Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харесах си Cherokee,но...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Харесах си Cherokee,но...

    Здравеите колеги.Харесах си едно Cherokee,но ровеики се в един руски саит открих нещо.Там надълго обясняват какво е Part time и Full time и накрая обясняват,че само малоумен човек би си купил автомобил Part time,защото тои бил за в града/поради работата само на задния мост обикновено/,и ако включиш на 4H или не даи боже на 4L,всеки момент може да се изпотроши всичко що има по трансмисията!Ще ми разясните ли този въпрос,заштото съм си харесал Cherokee-то!Между другото какво мислите и за NISSAN TERRANO V6 3.0 бензин в сравнение с Cherokee-to като трансмисия и качество защото се колебая?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    Сайта този ли е
    http://jeep.avtograd.ru/

    Коментар


    • #3
      Не знам какъв е този руски сайт, но най-големия и всеобхватен ресурс за автомобили JEEP е именно руски и е на този адрес:http://www.jeep.avtograd.ru/
      Относно парт и фул тайм мога да ти кажа няколко неща. Първо на Чероки се монтират два типа раздатки едната е 231(парт тайм) а другата 242(фул тайм)
      231 се монтира с двигатели 2.5 и 4.0 бензин и също с 2.1 и 2.5 дизел.
      Тя има следните позиции - 2НІ - задно предаване, 4НІ - 4Х4 бързи и 4LO - 4Х4 бавни. Тази раздатка няма междуосев диференциал, така че 4Х4 независимо дали бързи или бавни могат да се включват само извън пътя на хлъзгав терен и тн...
      242 раздатка се слага само с двигател 4.0 и автоматична скоростна кутия AW4и то като опция иначе си е пак 231. при 242-ра раздатка има следните режими 2НІ - задно, 4Ful time(4Х4 при всякакви условия, раздатката има междуосев диф и можеш да я караш без проблеми на 4Х4 и на сух асфалт), 4Part time и 4LO. при двата последни режима междуосевия диференциал е блокиран и нещата са като при 231.
      Аз не виждам какво те притеснява 231-ва раздатка, тя се смята за най-здравата в гамата и ако не се експериментира с това как можеш да я счупиш не създава проблеми.
      Иначе колата е сериозен автомобил, може би с най-доброто съотношение цена-качество при 4Х4 на старо. Ако те интересува още нещо питай.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Ето и малко информация за Cherokee от архива:

        Дайте съвет за Jeep, покупка на Cherokее 1995
        КУПУВАМ JEEP CHEROKY 2.1TD/2.5TD
        Jeep Cherokee 2,5 '93 инфо

        Коментар


        • #5
          грешиш колега най - големия портал за Jeep e този http://www.jeepforum.com/forum/index.php

          това което си прочел е пълна глупост, ако си си харесал чероки взимай го и няма да съжаляваш. добре е хубаво да го огледаш защото повечето българи си мислят че американските коли не се нуждаят от обслужване.
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Аз имам Чероки с раздатка 231 ! Изминали сме с него 150 000км. и до момента не е имало никакви проблеми с раздатката! Ако можеш да понесеш разхода на 4.0-това е мотора, зимай и карай смело
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Асен Василев
              ...Ако можеш да понесеш разхода на 4.0-това е мотора, зимай и карай смело
              Асене, извини ме за мързела, сигурно си писал за разхода на 4.0л. в темата "Колко харчи вашия 4х4?", но би ли дал данни отново?

              Тенкю

              Коментар


              • #8
                добре е да се отбележи, че нисанът /за който се колебаеш/ също е Парт Тайм...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yaro
                  Първоначално публикуван от Асен Василев
                  ...Ако можеш да понесеш разхода на 4.0-това е мотора, зимай и карай смело
                  Асене, извини ме за мързела, сигурно си писал за разхода на 4.0л. в темата "Колко харчи вашия 4х4?", но би ли дал данни отново?

                  Тенкю
                  Ма естествено, никакъв проблем ! Само, че напоследък се явиха големи противоречия с баща ми, но горе доле истината е такава - 17-18 градско, 12-14 извън (баща ми твърди, че с бензин 95 е стигал и до 11)! Всичките данни са само на задно! Абе можеш ли да му плащаш бензина, нямаш ядове !
                  RB Patrol Team

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Асен Василев
                    Първоначално публикуван от Yaro
                    Първоначално публикуван от Асен Василев
                    ...Ако можеш да понесеш разхода на 4.0-това е мотора, зимай и карай смело
                    Асене, извини ме за мързела, сигурно си писал за разхода на 4.0л. в темата "Колко харчи вашия 4х4?", но би ли дал данни отново?

                    Тенкю
                    Ма естествено, никакъв проблем ! Само, че напоследък се явиха големи противоречия с баща ми, но горе доле истината е такава - 17-18 градско, 12-14 извън (баща ми твърди, че с бензин 95 е стигал и до 11)! Всичките данни са само на задно! Абе можеш ли да му плащаш бензина, нямаш ядове !
                    Аз съм докарвал 11 на извънградско и с Гранда, ама при около 90-100...
                    Въпросът е имаш ли нерви да караш с такава кола така. Иначе на извънградско обикновенно важи принципа първите две числа от скоростта ти дават разхода
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от quadra
                      ...Иначе на извънградско обикновенно важи принципа първите две числа от скоростта ти дават разхода
                      Хм, интересно, не се бях замислял..
                      Само, че поясни, че става дума за първите 2 числа при скорост от 100 нагоре! Сещаш се, че не искам да карам със 60 и....

                      Коментар


                      • #12
                        Точно така, абсолютно на място е забележката, при скорост от 100 нагоре взимаш първите две числа и получаваш примерен разход. Някой знае ли дали за друг модел има такава зависимост?
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Точно така, абсолютно на място е забележката, при скорост от 100 нагоре взимаш първите две числа и получаваш примерен разход. Някой знае ли дали за друг модел има такава зависимост?
                          Да - БМВ 728 акула !
                          RB Patrol Team

                          Коментар


                          • #14
                            значи нашият форд ка не гори 5 на 100 а около12-13 литра

                            Коментар


                            • #15
                              Ей, такова нещо ли караш? Много внимавай да не го напръска някой с RAID, че се търкулва по гръб и рита с колелца в конвулсии...
                              А иначе ако си говорим сериозно, тук става дума за автомобили с големи двигатели и тегло.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X