Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Акумулатор Land Rover

    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
    Трябваше да си вземеш акумолатор с нормални полюси и нямаше да имаш проблеми.
    Полюсите докато не се съвокуплят един с друг посредством гайчен ключ все са си нормални.

    А това с по-тясната основа е много интересно нещо. Не съм виждал такъв и не знаех, че съществува. Нито пък що аргументира съществуването му. Ако ти е възможно, снимай го, моля.

    Коментар


    • #92
      До: Акумулатор Land Rover

      Наистина е проблем да "набуташ" там нещо по-голямо ( и като капацитет, и като размер)

      .... ето какви са размерите на Бош.
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #93
        До: Акумулатор Land Rover

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Трябваше да си вземеш акумолатор с нормални полюси и нямаше да имаш проблеми.
        Какво се разбира под нормални полюси?Нормални за модела или?Щото Диското е с ,,обратни'' полюси...
        Опа,говоря за единичката,сега виждам че става въпрос за двойка,а там как е незнам.Пепи,трий,ако съм писал глупости...
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-04-10, 19:09.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #94
          До: Акумулатор Land Rover

          Това няма значение, акумулатори се произвеждат и с ляв, и с десен плюс и струват еднакво. Повечето търговци държат и от двата вида и направо ще ти дадат правилния, ако видят колата.

          Коментар


          • #95
            До: Акумулатор Land Rover

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Какво се разбира под нормални полюси?Нормални за модела или?Щото Диското е с ,,обратни'' полюси...
            Последством издърпване на кабелите се лекува и тази болка.

            Коментар


            • #96
              До: Акумулатор Land Rover

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              Последством издърпване на кабелите се лекува и тази болка.
              Да де, ама защо? Акумулатори има и двата чишита. Само при японските размери има дребни проблеми, но и те не са нерешими.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                До: Акумулатор Land Rover

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да де, ама защо? Акумулатори има и двата чишита.
                Има, ама не навсякъде. Особено около Коледа.

                Коментар


                • #98
                  До: Акумулатор Land Rover

                  Оказа се, че в цял Пловдив само един от дистрибуторите на Бош имаше "правилния" акумулатор. Иначе в производствената гама на Монбат, Берга и Варта има акумулатори с ляв плюс, но нашите търговци не ги зареждат в магазините.
                  Аз също не съм привърженик на "самоделкински" изпълнения и търсих до последно.
                  Последно редактирано от Михаил; 14-04-10, 13:42.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #99
                    До: Акумулатор Land Rover

                    Ма съм заплес! Чак сега се усетих! Сините BOSCH са японските размери. Там наистина има леки проблеми с левия и десен плюс. Аз съм с точно същия акумулатор на тераното от година и половина вече.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Акумулатор Land Rover

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ма съм заплес! Чак сега се усетих! Сините BOSCH са японските размери. Там наистина има леки проблеми с левия и десен плюс. Аз съм с точно същия акумулатор на тераното от година и половина вече.
                      Да така е Спарки .......

                      BOSCH правят за "японки", "корейки", "европейци" и ..... каквото още се сетите!
                      Аз си ги държа на склад.
                      Друга тема е, че търговците са пе...раси .....

                      До сега само за "американците" понякога (много рядко) има проблем .....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: До: Акумулатор Land Rover

                        Продължение на темата...
                        Моят акумулатор след по - малко от година вярна служба ми направи супер мизерия, при положение че предната неделя припалих диското на следващата събота нямаше грам ток. Алармата не сработи, централното също, отворих колата с ключа, никакви "писъци" от сирената, плафона въобще не премигна, по таблото не светна нито един индикатор. Подадох напрежение от другата кола запалих го, поработи малко, изкарах го на улицата и го угасих, за да го запаля трябваше пак да подам напрежение от другата кола, после го карах около 30-40 км. градско и извънградско и тръгнах да ходя на работа с него за да се възстанови акумулатора. Направените замервания показват - напрежение на празен ход на мотора - 14,8 волта, с включени къси и вентилатор на макс - 14,6 волта, напрежение при покой - вечер след като съм карал около 10 км. градско - 12,9 - 13 волта, сутрин след около 12 часа престой - 12,3 волта, консумация при покой (без включена аларма) не мога да установя, поне с моя уред. Днес мисля да ходя до сервиза на Бош който ми завери гаранционната карта, в нея са записали напрежение при зареждане 13,8 волта, напрежение при покой 12,7 волта. Между заверката и днешното положение имам ремонт на генератор, като заедно с лагерите му беше сменена и плочката (предполагам включва четките и токоизправителя).
                        Ще ми се да чуя компетентни мнения преди разговора с представителите на Бош.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • От: До: Акумулатор Land Rover

                          Поглени нивото на електролита...
                          LR Disco II, Td5

                          Коментар


                          • От: До: Акумулатор Land Rover

                            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                            Продължение на темата...
                            Моят акумулатор след по - малко от година вярна служба ми направи супер мизерия, при положение че предната неделя припалих диското на следващата събота нямаше грам ток. Алармата не сработи, централното също, отворих колата с ключа, никакви "писъци" от сирената, плафона въобще не премигна, по таблото не светна нито един индикатор. Подадох напрежение от другата кола запалих го, поработи малко, изкарах го на улицата и го угасих, за да го запаля трябваше пак да подам напрежение от другата кола, после го карах около 30-40 км. градско и извънградско и тръгнах да ходя на работа с него за да се възстанови акумулатора. Направените замервания показват - напрежение на празен ход на мотора - 14,8 волта, с включени къси и вентилатор на макс - 14,6 волта, напрежение при покой - вечер след като съм карал около 10 км. градско - 12,9 - 13 волта, сутрин след около 12 часа престой - 12,3 волта, консумация при покой (без включена аларма) не мога да установя, поне с моя уред. Днес мисля да ходя до сервиза на Бош който ми завери гаранционната карта, в нея са записали напрежение при зареждане 13,8 волта, напрежение при покой 12,7 волта. Между заверката и днешното положение имам ремонт на генератор, като заедно с лагерите му беше сменена и плочката (предполагам включва четките и токоизправителя).
                            Ще ми се да чуя компетентни мнения преди разговора с представителите на Бош.
                            Консумацията на покой трябва да се установи. Правилното място за рекламация е сервизът, в който са ремонтирали генератора.

                            Коментар


                            • От: До: Акумулатор Land Rover

                              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                              Продължение на темата...
                              Моят акумулатор след по - малко от година вярна служба ми направи супер мизерия, при положение че предната неделя припалих диското на следващата събота нямаше грам ток. Алармата не сработи, централното също, отворих колата с ключа, никакви "писъци" от сирената, плафона въобще не премигна, по таблото не светна нито един индикатор. Подадох напрежение от другата кола запалих го, поработи малко, изкарах го на улицата и го угасих, за да го запаля трябваше пак да подам напрежение от другата кола, после го карах около 30-40 км. градско и извънградско и тръгнах да ходя на работа с него за да се възстанови акумулатора. Направените замервания показват - напрежение на празен ход на мотора - 14,8 волта, с включени къси и вентилатор на макс - 14,6 волта, напрежение при покой - вечер след като съм карал около 10 км. градско - 12,9 - 13 волта, сутрин след около 12 часа престой - 12,3 волта, консумация при покой (без включена аларма) не мога да установя, поне с моя уред. Днес мисля да ходя до сервиза на Бош който ми завери гаранционната карта, в нея са записали напрежение при зареждане 13,8 волта, напрежение при покой 12,7 волта. Между заверката и днешното положение имам ремонт на генератор, като заедно с лагерите му беше сменена и плочката (предполагам включва четките и токоизправителя).
                              Ще ми се да чуя компетентни мнения преди разговора с представителите на Бош.
                              През колко време припалваш, и изобщо колко време караш возилото? Щото и марсиански акумулатор да си купиш, пак ще се скапе, когато не караш. Единствения начин да се запази по-дълго е като не я караш да го откачаш. Пак е до време, но поне аларми и прочие не му пият кръвчицата със сламка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Акумулатор за Land Rover

                                Бях в БОШ Сервиза, където завериха гар. карта, оказа се завишена консумация в покой от порядъка на 120 милиампера, според гар. карта не трябва да е повече от 50-60 милиампера. Извода е по - често каране, защото не мога да откача акумулатора, ще изключи и алармата.
                                Иначе зарежда повече от добре, към генератора нямаха забележки. Да търся откъде са тези 50-60 милиампера отгоре е обречена работа, алармата дърпа към 20 милиампера
                                Джипа го карам събота и неделя ама не всяка събота и неделя, за града имам чешки дребосък.
                                И все пак това е Бош S4 70 амперчаса толкова ли е крехък?
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X