Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Некоректни търговци от Форума!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Некоректни търговци!

    Максим... - повече ТУК



    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Вчера имах смс от Максим и ми е пратил фотоапарата,по Еконт,като казва,че съжалява за ситуацията. Чест му прави и му пожелавам да продължава да работи върху своята коректност и успех в живота.
    По-скоро чест ти правят на теб проявените деликатност и търпение. Приятната развръзка на ситуацията се дължи основно на здрав разум и най-вече - възприемчивост към сериозни съвети от страна на въпросния господин, а не толкова на закъснели угризения на съвестта.

    В други случаи допълнителни коментари не биха били нужни, но точно за този индивид са необходими малко пояснения. Всичките дразнещи ограничения в раздел обяви са по вина на хора от този тип. Въпросният потребител винаги е ползвал форума само и единствено за продажба на боклуците си. С изгонването му от този форум проявите му другаде няма да спрат.

    Надяваме се следната информация да е в помощ на всеки който ползва форумите за пазаруване. Това са никовете на въпросният хубавец в други български форуми:

    maxsim - в 4coolpics.com
    maxss - forum.muzikant.org
    masimo - oragie.com
    Fidel Castro - audibg.com
    Fidel Castro - fiat-bg.org
    Fidel Castro - kaldata.com
    Fidel Castro - vwclub.bg
    fidel castro - imperio.forumotion.com
    maxsel - mtb-bg.com
    Cenitel - antiki.bg
    maxsss - forum.starrydreams.com


    Всеки който чете тук и пазарува там - нека има едно на ум.
    Също така ще бъде изпратено уведомление до администрацията на гореизброените сайтове!
    Измамници и мошеници нямат място тук!
    Последно редактирано от Peppy; 14-10-09, 21:23.
    LZ1PER

    Коментар


    • #17
      До: Некоректни търговци!

      Още един - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=73742 . От къде ги накупуваха тия хора тия ризници ... Големи измамници се извъдиха
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #18
        До: Некоректни търговци!

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38530

        Замених си мотора за този от обявата. Подготвен съм за смяна на двигателя, но отворих този, за да видя какъв е проблема.
        Двигателя е пълен с пясък. Надрани валове, блокирал биелен лагер, надолу още не съм го отворил...
        Този пясък може да влезе единствено през гърловината за маслото.
        Продавача и всичките му поддръжници от Чепеларе, които са писали в темата, твърдят че мотора е перфектен и е спрял да пали след каране.
        Помолих темата да не се заключва, за да споделя какъв е проблема с мотора, съответно и коректността на продавача.
        Аз ще си купя двигател и ще карам СуперТенере, но някой хора няма да престанат да лъжат като цигани.

        Коментар


        • #19
          До: Некоректни търговци!

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Тук ще публикуваме никовете и имената на некоректните участници във форума, заедно с всички данни, които знаем за тях: адрес, телефон и пр.
          Случаите ще се коментират и избистрят в съоветната тема за покупката/продажбата, тук само в един пост ще се посочват данните и ще се дава линк към темата......
          LZ1PER

          Коментар


          • #20
            До: Некоректни търговци!

            Kircho-sopot продаде ми gps като не ми прати аксесоарите : стойка стилус и зарядно писах му обаждах му се така и не ги прати не въртете търговия с този сопотски бандит

            Коментар


            • #21
              До: Некоректни търговци!

              Колегата Kircho-sopot все пак ми изпрати нещата които беше пропуснал даде и логично обяснение за забавянето. Ще помоля модераторите да му върнат правата

              Коментар


              • #22
                До: Некоректни търговци!

                Добър вечер на всички.Дойде и моят ред да търгувам с човек от форума и да остана разочарован от дребните номера на нашите тъи наречени колеги.Става въпрос за следния случаи.На 07.12.2009г. виждам тази обява: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...777#post953777 и питам за двигател за Витара като същевременно давам телефона на stoil 69 на баща ми да му се обади да го попита за двигателя защото му трябва на него.Тои му звъни и се разбират че Стоил имал клиент за главата и ако я продаде ще вземем само блока разбират се да се чуят на другия ден.На другия ден сутринта баща ми му се обади и му каза че иска да вземе целия двигател като цената за него е 900лв. обявена от Стоил дотук добре разбират се мотора е на колата бил свален само стартерния ключ ще го палиме с кабелите за да видим как работи разбираме се че ние тръгваме от София и до 2ч. сме във Велинград.Взимаме колегата mariolh със нас защото ми е приятел монтьор да види двигателя как работи.Стигаме Велинград срещаме се с Стоил и след като отидохме при джипа тои казва а някои е минал и колегите са му продали делкото следователно мотора няма палене както и да е огледахме го то колко има да се гледа баща ми видя че има и багажник реши и него да го купи остави капаро момчетата да свалят мотора и се разбраха с Стоил двигателя да е комплект с алтернатора и електромотора.Днес отива с негов приятел да го взимат момчетата още не го били свалили изчакват ги тръгват да го товарят и пичовете си прибират електромотора.Баща ми се обажда на Стоил защото него го няма през цялото време и тои му казва ами ние така се разбрахме без електромотора.Пълна лъжа защото аз бях там лично когато се уговаряха нещата.Преди малко се обадих на Стоил и го попитах защо така,получих същия отговор.Аз или баща ми няма да обеднееме с един електромотор халал да му е на колегата пожелах му весели празници и толкова.Просто не мислех че и тук има такива хора.
                Весели празници на всички.
                0896-85-69-86
                0876-38-17-17

                Коментар


                • #23
                  До: Некоректни търговци!

                  Още един:garkoff
                  Последно редактирано от maxxx; 04-01-10, 12:08.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Некоректни търговци!

                    Още една нелоялна търговия,с цел мижави плюсови облаги и незачитане на елементарна етика...
                    Спас
                    Последно редактирано от maxxx; 24-01-10, 20:48.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Некоректни търговци!

                      Здравейте,
                      лятото реших да си купя скутер. Гледах обявите и накрая се спрях на ето тази http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67790 . Купих си Пежото и както виждате то е 2006. Не беше регистрирано, а на талона имаше 2 години - едната 2002, а другата 2006. Въпросния продавач ме увери, че като година на производство ще се пише 2006. Когато отидох да го регистрирам в КАТ искаха да го регистрират 2002, след което се обадих на продавача и той каза, че не можем да го регистрираме във Варна, за да е 2006. След няколко такива разговора той просто спря да си вдига телефона.

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=5507

                      0897809085 - Наско
                      Въпросния човек е от Варна

                      Коментар


                      • #26
                        До: Некоректни търговци!

                        Първоначално публикуван от Велизар Дангъров Преглед на мнение
                        Добър вечер на всички.Дойде и моят ред да търгувам с човек от форума и да остана разочарован от дребните номера на нашите тъи наречени колеги.Става въпрос за следния случаи.На 07.12.2009г. виждам тази обява: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...777#post953777 и питам за двигател за Витара като същевременно давам телефона на stoil 69 на баща ми да му се обади да го попита за двигателя защото му трябва на него.Тои му звъни и се разбират че Стоил имал клиент за главата и ако я продаде ще вземем само блока разбират се да се чуят на другия ден.На другия ден сутринта баща ми му се обади и му каза че иска да вземе целия двигател като цената за него е 900лв. обявена от Стоил дотук добре разбират се мотора е на колата бил свален само стартерния ключ ще го палиме с кабелите за да видим как работи разбираме се че ние тръгваме от София и до 2ч. сме във Велинград.Взимаме колегата mariolh със нас защото ми е приятел монтьор да види двигателя как работи.Стигаме Велинград срещаме се с Стоил и след като отидохме при джипа тои казва а някои е минал и колегите са му продали делкото следователно мотора няма палене както и да е огледахме го то колко има да се гледа баща ми видя че има и багажник реши и него да го купи остави капаро момчетата да свалят мотора и се разбраха с Стоил двигателя да е комплект с алтернатора и електромотора.Днес отива с негов приятел да го взимат момчетата още не го били свалили изчакват ги тръгват да го товарят и пичовете си прибират електромотора.Баща ми се обажда на Стоил защото него го няма през цялото време и тои му казва ами ние така се разбрахме без електромотора.Пълна лъжа защото аз бях там лично когато се уговаряха нещата.Преди малко се обадих на Стоил и го попитах защо така,получих същия отговор.Аз или баща ми няма да обеднееме с един електромотор халал да му е на колегата пожелах му весели празници и толкова.Просто не мислех че и тук има такива хора.
                        Весели празници на всички.


                        В ОТГОВОР на напатките от колегата:
                        Колега не искам да повтарям предварителната ни уговорка с баща ви.Предложих да ви върна парите и да приключим но баща ви отказа.Мисля че всички дреболии който получихте като отстъпка бе изгодно за вас, но не ви ли бе срам да КРАДЕТЕ болтовете на барабаните от Vitara та, ако човешки ги бяхте поискали няма проблем.Жалко че не сте обърнали внимание че има камери на всякъде който не спят.Не исках да бъда дребнав и да ви звъня за глупости, но като прочетох вашето мнение тук не се стърпях.Ако все пак мислите че лъжа мога Тук да кача клипче, не сте първите да мушат по джобовете дребни неща така че кой е некоректният и жалак ???

                        Коментар


                        • #27
                          До: Некоректни търговци!

                          Поредният "бизнесмен":
                          di keyt

                          Коментар


                          • #28
                            До: Некоректни търговци!

                            Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
                            В ОТГОВОР на напатките от колегата:
                            Колега не искам да повтарям предварителната ни уговорка с баща ви.Предложих да ви върна парите и да приключим но баща ви отказа.Мисля че всички дреболии който получихте като отстъпка бе изгодно за вас, но не ви ли бе срам да КРАДЕТЕ болтовете на барабаните от Vitara та, ако човешки ги бяхте поискали няма проблем.Жалко че не сте обърнали внимание че има камери на всякъде който не спят.Не исках да бъда дребнав и да ви звъня за глупости, но като прочетох вашето мнение тук не се стърпях.Ако все пак мислите че лъжа мога Тук да кача клипче, не сте първите да мушат по джобовете дребни неща така че кой е некоректният и жалак ???
                            Ами дай клипчето за да преценим кой крив кой прав.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Некоректни търговци!

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Поредният "бизнесмен":
                              di keyt
                              Дадох възможност на въпросният търговец да си изпълни ангажиментите, но и до момента не го е направил, поради което се налага да пусна това мнение. По тази обява http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ght=nokia+6270 влязох във връзка с продавача и се уговорихме да ми изпрати телефона, заедно с описаните в обявата аксесоари. Тел. беше обявен за 130 лева, като в резултат на разговори продавача пое за негова сметка доставката. При изпращането на телефона ми се обади и ми каза, че в момента не може да намери аксесоарите, но до няколко дни ще ми ги изпрати. Съгласих се. На 16.02.2010г. получих телефона и зарядно за него. Обявените диск, карта памет 256 МБ, хендсфрии и слушалки липсваха. Допълнително проведох няколко разговора с продавача, пусках му и ЛС, както и имейли, но резултат до момента няма. Състоянието на телефона няма да обсъждам за да не ми се опонира, че който иска всичко да е наред да си купи нов. Само ще спомена, че още след първата седмица част от клавишите блокираха, което го направи неизползваем и до момента. Та идеята е следната: или се продава само това, което може да се достави на купувача, или ако се предложи повече и е невъзможна доставката на всичко, се прави отбив в цената. А коректността трябва да бъде на първо място. Тук не сме се събрали едни баламурници, които да бъдем третирани от тарикатите като безмозъчна клиентела. Очевидно е, че въпросният търговец продава телефони в този (и не само) форум "по занятие".
                              Ето и известните ми данни за него: di keyt - Георги Георгиев Илиев, гр.Плевен, ул."Неофит Рилски" 66, бл."Извор", ет.4, ап.17, телефон 0885634469, 064807097, e-mail aaa8558@abv.bg, aaa1575@abv.bg.
                              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                              LZ1YBB

                              Коментар


                              • #30
                                До: Некоректни търговци!

                                Както обичайно, обвиненият има точно 48 часа за обяснения... След този срок ще бъдат предприети съответните действия...!
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X