Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раницата-без нея не можем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Раницата-без нея не можем!

    Здравейте, понеже тия дни ще има намаление на Deuter в Стената, се чудех дали да не си взема някоя еднодневка около 20-30 литра. Какво трябва да гледам като я купувам за да ми е удобна след по-продължително носене. Доколкото разбрах, е добре колана за стягане при кръста да идва на височината на кръста и като цяло раницата да не "стърчи" много високо за да не се натоварва излишно гърба.
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Раницата-без нея не можем!

      Да ти е удобна като си е постегнеш по теб. Да има здрави и хубави шевове. Здраво дъно. Бърз достъп до нещата в раницата. Другото е да ти хареса цветовата гама
      Разни екстри като дъждобран за раницата към нея също не е за изпускане. Огледай добре преди да купиш.

      П.п В такива магазина трябва да имат чувалчета с пясък 10 , 15 и 20 кг. И да ги слагаме в раници и да видим дали са удобни А не пълни с торбички за обем !
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #33
        От: Раницата-без нея не можем!

        Раницата, без значение каква очевидно ограничава човека в определени граници. Товарната рамка му е майката.

        Коментар


        • #34
          От: Раницата-без нея не можем!

          Преди около 2 години си купих американска военна раница A.L.I.C.E pack с външна рамка.Носил съм я само в най-голямата зима по 5киломитра до вилата и обратно и на мен ми е много удобна.Мисля, че може да се свали раницата и да се ползва само самара като поняга.Има и някакъв допълнителен метален детайл който се закрепва към долната част на рамката, за да не увисва товара, но не съм го срещал из българските магазини.

          Коментар


          • #35
            От: Раницата-без нея не можем!

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Преди около 2 години си купих американска военна раница A.L.I.C.E pack с външна рамка.Носил съм я само в най-голямата зима по 5киломитра до вилата и обратно и на мен ми е много удобна.Мисля, че може да се свали раницата и да се ползва само самара като поняга.Има и някакъв допълнителен метален детайл който се закрепва към долната част на рамката, за да не увисва товара, но не съм го срещал из българските магазини.
            Точно за това ми беше думата...

            Коментар


            • #36
              От: Раницата-без нея не можем!

              Носил съм доста самари, от старите, от новите, ментета и оригинали, за жени и мъже... обикновено тъпкани с повече тежест от правилното и скапващи всичките ми сили. Най-удобен ми е бил един дойтер на приятел 85 литра или повече. Супер гръб, колани и всичко ток, обаче ми се завиваше свят от тежест, която в моя ментак не съм имал такъв проблем. Та удобен, но като се стегне колана и ми става лошо. С по-малко тежест ми беше супер. Сега вече изобщо не ми се мъкнат тежести в планината и ползвам самар само за кратко и по-скоро като сак. Най-неудобен ми беше един с външна метална рамка, който седи прав, но ми ръбеше много и реално за тежест не ставаше изобщо. Сега от години ползвам дойтер раница за сноуборд, твърд гръб. Можеш да закачиш дъска или ски, не се усещат. Може и каска да сложиш в мрежа и над дъската. Събира ми чувала, дрехи храна и какво ли не. Купих си я вместо чанта за лаптоп. Удивително здрава се оказа. На дъжд леко не е така добре, но не е и мислена за дъжд, ако и вътре да става леко влажно само от порой и то щото за 5 години на циповете им се изтри промазката. Отваря се целия гръб, та недостъпни места няма. Ако няма вграден калъф за дъжд, то такива се продават отделно и после трудно нещо се мокри в раница или самар, които са поне малко третирани като цяло. Определено бих се спрял на самар дойтер, но както казах вече не ми се носи тежко в планината да ми разваля кефа.

              Коментар


              • #37
                От: Раницата-без нея не можем!

                Насов - подкрепям - за това са измислени шерпите, да мъкнат.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #38
                  От: Раницата-без нея не можем!

                  След толкова време - бихте ли споменали коя раница колко пъти/години сте носили и при какви условия.
                  По това да се отсеят марки и марки, модели и модели...

                  Лично от мене: Rock Eagle 20 (стария модел) на Ташев. Купена през 2003 и ползвана (и в момента) за ежедневна употреба. "Ежедневна употреба" означава: мъкнене всеки ден (поне 250 дена/година) през всичкото това време; пренасяне на какво ли не, което влиза в обема; подхвърляне, захвърляне, закачване и какво ли не, къде ли не...
                  Забележки: ципа започва да "изпуска", но при мое желание от фирмата могат да го сменят.
                  Шевове и материали - без никакви забележки.
                  Оценка: 10/10
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #39
                    От: Раницата-без нея не можем!

                    Любимата ми е Френската армейска раница-30литра,беше на въоръжение за легиона,гумирана с настройки,ползвам я от 4-5 години и съм я подлагал на всевъзможни тестове за издръжливост,за сега само с едно малко поражение от въглен.Имам и планинарска с шини и колани за настройки на norrоna sport ,45 литра,също е много удобна за дълги пешеходни преходи.Никакви забележки като пропускливост или дуракоустойчивост за двата модела.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 248.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5506441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:302090_580716265286131_884573735_n.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5506440
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Раницата-без нея не можем!

                      Най-важното на една раница е гърба Тези френските не са никак удобни точно в тази си част. Специално легиона ползва други много по удобни и с по голям обем. И аз страдам от тази болест да имам няколко раници. Използвам една "bug out gear" една на "5'11" По големи на други американски фирми но от същият тип. На тези всичките проблема им е във вътрешния непропусклив слой..След време се "начупва" и започва да се лющи.Явно има и подсилваща функция за основния текстил..защото когато го няма текстила започва да се прокъсва. Е това което казвам се случва при здраво носене всеки ден Другото е , че този тип раници не са много леки . Една от любимите ми обаче е БГ производство на "Бора" около 30 литра но с перфектен с гръб с мрежа който позволява циткулация на въздуха на гърба ти и не се изпотяваш.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Раницата-без нея не можем!

                        Една добра дума и от мен за раниците на Ташев.
                        До тази година разнасях една "rock eagle 30". Сестра ми я разнася от 2004 - 2005. Преди 3 години раницата овехтя и я получих за подарък като излизам с мотора. От тогава раницата понесе небивал тормоз, какво ли не е носено в нея, като се започне от по 5 двулитрови бири та се свърши с всевъзможни части и инструменти.
                        Най на края тази година ципа не издържа и се скъса.
                        Сега съм със "Saver 35" и до тук мога да кажа че е много удобна. Надявам се в моите ръце да издържи поне колкото предишната.
                        Новата раница я използвам за всичко - и ежедневна, и за каранията. Старата я ползвах предимно по излети с мотора но и това съвсем не е малко.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Раницата-без нея не можем!

                          Ето тук малко теория - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...80%D1%8A%D0%B1 и лични впечатления от две страхотни раници - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B8%D1%86%D0%B0 и http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...D%D0%B0-deuter За по-малките раници ето още един удачен избор - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...82%D1%80%D0%B0
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #43
                            От: Раницата-без нея не можем!

                            Още един глас за Ташев - в къщи имаме няколко модела 20, 30, даже 70 литрова, всички са видели багажи без да мръднат, 20 и 30 литра моделите ежедневно. 70 литровата най-малко е ползвана, най-много е товарена и до сега не е поддала от никъде.
                            LZ1NIM/P
                            B pos

                            Коментар


                            • #44
                              От: Раницата-без нея не можем!

                              Дядо Коледа ме зарадва с големи тактически необходимости за оцеляване в страшната гора!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151225_110420.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5695839
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • #45
                                От: Раницата-без нея не можем!

                                Аз имам ей такава=> http://www.tashev.bg/shop/show_pics.php?idpics=8390
                                Кордура,дурафлекс катарами и YKK ципове.Ползвам я в градски условия(основно като багажник за мотора като съм махнал топ касата).Купих я като търсих по размер,да се вмъква в ръчния багаж в самолета на лилавите(wizz air).Доволен съм,спокойно побра дрехи за 10-на дневно пътуване из Европа,суркане по летища тъпкане по багажници на самолети и тн.Недостатък-няма колан за кръста,като карам по-бързо с мотора и се ветрее зад мен,писах на юнаците от Ташев да направят нещо по въпроса ама не ме отразиха,май ще я модна аз :-) Носи леко на дъжд,изглежда добре и е здрава за сега,купих я от един лр магазин за 65 кинта което не е скъпо,побира даже 15 инчов лаптоп...Доволен съм за евридейка е екстра.

                                п.п.намерих снимка в рамката на wizz дето мерят външните габарити,събира се и с навито яке отстрани стегнато с компресионните ленти...
                                Последно редактирано от HEMO; 25-12-15, 17:18.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X