Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

    това ли е обеснението защо във повечето форуми има едни снимки на разглобен чип за 200 Евро в който има само един резистор ...

    Коментар


    • #17
      Re: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

      Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
      това ли е обеснението защо във повечето форуми има едни снимки на разглобен чип за 200 Евро в който има само един резистор ...
      Ми не съм ги виждал тези снимки, но и чип да е пак не струва 200 евро една точка силикон, така че всичко е само да се бръкнат паралиите...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Re: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

        И аз съм го пробвал и съм на мнение, че нищо нестава освен скок на разхода. Даже и във вървенето няма да има разлика само в разхода. Системата има смисъл само при повишаване налягането на турбото за да се компенсира "хранене".
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #19
          До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

          Значи въпростният "чип тунинг" за който говорите се въртеше рпеди врме из форумите, значи някой си го е вземал въпростният тунинг аксесоар за бая пари (май към 200евро да беше както писаха по-горе) . Той се закача последователно на буксата за датчика за входящият въздух на колата. Въпростният човек го е разглобил и снимал какво има в него... и се оказва, че има един резистор за няколко десетки стотинки и пластмасова курубка + малко дунапрен за да не дрънка явно.
          Иначе наистина колкото по-студен въздух влиза в двигателя, толкова по-добре върви колата, не е да вдига някаква мощност, просто започва да си върви нормално а когато е много горещо не върви по същият начин колата (което се отнася и за неправилно разположени въздушни пътища). И поради тази причина на моята кола съм си изместил въздушният път на вх. въздух (визирам филтъра) на много по-студено място от което да засмуква, за разлика от там кадето бяха фабрично (не можех да пипна кутията на филтъра следм 10-15км. каране) и даже покрай това съм скъсил пътят на въздуха с около 50-70см. и сега е 30см. някъде
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • #20
            До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

            И с това скъсяване на пътя двигателят ти бръмчи много спортно и на място се реже яко, но не е истина колко мощност всъщност губиш. Минал съм по тоя път.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

              Ми не е точно така, все пак си усещам колата и виждам разлика както в ряза така и как поема с висока скорост от преди както беше фабрично и сега. Преди филтърът ми беше върху колектора и не се пипаше, което беше главната цел за преместването му (колектора фабрично е чугунен, ама при мен е с тръби 4-2-1 (Такъв) което грее много повече от чугуна... стопих вече 2 разширителни съда от към неговата страна ама го "облякох" и нямам ядове вече) и сега съм го направил филтърът да е точно зад лявия фар и вече като загрее колата не спира ва върви във обороти ами си е както обикновенно.
              Ето какво беше преди и сега (само не съм с тази гъба, че много пропускаше "финните" частици кадето не трябва)
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #22
                До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                Явно просто фабрично е било кофти разположението на филтъра. По принцип тръгнеш ли да скъсяваш тръби ефектът е обратен.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                  Ами защо ще е обратен ефекта.
                  То ако е права тръба от-до, може да си се получават завихрания които спомагат, ама когато има няколко колена на по 90гр. и 2 меки връзки, това не мисля че ще е добро завихряне.

                  П.П. Ето току що измислен пример...Тамън ще се завихри потока и бааам в коляното и след като вземе завоя пак така на следващият... пък на меките връзки, все едно през заспали полицаи минава
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #24
                    До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                    Нямам точен отговор, помня че едно време бях ги чел тия работи много логично обяснени, но не си спомням какво точно беше. Нещо с вакууми налягяния под-налягания резонанс и прочие щуротии. При всички положения при теб явно не е толкова проблем.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                      абе хора аз съм младши учасник и с удоволствие чета как пишете на изус има много истини но тъй като съм изчислявал топлинно ДВГ има физични закони които не може да ги пренебрегнем.Съвременните двигатели имат горивовъздушно съотношение алфа 0,85 - 0,7 сиреч 1-ца е тогава когато за 1 кг бъздух се изгаря 1кг гориво така че двигателите работят с по бедна горивна смес за сметка на компресията и октановото число.при първоначално пускане на двигателя в ход при студено време горивовъздушната смес е с алфа= 1-1,25
                      тук има температурни разлики които са много важни например температурата на постъпващото гориво и въздух октаново и цетаново число на горивото.Затова смятам че чиптунинга има в предвид всички тези променливи затова би трябвало да е много по добро от резистор апък било то и тиристор

                      Коментар


                      • #26
                        До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                        Ами то всички пауърбоксове така си бачкат-едно към "гьотери".
                        За това се прави със смяна на софтуера ,за да е взето всичко под внимание и изчислено във всеки един момент да е ефективно и безопасно едновременно.Малко хора го разбират това нещо.Всеки си мисли ,че като сложи "кутийката" и когато му е кеф я включва,когато не я изключва е направил правилния избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Изобщо не бъркам. При ниска температура на обкръжаващия въздух компютъра дава команда да се обогати сместа за да работи устойчиво. Провери и ще видиш. И ъгъла на изпреварване се бъзика при някои също.
                          Момчета аз имам ауди 2.8 v6 189коня взех си такъв чип-резистор от Англия но не знам точно как да го прикачим към мотора с копче за да го ползвам само когато ми трябва.Иначе за целта трябва и нова генерация и филтър това съм го направил.С 1 лев получаваш повече мош но това е за сметка на горивото.Така ми обесниха.МОЛЯ някои да ми обясни точно как да го вържем.Колата е автомат
                          Прикачени файлове
                          sigpic

                          Коментар


                          • #28
                            До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                            Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
                            Така ми обесниха.
                            Предполагам че не са те бесилиИскаш да кажеш ОБЯСНИХА
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #29
                              До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Предполагам че не са те бесилиИскаш да кажеш ОБЯСНИХА
                              Голям проблем стана.Но поне ми обЯсни как да вържа чипа.Благодаря за съдействието.Ще се ревънширам.
                              sigpic

                              Коментар


                              • #30
                                До: Покачване на мощността с обикновен РЕЗИСТОР???

                                Колеги монтирахме го.Получи се добре с копче релета и незнам какво още.Не откривам голяма разлика или поне немога да я усетя.можеби след 220км да се усети.
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X