По городу - 16-20 л, так же с учетом факторов (пробки, торможение/старты и пр.)....

                Газ, коль там стоит 4-го покаления оборудование примерно такая же норма, при ниже классом +15-20%...

                При полном приводе (умеренная езда) +20-30%...

                При гмномесе - Господи прости меня - лукавство грех великий - сие только тебе ведомо.... но, мне 80 л бака газа обычно на день хватало...
                ... и это пройдет.....
                Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                Коментар


                • #38
                  До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                  Разход 10.5 съм измерил през лятото, София - Созопол - София. Възможно е да сме имали попътен вятър и други плюсове от лукаваго, но това измерих. Освен това при 100 км/ч по равен път дв/ля работи с около 1800 об/мин, а при 80 км/ч - около 1650 об/мин. За градско - 16 - 18 л/100 при нежно отношение с педалчето, иначе съм стигал и до 25 л. И още нещо - струва ми се че разхода и много по-голям при студен двигател. За щастие загрява много бързо.
                  Поздрави
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                    Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                    Разход 10.5 съм измерил през лятото, София - Созопол - София. Възможно е да сме имали попътен вятър и други плюсове от лукаваго, но това измерих. Освен това при 100 км/ч по равен път дв/ля работи с около 1800 об/мин, а при 80 км/ч - около 1650 об/мин. За градско - 16 - 18 л/100 при нежно отношение с педалчето, иначе съм стигал и до 25 л. И още нещо - струва ми се че разхода и много по-голям при студен двигател. За щастие загрява много бързо.
                    Поздрави
                    Не спорю, я взял усредненно... у тебя хорошо работает двигатель - береги
                    про обороты, у меня сжаты передачи - РКПП... при 2000 об/мин ~100-105 км/h... 80 км/h ~ 1600 об/мин... я 5-ю могу включать уже при 70-75 км скорости...
                    ... и это пройдет.....
                    Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                      Да обсъдим как се държи Форда при 4х4 low. При мен когато волана е завъртян на пвече от 30 градуса, при бавно движение от предния мост се чува пукане, което никак не е приятно. За по-висока скорост не знам още не съм пробвал.
                      Поздрави
                      Последно редактирано от T.T; 13-12-07, 15:19. Причина: уточнение
                      Тодор Томов
                      =============================
                      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                      Коментар


                      • #41
                        До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                        Първоначално публикуван от MoT Преглед на мнение
                        А аз исках да попитам как е с разхода на гориво на 4x4 и само на един мост , на бензин и на газ . И скъпа ли му е подръжката как вървят частите горе долу !!!
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=2936&page=19
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=2936&page=25
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                          Да обсъдим как се държи Форда при 4х4 low. При мен когато волана е завъртян на пвече от 30 градуса, при бавно движение от предния мост се чува пукане, което никак не е приятно. За по-висока скорост не знам още не съм пробвал.
                          Поздрави
                          колега, как е експлорера, лети ли?
                          иначе за 4х4 low в моето сервизно упътване пише да се ползва само ако закъсаш и то да го ползваш за малко че можело да ти счупи колата??????

                          Коментар


                          • #43
                            До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                            За това ставаше дума - как се държат други елземпляри освен моя при 4х4 Low. Дали това "пукане" си е характерно за модела или при мен е повреда? Имаш ли представа дали нещо се блокира в този режим?

                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #44
                              До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                              Аз иам форд експлорер и съм мн доволен от него . до са карах без предно щот беше счупено и невиждаше никаде зор са като ми бачка ептен никаде не съм закъсвал. 30 литра бензин ми изгори за 240 километра балкански път. Като само на места съм вклучвал 4х4 но то по принцип се вклучва автоматично като виде зор.
                              Зимаи форда и не се плаши тфа е доста добра машина . Но има едно но нестава за офроуд джипа иначе за пикници да хоиш некаде на вила ала бала си е перфето

                              Коментар


                              • #45
                                До: Мнения за Ford Explorer 4.0 V6?

                                Мне (коль все правильно понял на Болгарском) расход бензина (и газа) в городе 15 литров (зимой до 16), а на трассе 13,5 литров.
                                Газовый бак я вставил так (см. фото)
                                стоит газовый инжектор.
                                Прикачени файлове
                                ... и это пройдет.....
                                Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X