Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Акумулатор

    Ми т'ва заварих от предишния собственик. Иначе съм палил и с акумулатор от бензинка...

    Коментар


    • #17
      До: Акумулатор

      Аз карам с австрийски Банер, 75 амперчаса, и съм страхотно доволен. При -20 пали от раз. Не знам какъв е стартовия ток, но е напълно достатъчен за 300тди двигател. При мен беше проблем, че плюса и минуса са с разменени места, но и Монбат вече имат такива.
      А при Тойотите и др. с 2 акумулатора, доколкото знам, колата работи само с единия, а втория се ползва само при нужда. Т.е., когато консумацията е голяма или първия почне да пада. Има някаква система за това.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: Акумулатор

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        А за какво са ви тия големи акумулатори? Моя е 72Ач , стартов 680А
        ..... ми да може и 70Ач - 760А
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-11-08, 13:50.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #19
          До: Акумулатор

          Моя е 95Аh , така го заварих от предишния собственик, но обмислям даже и за 110, ако успея да го сместя ( по-голям заради лебедката иначе и с този нямам проблеми )

          Коментар


          • #20
            До: Акумулатор

            Важно уточнение за пусковия ток при акумулаторите.
            Има 2 разпространени в Европа и България стандарта за измерване и категоризиране на пусковия ток.
            Стандартите са по EN и по DIN.
            Пусковият ток на един и същи акумулатор измерен по различните стандарти е различен като за EN е по-голям, за DIN е по-малък.

            При разглеждане на сервизните ръководства и при пазаруване непременно обърнете внимание по кой стандарт е оценен пусковия ток.


            Акумулатор 75 Ah с пусков ток 680 (EN)
            e по-слаб от
            акумулатор 75 Аh с пусков ток 680 (DIN).


            НЕПРЕМЕННО ГЛЕДАЙТЕ СТАНДАРТА. ИМА ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #21
              До: Акумулатор

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              А за какво са ви тия големи акумулатори? Моя е 72Ач , стартов 680А
              Доколкото знам Диското е с редуктор на стартера и не му трябва кой знае колко голям стартов ток. Преди 2-3 дни при -12 в 7 сутринта запалих без проблем, а в 10.30 теглих една Тойотка ЛК 300 метра докато запали.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #22
                До: Акумулатор

                Правилно, с редуктор е.

                Коментар


                • #23
                  До: Акумулатор

                  Надявам се да не си я теглил на стартер. И би ли обяснил как си го представяш този редуктор в стартера?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Акумулатор

                    Първоначално публикуван от ivan4o
                    Като моя ли 100 ач.
                    Малък 62Ач 280А стартов ток

                    Коментар


                    • #25
                      До: Акумулатор

                      Дискусията относно стартерите е преместена тук

                      Коментар


                      • #26
                        Застудя и изкочиха проблеми.

                        Колеги като взе да става по-студено и взе да ми прави мизерии акоумулатора. Попринцип от миналата зима правеше ама по малко.
                        Тогава ако 2 дни не го припалвах акумулатора падаше. Сега от 2-3 седмици нали застудя и взе пак да ми прави мизерии, даже в момента много малко си карам Фрий-то (щото пътувам с метрото) и го подкарвам събота и неделя общо взето.
                        И на два пъти ми падаше толкова яко акумулатора, че не щеше въобще да завърти, въпреки че си купих и стартер и с него не стана. Наложи се да го палиме с дърпане, за което искам да попитам има ли проблем да го запалим така.

                        Второто което направи проблем е от вчера. Централното взе да се прави на интересно. Като отключиш веднъж (попринцип само шофьорската се отключва) само лампата светва, втори път другите 3 се отварят шофьорската неще. Та дали има връзка между двете, и яко някой му се е случвало подобно нещо, нека да даде съветче какво да правя.

                        А по първия проблем вероятно си плаче за нов акумулатор.

                        п.с. Джипчето е LR Freelander 2.0 TD4, 2002
                        Последно редактирано от bat_bobi; 13-11-09, 22:25.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Застудя и изкочиха проблеми.

                          Първоначално публикуван от bat_bobi Преглед на мнение
                          вероятно си плаче за нов акумулатор.

                          п.с. Джипчето е LR Freelander 2.0 TD4, 2002
                          Бре! Няколко различни проблема все с нямане на ток. Какво още трябва да стане, за да си смениш акумулатора?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Застудя и изкочиха проблеми.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Бре! Няколко различни проблема все с нямане на ток. Какво още трябва да стане, за да си смениш акумулатора?
                            То че акумулатора е за смяна, за смяна е, но примерно тоя проблем от централното от къде се взе, преди дни си бачкаше. И освен това се случва следното че като отключа с ключа и се кача като заключа вътре с копчето за централното и се опитам пак да го отключа, пак само 3-те врати се отварят без шофьорската. К'во правим?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Застудя и изкочиха проблеми.

                              Първоначално публикуван от bat_bobi Преглед на мнение
                              То че акумулатора е за смяна, за смяна е, но примерно тоя проблем от централното от къде се взе, преди дни си бачкаше. И освен това се случва следното че като отключа с ключа и се кача като заключа вътре с копчето за централното и се опитам пак да го отключа, пак само 3-те врати се отварят без шофьорската. К'во правим?
                              Добре де, пишеш защото си нямаш работа или какво? Ако изчакаш още малко, без да сменяш акумулатора, ВСИЧКО ще спре да работи. Айде смени го тоя акумулатор и ако не се оправят всичките тези глупости, пак пиши.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Акумулатор Land Rover

                                Колеги, имам едно питане за препоръка на акумулатор за P38 2,5 DT. Сега съм с акумулатор 100а.ч. ляв "+" накаква куча марка, но е за смяна. По книжка се препоръчва 664,107amp/hr. Възможно ли е акумулатор с по-малки амперажи, но по-голям стартов ток , понеже в няколко магазина ми предлагат такива.??
                                Land Rover Range Rover 2,5 DT
                                Land Rover Discovery 200 TDI
                                BMW F650ST - RIP
                                "Совите не са това което са"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X