Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ванти за Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ванти за Фероза?

    Въпроса е актуален за мен, 2 поредни дни ми писна от клоните по предното стъкло.
    С две думи: приемам акъл за направа на ванти за Феро. Най-интересни ми е къде да ги укрепя и въобще всякакви свежи идеи.

  • #2
    До: Ванти за Фероза?

    Ако не се лъжа така беше направена Ферозата на BatGeorgeone. Май имаше и снимки из темите.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Ванти за Фероза?

      моята има ванти и аз така мислих мислих и като грабнах дрелката и познай пробих си калниците почти наи отпред само че вместо болтове сложих шпилки с шайба и контрагайка +гумено тампонче /парче гума/ и отгоре пак така и навсякаде продават такива халки с резба и ги навиваш и така си готов с предното захващане а на тавана имам стойка за халогени и там ги боднах а самата шпилка я заваряш малко по надоло за една гредичка да не изкорми калника и така го направих аззз

      Коментар


      • #4
        До: Ванти за Фероза?

        Днес си мечтах за нискобюджетни подобрения.
        Напоследък все през някакви клони се провирам и ми писна да му треперя на това стъкло, което нежно е пукнато.
        Боята съм я прежалил, обаче не ми се купува предно стъкло.
        Не на последно място: вантите са гъзарски и е твърде възможно да ми излезе късмета благодарение на тях.
        Решил съм да ползвам талрепи и стоманено въже, с дебелина три или четири милиметра.
        Въпросът е, къде да ги закача?
        Отпред имам т.нар. булбар - дупча го, обаче в другия край - на купето? Чудех се какво ли ще стане, ако пробия улея за дъждовната вода и закача там въжето.
        Като цяло ми се вижда доста тесничък и като се пробие сигурно ще стане много слабо мястото. Отделно ще ръждясва, ще тече...
        Дайте някакви идеи.
        Поздрави.

        П.П.
        Тарана ми даде също идеята с монтаж на стойка за допълнителни фарове и закачане на вантите там. Не мога да си представя точно как ще изглежда Ферозата с такова чудо отгоре иначе ми звучи адски приемливо?
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от VECTOR; 07-07-09, 23:10.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          До: Ванти за Фероза?

          Е как не ти е жал за лака? Гелдай как хубава лъщи ;(

          По темата - аз съм го намислил така:
          Опред на калниците слагам халки и реално закрепването на въжето е на бронята. Като има булбар може и за него.
          Горе - някаква шина, хваната за крепежите на шибидаха за да не дупча излишно и без това загнилото купе Не съм го гледал как ще стане, но май няма да е свръх сложно.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Ванти за Фероза?

            Абе и аз не знам тук на тази снимка защо е толкова лъскава.
            По принцип не е така.

            Иначе и на мен ми се ще да стане с планки или нещо от рода - без дупчене.

            Нещо което да е по-семпло. Примерно ако се изнесе релсата по-напред.

            Последно редактирано от VECTOR; 07-07-09, 23:39.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #7
              До: Ванти за Фероза?

              Правилното е отпред на бронята, ако има, както е показано на снимката, а на покрива, на стойката за халогени. На Жоро (BarGeorgeone) беше направена така. И мойте ще са така, някой ден.

              Въжетата - неръждавейка. Не си играйте с друго - ръждясва. Разни въжета за простори не вършат работа. Трябва си да е достатъчно дебело.

              Другото, което трябва да се предвиди е или да могат да се свалят лесно, или да се направят така че да можете да си отватяте капака. Второто често не се взема в предвид, и после имам споменаване на някои роднини, при първия опит за отваряне на капака.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Ванти за Фероза?

                Ами очевидно ще трябва сега да си търся такава стойка. Някакви идеи?
                Инчае аз мисля да ползвам такъв тип талрепи:



                Като се наложи да отварям капака, просто освобождавам колкото да се откачи куката и после обратната операция.
                Да, въжето ще е неръждавейка. Другото нещо което не ми е ясно е, с какво се стискат металните скоби, които затварят "клупа":



                Тук са дадени в синьо.
                Май менгеме му е майката?
                Георги Тонев

                Коментар


                • #9
                  До: Ванти за Фероза?

                  Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                  ... Чудех се какво ли ще стане, ако пробия улея за дъждовната вода и закача там въжето.
                  Като цяло ми се вижда доста тесничък и като се пробие сигурно ще стане много слабо мястото. Отделно ще ръждясва, ще тече...
                  Дайте някакви идеи.
                  Поздрави.

                  П.П.
                  Тарана ми даде също идеята с монтаж на стойка за допълнителни фарове и закачане на вантите там. Не мога да си представя точно как ще изглежда Ферозата с такова чудо отгоре иначе ми звучи адски приемливо?
                  Точно улеят е подходящо място за захващане както на ванти, така и на стойки за допълнителни светлини.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ванти за Фероза?

                    Тази тема и мене ме вълнува особенно след неделния преход. Като цяло и аз го мисля отпред на булбара. Отзад при купето си мислех два варианта. Единия с цяла греда като на снимката горе, но при него имам леко притеснение какво ще се случи ако някой проклет клон се забучи точно между покрива и гредата?!!! За това по-скоро бих го направил не с цяла греда през покрива, а бих използвал само захватите. Ще си ги направя сам за да изглеждат добре и да не седят грозно.
                    А как бихте натягали вантите? С навиване на талрепи или с пружини! Хайде споделете .....
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ванти за Фероза?

                      Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
                      ... А как бихте натягали вантите? С навиване на .... не му знам точното наименование или с пружини! ...
                      С това

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ванти за Фероза?

                        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                        ....Дайте някакви идеи....
                        Отиваш в "Евроболт" и се дзвериш ако не ти се ходи там, на път за "Тарана" след "Пфоето" има светофар, след него в дясно гумаджии, още нещо и последен е магазин за крепежни елеминти ...и там обтяжки и закачалки всякакви....сигурно има и горе във "Вюрт" в бизнеспарка, ама до там не ми се ходи
                        Ако не си разбрал кое къде е, звънкай ще ти обяснявам
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ванти за Фероза?

                          Мерси, дядо Владо.
                          На мен обаче не ми е ясно единствено какво да закрепя на канала за дъждовната вода - горе над прозореца.
                          Не се бях сещал, че релсата за допълнителни фарове ще създава ядове със заврели се под нея клони. Така или инчае този вариант с релсата не ми беше много близък от естетическа гледна точка. Една гола релса и на нея вързани някакви простори... пък ако сложа и халогенки на нея, вече пред кафето ще се избият за мене, а аз съм стар човек.
                          Идеята на lz1gvt да се ползват само захватите ми допадна най-много. Ама... по морги ли да тръгна... знам ли?
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ванти за Фероза?

                            Заврените клони, както и да ги мислите, все ще намерят къде да се заврат. Ако искате да карате нощем, тия светлини ще ви потрябват. Не че са задължителни, ама помагат.

                            Ако не, може да се измислят накакви захвати отстрани, наистина. Мислил съм и друг вариант - отпред да се захващат за двата края на капака, с 2 допълнителни ключалки. Ама играчката става много.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ванти за Фероза?

                              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                              ... Не се бях сещал, че релсата за допълнителни фарове ще създава ядове със заврели се под нея клони. Така или инчае този вариант с релсата не ми беше много близък от естетическа гледна точка. Една гола релса и на нея вързани някакви простори... пък ако сложа и халогенки на нея, вече пред кафето ще се избият за мене, а аз съм стар човек. ...
                              Направи си (или намери кой да ти направи) нещо такова.




                              Хем изглежда добре, хем върши работа (изпробвано). И фарчетата са достатъчно защитени, и място за захващане на вантите има.
                              Естествено, трябва да се внимава в дърветата над пътя, но това не е проблем, ако става въпрос за нормална експлоатация, а не за състезания.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X