Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Некоректни търговци от Форума!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Некоректни търговци!

    А защо не качите клипчето "сръчни ръчички" за което беше писал колегата от Велинград? Много ще е интересно кой беше прав в тоя случай.
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #32
      До: Некоректни търговци!

      Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
      А защо не качите клипчето "сръчни ръчички" за което беше писал колегата от Велинград? Много ще е интересно кой беше прав в тоя случай.
      Да и на мен не ми стана ясно кой крив кой прав?

      Коментар


      • #33
        До: Некоректни търговци!

        Още един: ocetnik продава ризница на една цена тук, а в друг форум същата стока на по - ниска цена. Подробности тук
        Non scholae sed vitae discimus.

        Коментар


        • #34
          До: Некоректни търговци!

          как може да има такива хора вместо да си помагаме те гледат да ни прецакат и аз съм потърпевш за две електронно от карпати двете работили едното работи ама другото е с видими с просто око скъсани намотки да не кажа разпрани
          dakata71
          луд умора няма!!!

          Коментар


          • #35
            До: Некоректни търговци!

            Първоначално публикуван от fanatika_kz Преглед на мнение
            как може да има такива хора вместо да си помагаме те гледат да ни прецакат и аз съм потърпевш за две електронно от карпати двете работили едното работи ама другото е с видими с просто око скъсани намотки да не кажа разпрани
            dakata71
            Това ли е темата: електронно запалване на Минск?

            Припомням:
            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Тук ще публикуваме никовете и имената на некоректните участници във форума, заедно с всички данни, които знаем за тях: адрес, телефон и пр.
            Случаите ще се коментират и избистрят в съоветната тема за покупката/продажбата, тук само в един пост ще се посочват данните и ще се дава линк към темата.
            Ако темата е заключена пишете на модератора на раздела, за да я отключи!
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #36
              До: Некоректни търговци!

              да това е темата
              луд умора няма!!!

              Коментар


              • #37
                Некоректни търговци!

                молба до супер администратора peppy http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php/94145-Няма-мощност?p=1156870#post1156870 този колега е мушенник продаде ми един двигател които каза че е перфектен пак той за нищо не ставаше каза че ще го върне и ме блокира в скайпа моля колегата peppy или някой друг администратор да деактивира профила на този потребител имам доказателства срещо него мерси предварително

                този е ника му c3s7rn7 от сливница е ето скаипа му lokrainn
                Последно редактирано от nickbochev; 26-05-10, 00:26. Причина: Сливане

                Коментар


                • #38
                  От: Некоректни търговци!

                  Първоначално публикуван от soli Преглед на мнение
                  молба до супер администратора peppy http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php/94145-Няма-мощност?p=1156870#post1156870 този колега е мушенник продаде ми един двигател които каза че е перфектен пак той за нищо не ставаше каза че ще го върне и ме блокира в скайпа моля колегата peppy или някой друг администратор да деактивира профила на този потребител имам доказателства срещо него мерси предварително

                  този е ника му c3s7rn7 от сливница е ето скаипа му lokrainn
                  И тук да попитам - има ли конкретна обява за този случай?
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • #39
                    От: Некоректни търговци!

                    Както е тръгнало и аз ще добавя колега от форума в този списък, но нека да изчакам още два дни по негова молба.Два месеца го чакам, та два дни не са от такова значение.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #40
                      От: Некоректни търговци!

                      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                      И тук да попитам - има ли конкретна обява за този случай?
                      Да не би да е тази?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Некоректни търговци!

                        Поредния млад бизнесмен е Пенко.Купувам аз ланец от него ,той ме оверява че всичко е точно ,че ланеца е сребърен ,че е 80гр.Обаче пристига ланеца по Еконт и какво да видя 30-35гр ланец.Искам или да се банне от форума този некоректен потребител или да му се отнемат дадаени права ,а ако е съгласен да му върна ланеца и той да ми върне парите.Просто съм потресен какви измамници има в този форум и дано модераторите този път вземат някакви мерки.http://www.offroad-bulgaria.com/show...82%D0%BA%D0%B0 ето линк на обявата

                        Коментар


                        • #42
                          От: Некоректни търговци!

                          Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                          Поредния млад бизнесмен е Пенко.Купувам аз ланец от него ,той ме оверява че всичко е точно ,че ланеца е сребърен ,че е 80гр.Обаче пристига ланеца по Еконт и какво да видя 30-35гр ланец.Искам или да се банне от форума този некоректен потребител или да му се отнемат дадаени права ,а ако е съгласен да му върна ланеца и той да ми върне парите.Просто съм потресен какви измамници има в този форумhttp://www.offroad-bulgaria.com/show...82%D0%BA%D0%B0 ето линк на обявата
                          Както обикновено даваме 48ч на Пенко да напише какво мисли по въпроса! Ако GeToVvV е прав и грамажа не отговаря е редно да го върне и съответно да си вземе парите!
                          Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                          ....и дано модераторите този път вземат някакви мерки.
                          Не знам случай в който не сме взели мерки, винаги сме обръщали внимание на измами или некоректна търговия. Но щом според Вас сме направили пропуски, моля да ги изложите тук, в противен случай си вземете думите назад, че така ни обиждате!
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #43
                            От: Некоректни търговци!

                            Още един, на който имах доверие за съжаление: salex75. Темата е тази: http://www.offroad-bulgaria.com/show...B4%D0%B1%D0%B0!!!
                            Както се вижда от постовете на продавача, уредбата е "върха" и няма и помен за забележки и проблеми. Да, ама не... Както се бяхме уговорили, звъннах му и се разбрахме кога и къде да отида да я взема. Взех я с пояснението, че ремъка на дека е сменен и имал нужда само от малка профилактика, което аз разбирам смазване и почистване. ОК, отидох в къщи, включих я и ... изненада. Левият канал на усилвателя ту го има, ту го няма, потенциометрите пращят и прекъсват. Дисплеят на тунера присветва подозрително по време на търсене на станциите, но поне ги хваща и помни. Както и да е, преглътнах го и го отдадох на случайността, все пак не е ново. Промих потенциометрите и работата малко се пооправи. Но, следва най-голямото разочарование - дека, заради който всъщност купих уредбата. Оказа се, че не може да върти касетите и плюе и надъвква лентата. Причината според мен е в спечена и излъскана междинна гумена ролка, която придава движението от мотора към ролките. Вчера се обадих на продавача и му казах какво е положението и той ми каза, че я имал тази ролка, но понеже не знаел как да я смени, щял да ми я донесе вечерта у дома и да си я сменя сам. Преглътнах и това и се примирих, че пак ще трябва да си припомням стари хватки по разглабяне на механики, които хич не обичам по разбираеми причини. Както и да е, чаках, чаках до 21.20 ч. пък му звъннах. Каза ми, че току що-се бил прибрал от работа и само да вземел един душ и щял да ми я донесе... Учудих се, даже ми стана съвестно да го разкарвам по нощите, но той сам ми предложи. Чаках до 23.00 ч., така и не дойде, нито се обади да каже нещо. Днес цял ден реших да не го безпокоя и да чакам той да се обади, но уви. Към 19.00 ч. му звънях 2 пъти без отговор и накрая му изпратих съобщение, че се отказвам от дека или цялата уредба, ако не иска да я разкомплектова. Отново без отговор. И последното, което вече ме убеди, че съм прецакан и ме накара да пиша тук, е позвъняването което му изпратих преди около 30 минути. Операторът ми съобщи, че "абонатът разговаря в момента, моля опитайте по-късно..." и 10 секунди по-късно, отново никой не вдига телефона. Та, такива ми ти работи... Не ме е яд толкова за парите, колкото за отношението и продължавам да се изумявам, как може хората да си плюят сами в очите за смешни суми....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Некоректни търговци!

                              Първоначално публикуван от soli
                              не ник няма обаче имам всичката хронология от скайпа с лажите му
                              Лошо. Обикновено "разискваме" проблемни продажби, публикувани в този подфорум. Това, с кореспонденцията по скайп някакси - не подлежи на специална дискусия тук.
                              Единствено, може да бъде като предупреждение към всички участници, за стила на поведение на даден човек при продажби.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар


                              • #45
                                От: Некоректни търговци!

                                От Злой

                                Продавам Гранд ZJ 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X