Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

    Колега, много си остроумен но изглежда разговора с теб е безсмислен.
    И все пак
    Ако се движиш с 50км/ч и обиколката на гумата е 1.5м диференциала се върти с 555.(5)об/мин.
    Диференциала много прилича на уневерсал на струг по размери и тегло, съответно въртящ момент, периферна скорост и т.н.
    Не знам дали знаеш какво значат тези работи и дали урока по физика да не започне още от там, но да приемем, че знаеш.
    Ако искаш да видиш мъглата за която говоря има много лесен начин:
    Отиди при някой твой приятел - стругар и го помоли да включи струга на 500об/мин. Като се развърти уневерсала му плисни една чаша вода. Гарантирам ти, че приятеля ти вече няма да ти е приятел, а вода ще имаш е в задника. Такава мъгла още не си виждал.
    И... ДА!!! Много си вярвам и по-добре повярвай!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #47
      От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
      Колега, много си остроумен но изглежда разговора с теб е безсмислен.
      И все пак
      Ако се движиш с 50км/ч и обиколката на гумата е 1.5м диференциала се върти с 555.(5)об/мин.
      Диференциала много прилича на уневерсал на струг по размери и тегло, съответно въртящ момент, периферна скорост и т.н.
      Не знам дали знаеш какво значат тези работи и дали урока по физика да не започне още от там, но да приемем, че знаеш.
      Ако искаш да видиш мъглата за която говоря има много лесен начин:
      Отиди при някой твой приятел - стругар и го помоли да включи струга на 500об/мин. Като се развърти уневерсала му плисни една чаша вода. Гарантирам ти, че приятеля ти вече няма да ти е приятел, а вода ще имаш е в задника. Такава мъгла още не си виждал.
      И... ДА!!! Много си вярвам и по-добре повярвай!
      Наистина е безмислено да спориш с мен ,когато твърдиш откровени глупости.Не знам ти на колко урока по физика си ходил,аз имам инженерно образование по хидравлика и съм се занимавал с масла достатъчно за да знам поне елементарни работи за тях.Аз не казвам че маслото не се плиска (това с мъглата е непостижимо при условията който си посочил,поради няколко фактора но ще ти посоча само един- вискозитета на маслото. И точно за това примера ти с водата е неуместен)но е е това въпроса.Поради дължината на ръкавите на моста и преградите в него в края почти няма пръски,а и да има там периферната скорост е много по малка заради малкия диаметър на полуоските.Демек винаги има въздушно пространство поне около едната полуоска(полувал) в зависимост от налкона или завоя.И понеже въздуха е по-рядък както бях ти споменал ,винаги ще е по-лесно да излезе той отколкото маслото.Ако и сега продължаваш с безмислените си твърдения аз се отказвам.И без това започна да преминаваш границата на добрия тон.Искам само да ме светнеш какво става с мъглите в едно ДВГ работещо на 9000 об/мин. П.П имахме струг когато бях 6-ти клас.

      Коментар


      • #48
        От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

        Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
        ...Искам само да ме светнеш какво става с мъглите в едно ДВГ работещо на 9000 об/мин.
        Много лесно ще разбереш ако пробиеш дупка в картера достатъчно голяма, за да можеш да гледаш.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

          Не, че искам да развалям тона, ама не може да ми казваш, че говоря глупости. Много странно как инженер по хидравлика не може да се сети за елементарни свойства на флуидите. Може да ти е удобно да ползваш само половината динамика, но е добре да прочетеш и другата половина. От тук започват едни тиради за налягане на флуиди и кинетични глупости,... после ще се говори и за "що е маслена магистрала" и как семерингите на коляновия вал издържат на налягането из отзад... по какво короната и пиньона приличат на маслена помпа и така нататък, и така нататък. Но всичко това щеше да има смисъл ако Ти не бягаше по тъча, говорейки за семерингите в ръкавите вместо малко по съсредоточено да помислиш кой чарк в тоя мост има най-голям диаметър, най-голяма периферна скорост, чудесна повърхност за увличане на масло по себе си и най-важното - пръска ли или не пръска точно в лагера на пиньона и к'во има след него?! Не става да се правиш на разсеян и да ми разправяш, че съм сменил тона и съм говорил глупости.
          А при 9000 и при 18000 протичат същите процеси както и при 1500. Единствената разлика е, че малка част от тях са малко по-висока интензивност.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #50
            От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

            Спарки,Ако пробия дупка няма да видя Севлиевската мъгла а урагана Санди.Навремето когато за сефте карах кола различна от Лада и не знаех че разпределителния вал е открит а не в кожух,махнах капачката да долея масло докато колата работи и после бърсах капака

            Коментар


            • #51
              От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

              Мммдобре. Короната увлича масло и пръска(тук вече говорим на един език и мъглите ги надживяхме).Ама и да не е тъй лагера за който говориш е потопен до половината.Когато пръска да речем е потопен целия.Следователно и семерината зад него. И какво от това.Въздуха понеже не е глупав си търси най-лесното място да излезе.Но то не е през семерината на пиньона защото тя се оказва потопена в масло.И къде е най-лесното място ако не семерините на полуоските(когато е запушен отдушника).Ако повторя твоите думи вътре всичко е една обща смес масло и въздух(мъгла).Как тогава, когато отдушника не е запушен от него излиза въздух а не масло, като той се намира точно над короната а тя пръска най много?

              Коментар


              • #52
                От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                Тук навлизаме в един друг раздел на хидродинамиката в който се изучават понятия като "статично налягане" и "динамично налягане". Обясняват се най-лесно чрез уред, наречен "тръба на Пито". Ако имаш някой приятел бояджия, дето чатка от физика вероятно ще ти обясни какработят бояджийските пистолети с горно и с долно пълнене. А може и да имаш пистолет още от първи клас, незнам.
                И, колега... много лошо, ако си мислиш, че след като дифа направи дори и един оборот при движение на автомобила се запазва нивото на маслото в което са потопени съответните неща. Язък за лозунгите.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #53
                  От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Тук навлизаме в един друг раздел на хидродинамиката в който се изучават понятия като "статично налягане" и "динамично налягане". Обясняват се най-лесно чрез уред, наречен "тръба на Пито". Ако имаш някой приятел бояджия, дето чатка от физика вероятно ще ти обясни какработят бояджийските пистолети с горно и с долно пълнене. А може и да имаш пистолет още от първи клас, незнам.
                  И, колега... много лошо, ако си мислиш, че след като дифа направи дори и един оборот при движение на автомобила се запазва нивото на маслото в което са потопени съответните неща. Язък за лозунгите.
                  Колега ти хептен се уплете.Тръбата на Пито-Прандъл служи за измерване на налягане.Бояджийския пистолет ( и карбуратора) раборят на принципа на полуверизацията(увличане на дадения флуид).Същото като Пито но потока е на обратно! Но какво общо има това???Обвиняваш ме че бягам по тъча а го правиш точно ти като изписа сума неща,а не отговори на въпроса от който се породи спора.Ще излезе ли въздуха от някъде или не???Отговори точно на това(без заобиколки и без уроци по физика при това грешни) или по-добре да спрем.
                  П.П. Баща ми боядисваше коли преди да съм бил в първи клас а аз боядисах първата си когато бях на17.Бояджийски пистолети имам 4.
                  Последно редактирано от stefan stoev; 03-11-12, 08:09. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #54
                    От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                    След този послеслов аз не участвам в разговора. Просто нямам сили.

                    ПП: Аз плюя от трети клас, втория срок
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #55
                      От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                      Това е новата ми бензинова помпа.Не знам от какво е ,
                      но ако някой има проблем мога да му дам координати на сервиза в София.
                      Платих 100лв,помпата е нова.От начало на феро бензина малко му присядаше,
                      че не беше вкусвал от месец февруари,или близо 10000км,но след като издуха
                      20тина литра вече работи гладко(от начало студен двигателя на ниски и средни
                      обороти работеше като на 3 цилиндъра).В сервиза човека каза ,че може и без демфер
                      (така го нарече),който е на върха.От тогава нямам налягане в резервоара,
                      което го имах до последно,дори и с не работеща помпа.
                      Със скобата за гърнета захващам помпата за планката на шасито. УСПЕХ.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SANY0727.jpg
Прегледи:1
Размер:253.3 КБ
ID:5425496

                      Коментар


                      • #56
                        От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                        Прилича на VW или Сиера. Нещо немско ще да е
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #57
                          От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                          Какво общо има помпата с налягането в резервоара? Между резервоара и помпата има вакум когато работи...след помпата до клапана за излишно гориво има налягане и след него е ,, върви ,че след нас идва още,,.Налягането в резервоара идва от там ,4е бензина се разширява от люшкането и затоплянето докато минава покраи двигатела и никои не се е сетил да направи един отдушник или редуцил които да го освобождава в атмосферата. При заводската изработка и изправна уредба без течове и дупки ,ако напълним резервоара догоре и го изгорим накрая ще имаме един резервоар вакум при същата температура при която сме го и пълнили. Може японския бензин да не се разширява и затова да не са помислили за обезопасяване от налягането или са разчитали на това ,че все от някъде някоя връзка ще се предаде...както и става и в купето се разнася багоуханието на бензин от системата в задния десен калник. И защото ни е по-лесно правим малка дипчица в капачката на резервоара, примиряваме се че през нея ще загубим 10-20 грама бензин във вид на пари и с това проблема е решен.Клапана на изхода на помпата играе точно демферна роля и кара помпата да работи винаги под налягане,което е добре единствено за самата помпа и за неиния дълготраен живот
                          >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                          Защото така ми харесва...
                          Телефон: НЯМАМ
                          Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                          Коментар


                          • #58
                            От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                            Задаваш отговори, колега!
                            Ако за инжекцията ти трябват 10атм. а в резервоара има по дефаулт 1атм за помпата е около два пъти по-лесно да ги постигне.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #59
                              От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                              Споделих само фактите.Преди при всяко отваряне на резервоара се чуваше едно мощно издихание,а сега 5,6 пъти съм го отварял и нито звук.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                                Здравейте!!!
                                Имам един въпрос... Любимото ми джипче Роки ф80 87-ма 2000 бензин ми изневери сериозно за пръв път от както го имам (4 години) и по конкретно счупи ми се лист от ресиора не най-дългия а следващия, а другите 3 комплекта са разпънати като дъски. Не ползвам джипа за тежки приключения а за риболов и лов. Търся решение на въпроса и то бюджетно решение на въпроса като изключим шпренгване защото не мисля че издържи много . Значи приоритетно търся нови ресиори за Роки(има ли от къде в БГ да се снабдя с такова нещо) ако не искам да ви попитам имат ли алтернатива от друг автомобил? Както разбирам от тази тема от ГАЗ 69 ставали задните но са по тесни някой да пробвал това и ако е то издържало ли е теста на времето или е имало някъкви проблеми? А предните ? На кратко имат ли АНАЛОГ от друг автомобил ресиорите на Рокито (ф80)?П.П. Моля помогнете защото ми е много мъчно да седи така и да не мога да го карам заради скапаните ресиори и то през ловния сезон

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X