Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на стартер на Чероки 2.1 ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на стартер на Чероки 2.1 ТД

    Привет колеги, има ли си някой на идея как се сваля стартера на Чероки 2.1 ТД 1991г., и дали има нещо вярно в това, че трябва да се свали ухото, което държи двигателя за да излезне стартера? Въпроса е там, че стартера ляга на това ухо, а вътре в самото ухо има дупка през която се показват две планки - едната е закрепена за блока на двигателя, а другата е закрепена за стартера, а тези две планки са хванати с 8мм болче, което не може да се развие, понеже главата на болта опира в ухото, не може и да се дръпне нагоре защото планката, която е за блока го държи, пробвах да развия планката на блока, но и тя не може, опира и болчето не се развива докрай.. Сега ме е яд, че си тръгнах без да го снимам за да Ви го покажа, единственото, което ми остава за утре е да подпра двигателя и да сваля въпросното ухо, което държи двигателя. Моля за съвети и хора с опит да споделят, спешно е, благодаря на всички отзовали се. Поздрави

  • #2
    До: Сваляне на стартер на Чероки 2.1 ТД

    Първоначално публикуван от flashed Преглед на мнение
    Привет колеги, има ли си някой на идея как се сваля стартера на Чероки 2.1 ТД 1991г., и дали има нещо вярно в това, че трябва да се свали ухото, което държи двигателя за да излезне стартера? Въпроса е там, че стартера ляга на това ухо, а вътре в самото ухо има дупка през която се показват две планки - едната е закрепена за блока на двигателя, а другата е закрепена за стартера, а тези две планки са хванати с 8мм болче, което не може да се развие, понеже главата на болта опира в ухото, не може и да се дръпне нагоре защото планката, която е за блока го държи, пробвах да развия планката на блока, но и тя не може, опира и болчето не се развива докрай.. Сега ме е яд, че си тръгнах без да го снимам за да Ви го покажа, единственото, което ми остава за утре е да подпра двигателя и да сваля въпросното ухо, което държи двигателя. Моля за съвети и хора с опит да споделят, спешно е, благодаря на всички отзовали се. Поздрави
    здрасти. аз си мисле че би трябвало да се сваля нормално...но все пак е конверсия на "рено"..и няма да се учудя в твоята правота. също като на "рено-5" , за да свалиш стартера разглобяваш почти целия двигател : карбуратор, смукателен и испускателен колектори + ауспохавата тръба и предния капак на автомобила
    така че..аз ще го огледам на моя джип и ще ти кажа..но ми се стува че не би трябвало да е така..но...знае ли се...
    тук има един колега ,ника му е АЧКО12. тои даже е слагал друг стартер, но не помня от каква марка автомобили...тои знае.
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • #3
      До: Сваляне на стартер на Чероки 2.1 ТД

      Вадим, не си прав за "разглобяването на почти целия двигател".
      Тъй като аз съм "го тупал този тъпан", т.е. преминал съм проблема със стартера, си позволявам да напиша някой ред.
      Свалянето на стартера зависи от това - какъв е той.
      Моят "оригинален" (както си беше при купуването) беше на френската фирма Paris Rhone. Доста е стар като концепция и тежи поне 10-12 кг. Този вид, за да се свали, действително следва двигателя или да се наддигне с нещо и да се подпре или да се закачи и да се повдигне с телфер. По друг начин няма физическа възможност за изваждане на стартера.
      След като ми се наложи два пъти да се прави това упражнение, защото една вилка вътре в него все се пукаше и я запояваха, реших кардинално въпроса. Сложих друг стартер - рециклиран в Испания Bosch - много по-малък, по-лек и по-лесен за монтаж. Изобщо не се захваща на същата планка, където беше старият. Сега френският "туч" си стои в мазата за спомен. Надявам се повече да не допирам до него.

      Колега flashed, надявам се да ти е било от полза.
      И ти съчувствам, ако ти се налага сам да се мъчиш с по-старичкия стартер.
      Пиши - какъв му е проблема на твоя стартер и как си решил въпроса.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        До: Сваляне на стартер на Чероки 2.1 ТД

        Здравейте колеги. Сутринта се събудих и ми писна - отидох в гаража, повдигнах с крика двигателя подпрях с трупче кожужа на маховика и смело и безотговорно почнах да развивам болчетата, които държат въпросната планка. За около 10 минути вече стартера беше долу - оказа се, че е същият голям кютюк като на колегата тежеше поне 10тина кг, ако не и повече. Занесох го при майстора и при отварянето се установи, че когато е бил разглобяван предишният път(от старият собственик разбира се) четките са били прищипани с ротора и с времето са търкали в ротора, докато не са се отпоили(скъсали),замени ми ги с нови(20лв), качих стартера(сега имаше мнооого сводобно място за работа, понеже гадното ухо го нямаше) Само при напасването имах малко проблеми, но с малко крикче ги отстраних. Сега е готов за гората!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X