Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Некоректни търговци от Форума!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Некоректни търговци от Форума!

    Тук ще публикуваме никовете и имената на некоректните участници във форума, заедно с всички данни, които знаем за тях: адрес, телефон и пр.
    Случаите ще се коментират и избистрят в съоветната тема за покупката/продажбата, тук само в един пост ще се посочват данните и ще се дава линк към темата.
    Ако темата е заключена пишете на модератора на раздела, за да я отключи!



    Допълнение от Ясен:
    ВАЖНО:
    в тази тема се обсъждат само и единствено сделки направени през Форума. Сделки уговорени в олх, на лондонската борса, в силк-роуд или на женския пазар се оспорват пред администрацията на съответното тържище и по ред, определен от нея.

    Благодаря за разбирането
    Последно редактирано от Ясен; 16-06-16, 16:25.
    LZ1PER

  • #2
    До: Некоректни търговци!

    Deqn5181 от Бургас,тел.0886003030.
    Повече тук
    Последно редактирано от Peppy; 21-11-08, 12:33.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Некоректни търговци!

      pavcho_7125 тел.0898469014

      Повече тук: Лети джанти 16 цола + зимни гуми
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        До: Некоректни търговци!

        Георги Гелев, ник gelev, Благоевград, 0878783256 - http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=7807

        Повече тук : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...171#post651171
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • #5
          До: Некоректни търговци!

          Първоначално публикуван от Ato
          Здравейте колега
          Пиша Ви на ЛС, за да прецените дали темата ми е подходяща за „некоректни търговци”, понеже историята е малко завързана.
          Преди около година си купих гумите от тази обява http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=32718&highlight=izitop30. Имах идея да правя лифт на джипката и да ги сложа. По една или друга причина до лифт не се стигна и гумите ми седяха в гаража през това време. С продавача izitop30 се чувахме , ей така отвреме-навреме. Като разбра, че май няма да слагам гумите скоро, той ми предложи да ги купи обратно от мен. Съгласих се и се разрбахме за 800лв. Колегата izitop30 каза, че нямал пари в момента и ако можело да ми ги плати на 2 вноски. Позамислих се, но реших, че го познавам лично, а и доста хора от форума го познават, та опастност няма...
          Закарах му гумите някъде в началото на февруари, взех половината от парите и се уговорихме останалата половина да я получа на 18ти февруари. Оттогава с колегата се чухме на два пъти и двата пъти отложи виждането(плащането) с 2 дни, а след това престана да си вдига телефона.
          Видях че izitop30 влиза във форума почти всеки ден, та му писах лс да ми се обади. Но не би!

          Въпросният izitop30 продължава да ни ползва форума, ето така:
          Опел ФРОНТЕРА 2,8tdi
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            До: Некоректни търговци!

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Въпросният izitop30 .......
            Май, вече има развитие по въпроса с гумите: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...25&postcount=4
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #7
              До: Некоректни търговци!

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Въпросният izitop30 продължава да ни ползва форума, ето така:
              Опел ФРОНТЕРА 2,8tdi
              Колеги,
              БЛАГОДРЯ на форума за помощта! Колегата izitop30 ми се обади онзи ден и се издължи с остатъка от парите.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #8
                До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

                ********************************************************
                Ако Баджо чете тук или някой го познава и може да се свърже с него - желаем да чуем и неговото мнение:

                - Нормално ли е след 5 месеца да върне цилиндъра в такъв вид, и да вземе пари за услугата.

                - Единичен случай ли е това.

                - Смята ли да направи нещо по въпроса конкретно с този цилиндър.

                Дали може да му се разчита за в бъдеще ще решат клиентите.

                Публикацията ще бъде обновена когато / ако сподели коментарите си с нас.

                Призоваваме всеки който има ПРЕСЕН опит (да речем до една година назад) с услугите на въпросният сервиз - да ги сподели тук. Изрично подчертаваме че на мнения от потребители регистрирани след днешна дата и/или потребители със слаба форумна активност до днешна дата ще се подхожда с едно на ум, били те положителни или отрицателни.


                Тимур и неговата команда
                ********************************************************




                Повече тук




                Последно редактирано от Peppy; 27-03-09, 17:09.
                [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                Коментар


                • #9
                  До: Некоректни търговци!

                  GARMINN - утвърден участник !!! - Е от тоя си купих(набутах) чисто нова неработеща стойка за зумо
                  От Шумен е и има сайт за продажба на GPS си, телефоните са 0878266702 и 0896082850 сайта - http://www.gps-garmin.hit.bg/

                  Повече на:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=35309

                  и след това му писах...

                  Цитат:
                  Мнение на douglas
                  Цитат:
                  Мнение на Garminn
                  Цитат:
                  Мнение на douglas
                  Колега, помниш купих от теб стойката за зумо, Е нали сме колеги,и от близки градове,и общи познати се оказва че имаме, та реших стойката от както я взех от куриера та чак до оня ден да не я ползвам.И така бате,в събота я монтирам сутринта на атв-то щото съм на съзтезание в Трявна и ....ама тя не РАБОТИ бе бате, о.к. ти си супер пич, евала пробутал си ми я, аз съм балъка,няма проблем, сега за 100 и някви си кинти няма да ревем я, е тарикат а, айде така да е, всичко добро и със здраве !

                  Батка това не мога да го повярвам чак за стойката че не функционира съвсем сериозно!Да не би нещо от навигацията ти да не е в изправност или пък да са се окислили самите крачета на буксата която прави връзка към gps-a...? Пробвай да я разглобиш да видиш вътре нещо... тея от Еконт като са я транспортирали ако са я подхвърляли и тн да не е разкачено нещо вътре в нея ..! Мн съжелявам че не е тръгнала от раз




                  - Виж, на 100 % не е окислявана или удряна при транспорт, аз такива стойки съм сменил до сега 3, и знам окъде им идват проблемите,отделно съм и представител на Гармин за Търговище но в този момент нямаха налични стойки за това я купих от форума.Както и да е, не съм я отварял и мисля че няма смисъл да го правя,просто съм сигурен че си знаел за проблема и въпреки това я продаваш.



                  След това върдеше че не е знаел че не работи,но за връщане или заменяне нищо не спомена.

                  Е,не съм дребнав и няма да се занимавам повече,надявам се и Вие с него
                  [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
                  [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Некоректни търговци!

                    След дълги колебания, най-накрая се реших на една стъпка, която изобщо не ми е приятна, но обстоятелствата я налагат
                    Продавам 2 бр. Land Rover Freelander и части за обръщане
                    Февруари месец закупих един от по-гореизложените Фри-та/тъмносиния/
                    Не съм се пазарил с колегата, не съм капризничил излишно, дори съм му благодарен за това, че при капариране от 6000 лв. ми предаде колата без притеснения/естествено без големия талон/, като остана за доблащане сумата от 1700 лв. Този остатък беше надлежно изплатен в уговореният срок. И тук започнаха проблемите.
                    При самият оглед предното стъкло беше пукнато.О.К.-няма проблеми, ще го сменим докато дойде време да прехвърлим колата!-думи на продавача.Та това време дойде-края на февруари-стъкло-нямаше.
                    Започнаха се едни обещания-ей сега, по куриер ще го изпратим. само да се върнем от Англия......Добре, аз съм търпелив и толерантен-ще чакам, нищо, че в КАТ Варна спряха автомобила от движения заради пустото му стъкло!!!!!
                    Колегата се върна от Англия-стъклото-НЕ./а вече е април, всичко цъфти, аз също/
                    Звъня по телефона-ОПАААААА, не ми вдигат.Добре, може нещо....След 3-4 дена-пак, и пак КОНТРА!!!!
                    Април си замина, отново никой не вдига телефона, не отговаря на смс, на лични съобщения, дори и на позвънявания от други телефони.Помислих, че нещо може да е станало с колегата, случва се.
                    Да, ама не.Дори отидох до Пловдив-със спряната кола-все пак стъкло трябва да и се сложи.
                    Във фирмата на ranethel се появява някакъв човек и започва да ми обяснява как колегата не вдигал и на тях телефона, после пък се окажа, че бил болен и т.н. Въпросният човек, представил се за съдружник на ranethel ми обеща, че до началото на май ще ми изпратят стъклото.
                    Понеже ranethel твърдеше, че стъклото е при тях отдавна, попитах защо не го сменим сега-нали съм тук?
                    Ааааамиииии, не знам, ranethel трябвало да каже, а той не си вдига телефона!!!!!!!!!
                    Пак си премълчах и си тръгнах с надеждата, че ranethel най-накрая ще се вземе в ръце и ще свърши обещаното.
                    За съжаление-ОТНОВО нищо, нито ми вдига телефона, нито отговаря по какъвто и да е начин.
                    И до днес нямам отговор от този човек, нито стъклото е дошло!!!!Естествено, аз си купих сам предно стъкло и го смених-около 220 лева ми излезе/имам фактури/+150 лева АКТ от КАТ за неспазване на срокове!!!!
                    И така, млади господине ranethel /Димитър, тел.0898697106, Пловдив/ , все още не смея да Ви нарека със ясното определение, и затова описвам случая тук, нека другите преценят.
                    Съжалявам, че се стигна до тук, на всичко отгоре ме покани в дома си-черпи ме и т.н.

                    пс.А дали има смисъл да споменавам, че закупената кола ми беше продадена "в отлично" състояние, а аз като доверчив идиот/все пак човек от форума, държи на името си и т.н./ не я проверих.Няма да споменавам колко ми струва това доверие, навсичко отгоре ремонта е направен при друг съфорумец - той видя как е "натъкмена" колата и с право ме наруга за доверчивоста ми.
                    Последно редактирано от Peppy; 13-06-09, 05:52. Причина: корекция на линка!
                    Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Некоректни търговци!

                      Аз искам да се оплача от колегата chicholyubo.И така преди около месец,два имах обява за ризница и въпросния колега се отзова и пойска да я закупи.Той ми каза мерките си и аз бях абсолютно сигорен че ще му стане,защото чичо беше с неговите размери и му беше идеална.Така аз му пратих ризницата с обция виж преди да купиш,като се разбрахме доставката да е за моя сметка.И така до тук всичко наред.Обаче другата седмица ми званят от еконт и ми викат елате да си земете ризницата,а аз отивам взимам я и давам 15лв за доставката.Прибирам се званя на колегата от форума и му викам какво става не ти ли стана ризницата,а той с цялата си наглост ми вика стана ми ама ти я върнах нарочно.Аз подивях теглих му една дълга и му затворих.Направо съм вазмотен как може да има такива колеги.
                      Последно редактирано от Goblin; 25-09-09, 17:14.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Некоректни търговци!

                        И на мен ми се изчерпа търпението.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EC%F3%F0%E0%E9
                        Преди ЕДНА година ПЛАМЕН МИТЕВ от Варна дойде за въпросния Самурай.Уговорката беше да даде 500лв.и останалите до една седмица/повярвах му-известен във форума,бизнесмен/ .Та така една година.Все няма пари,криза и т.н.Вече не си вдига и телефона.Има начини да си взема парите,но не искам да стигам до там.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Некоректни търговци!

                          Здравей те,
                          Бях решил да не се занимавам със случая но изключителното нагло държание на мнимият търговец GeToVvV и многократният тормоз по телефона и на ЛС ме принуждава

                          Абсолютно не отговаря на истината това което е написал НЕ КОРЕКТНИЯТ „търговец” GeToVvV
                          Договорката ни за продаваната от него „оригинална” ризница бе че размерът отговаря на моите пропорции на тялото ( по предварително дадени от му мен данни ) и е чисто нова не разпечатвана. Какво получавам обаче. Пратката беше с нарушена не-оригинална опаковка, ризницата изобщо не можа да ми стане както и множеството наранявания и изкарани конци от ризницата говореха за това че ,или е многократно пробвана или не е чисто нова. Всичко това му беше обяснено веднага по телефона пред служителите на фирма ЕКОНТ в офиса им находящ се в София квартал Красно село.
                          Аз няма повече да дискутирам случаят защото мисля че живеем в Европейска държава и законите за защита на потребителят важат и в този уважаван от мен форум. Така че всяка една стока която не му хареса на клиента може да се върне на търговеца до определено време J
                          Крайно време е знайни и незнайни търговци като GeToVvV да осъзнаят че неможе все да са на печалба като продават не качествената си стока.


                          ПС: Ще помоля GeToVvV или модератора да изтрие от поста моята фамилия и личен телефон. Защото това са лични данни и са публикувани без мое съгласие.
                          [COLOR=darkred]Veritas vos liberabit
                          [COLOR=blue]LZ1LPK[/COLOR] , A1(Rh-)
                          [/COLOR]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Некоректни търговци!

                            Максим Стайков 0889662378
                            Не съм единственият:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d=1#post870535

                            Коментар


                            • #15
                              До: Некоректни търговци!

                              Първоначално публикуван от chicholyubo Преглед на мнение
                              Здравей те,
                              Бях решил да не се занимавам със случая но изключителното нагло държание на мнимият търговец GeToVvV и многократният тормоз по телефона и на ЛС ме принуждава

                              Абсолютно не отговаря на истината това което е написал НЕ КОРЕКТНИЯТ „търговец” GeToVvV
                              Договорката ни за продаваната от него „оригинална” ризница бе че размерът отговаря на моите пропорции на тялото ( по предварително дадени от му мен данни ) и е чисто нова не разпечатвана. Какво получавам обаче. Пратката беше с нарушена не-оригинална опаковка, ризницата изобщо не можа да ми стане както и множеството наранявания и изкарани конци от ризницата говореха за това че ,или е многократно пробвана или не е чисто нова. Всичко това му беше обяснено веднага по телефона пред служителите на фирма ЕКОНТ в офиса им находящ се в София квартал Красно село.
                              Аз няма повече да дискутирам случаят защото мисля че живеем в Европейска държава и законите за защита на потребителят важат и в този уважаван от мен форум. Така че всяка една стока която не му хареса на клиента може да се върне на търговеца до определено време J
                              Крайно време е знайни и незнайни търговци като GeToVvV да осъзнаят че неможе все да са на печалба като продават не качествената си стока.


                              ПС: Ще помоля GeToVvV или модератора да изтрие от поста моята фамилия и личен телефон. Защото това са лични данни и са публикувани без мое съгласие.
                              Същата работа стана и с juj17 . Той ми изпрати същата ризница за 140лв и се оказа , че отговаря на S , а не както той ми я изпрати L . Не приличаше изобщо на FOX ами на някаква пародия на FOX !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              08седем9010З60
                              MAKE RALLY NOT WAR
                              Confidence in Motion

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X