Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива 1.6 или 1.7 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада Нива 1.6 или 1.7 ?

    Здравейте, решил съм да си купя Нива на старо и от известно време се опитвам да се домогна до каквото и да е инфо за това возило. Като цяло обаче получих само обща представа за техническите характеристики и нищо повече. Беше ми препоръчан вашия форум, които с интерес чета, тук наистина научих много неща, но аз нямам намерение да участвам в оффроад състезания (пак кои знае след време...). Сега си карам ладичката - 2106, та съм запознат общо-взето с капризите. Позаинтересувах се от пазара у нас и приготвих сам 6000лв. Моя въпрос е към коя модификация да се насоча? Някои казват че старите 1.6 били по-сполучливи (здрави демек). Новите били с по долнокачествени части пък. На всичко отгоре гледам, че се предлагат и Ниви внос от Белгия, Холандия, обикновено 1.6. Тежа още повече ме обърква, предполагам, че трябва да са по-добри, ама резервните части като на руските ли са? Гледах и 1.9Д с двигател на Пежо, ама те не са ми по джоба към 8-9000лв!
    Ще се раждам на каквато и да е информация!
    Ne igrae6 -ne pi4eli6, igrae6 -pak ne pi4eli6!

  • #2
    zemi si evropeiski vnos

    Човече търси 1.6 с хидравлика на волана внос от Западна Европа, доста по-добре са направени. Аз карам сега такава и съм доволен. Преди карах Ланд Круисер и Нивата по ме кефи, мое мнение по ред причини. Хайде успех

    Коментар


    • #3
      Понеже и мен много ме кефи Нивата и се ровя доста в интернет да науча нещо повече за нея.Това ,което пишеше в официалния сайт на ADAC за нея оценяваше според ман достойнствата й като работна кола.Действително и германците препоръчват повече 1,6 литровия мотор, следван от 1,7 карбураторен и1,7 инжекцион.По техен съвет е препоръчително да се избягва дизела на Пежо, защото не бил достатъчно добре разчетен за параметрите на Нивата.Освен това вибрациите му били повечко от това което може да понесе трансмисията и допълнително й скъсявали живота. Така че според мен 1,6!

      Коментар


      • #4
        Преди години имаше голяма разлика дали един автомобил е произведен за експорт и или за вътрешния пазар като и експорта се делеше на две категории - за Варшавския договор или за Западна Европа. (Става въпрос за производството на ВАЗ)

        Това отдавна не е така, сега има някаква разлика, но тя е в комплектация, допълнително оборудване и някои допълнителни операции. Вече няма и Варшавски договор и износа за България и Западна Европа всъщност е едно и също нещо с тази разлика че за там не може да се изнася без катализатор и хидравлика. (скоро и у нас катализатора ще е задължителен)

        Двигателя 1.7 е модифициран 1.6, който е модифициран 1.5. Няма никакви проблеми конструктивно, по отношение на качеството само в началото на неговото производство е имало оплаквания – нямам представа до колко са били реални или е нормалната реакция при всяка новост. Към момента всички Ниви са или с 1.7 или дългата версия е с 1.8.

        Ако си купувате нов автомобил няма какво да му мислите – ако обаче избирате нещо втора употреба, по отношение на двигателя гледайте по скоро състоянието като цяло и качеството на поддръжка и вниманието, което предишния собственик е полагал. Ако имате избор между 1.6 и 1.7 въобще не се колебайте 1.7 е много по-добър за каране и ви уверявам, че тези 100 кубически см в повече се усещат много.

        Имал съм и двете ниви (с 1.6 и 1.7) като първата беше изпълнение за Западна Европа включително с климатик и 5-степенна скоростна кутия (преди време това беше екстра). Втората беше купена в България с 1.7 двигател. С нито едната не сме имали големи проблеми с качеството, но по-добре и качествено направена беше втората, купена тук и с 1.7 двигател. А сравнението между двата двигателя по всички статии печели 1.7.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Имайте предвид също така, че разликата между двата автомобила не е само в двигателя. Новите Ниви 1.7 са и с ново купе, изцяло нов салон и множество дребни но съществени промени като например кардана за раздатката. Качеството на боядисване и антикорозионно покритие на тези от последните години също е доста по-високо. Двигателя също е много по-добър. Макар и разработен на базата на предишните Вазовски двигатели той е с доста измененения и подобрения в конструкцията които като цяло го правят с по-дълъг ресурс, надеждност и експлоатационни характеристики, с други думи не е просто престърган 1.6 двигател.
          Ако избора не се определя от цена и конкретно състояние на автомобила, а просто трябва да изберете между 1.6 и 1.7 модификация и според мен избора е еднозначно 1.7.
          Успех

          Коментар


          • #6
            Незнам тия ниви но се напатих.
            1995г. купих нова карах я предимно зимата. На 14000км на един лек
            OFF ROAD откъснах раздатката от душемето.До 30000км 3 пъти сменях
            съеденителя. На 36000км превъртя лагер на биела и се наложи основен ремонт. Въпреки че я карах само с хубаво масло.На четвъртата година я изби здраво ръжда особено задната врата.
            Наистина е проходима но след това което преживях с тази никога няма да купя повече.

            И най интересното 3000км я карах и нещо клопаше в дясната врата
            когато я отворихме намерихме празна бутилка водка увита в вестник.
            Явно братушките само така могат да работат но аз бях до тук с нивите.

            Коментар


            • #7
              Аз я карам от 20-30 дена. 1.7i правена за Европа с хидравлика. за 2000 км. имам следните впечатления:
              1.мотора е с много добра динамика.
              2.не е ремонтопригоден сравнение с 1.6
              3.качеството на сглобката като цяло не се отличава от типично "руските работи", моделист-конструктор(вечно нещо трябва да се доизпипва)

              моето мнение е че най-отдаяния вариант е 1.6 западно изпълнение между 89-92г.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от La4o Botev
                Аз я карам от 20-30 дена. 1.7i правена за Европа с хидравлика. за 2000 км. имам следните впечатления:
                1.мотора е с много добра динамика.
                2.не е ремонтопригоден сравнение с 1.6
                3.качеството на сглобката като цяло не се отличава от типично "руските работи", моделист-конструктор(вечно нещо трябва да се доизпипва)

                моето мнение е че най-отдаяния вариант е 1.6 западно изпълнение между 89-92г.
                Следва да се има предвид, че вие говорите за инжекционния двигател които е с доста повече елементи, друга глава, запалителна с-ма и т.н. които особено при наличието и на хидравлика трудно се поместват в силно ограниченото пространство в моторния отсек на Нивата.
                1.7 карбураторния двигател (ВАЗ 21213) по ремонтопригодност на практика не се различава от 1.6.
                Автомобил особено Нива произведена преди 13-16 години ще бъде изключително амортизирана и привеждането и в нормален вид ще изисква много труд, време и средства, а в някои случай може да бъде невъзможно.

                Коментар


                • #9
                  Проектния ресурс на Нивата е 90 000 километра.

                  Коментар


                  • #10
                    Всички двигатели на ВАЗ -класиката са все един и същия фиатовски мотор 1,1... Е, върти - сучи, колко все по-гот му става на еднолитров мотор развъртян и изрязан до почти 2 литра?

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря на всички за полезната информация! Преди да прочета отговорите се бях навил да взема заем и да купя Нива 1.9 дизел. До колкото разбрах обаче дизела на Пежо нещо не "пасвал" добре на руското купе, така поне пише един колега. Така окончателно се насочих към Нива 1.7 карбуратор, внос от Запад. В тази връзка да попитам -това, че е внос от Белгия, или Холандия да речем, какво точно означава -че е сглобена там по руски лиценз или просто е внесена там от Русия и западняците правят само допълнителни козметични промени???
                      Ne igrae6 -ne pi4eli6, igrae6 -pak ne pi4eli6!

                      Коментар


                      • #12
                        Няма Ниви сглобявани на Запад. Само за малко във Франция имаше дилър който правеше тунинги, рали подготовки и т.н. но това е съвсем отделен филм. Всички Ниви са произведени в Русия (Съветския съюз навремето)...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          izviniavaite za latinitcata. ma az sum imal niva 1.7 kypyvana ottyka i kato ia vzeh beshe na 2 godini 1999 godina proizvodstvo ma beshe sto puti po zle ot nivata koiato karam sega i e 92 godina proizvodstvo.s izkluchenie na koroziata de. dori plastmasite v salona sa napraveni dosta po zle. a ot model ''Taiga'' po dobro kato zavodsko izpulnenie ne mogesh da namerish. imam poznat vuv kanada (tam karat dosta nivi) koito si e kypyval ''Taiga'' ot germania spetcialno. be to i v kanada ima podobni de i v anglia ''Cosak'' i t.n. smeia da tvurdia che ima dosta razlika v kachestvoto na sglobkata i v montiranite dopulnitelno elementi. koia niva se prodava tyka s Recaro naprimer. i kolko ot tia tyka imat elementarna chistachka na zadnoto stuklo da kagem. za dvigatelia 1.6 ne znam dali e po dobur ili ne prosto znam che tia godini 87-92 sa proizvegdani nai kachestveni nivi za zapadnia pazar ta sa bili s 1.6. mnogo hora koito sa ''muchili'' nivi tvurdiat che 1.6 motora e po-izdrugliv.ne razbiram dotolkova che da sporia no sum chel i govoril dosta za nivi po sveta i tova e vseobshto mnenie.a predpolagam che mnenieto na avstraliiski ili kanadski karach naprimerno e dosta merodavno.moe mnenie. are vagno e da ima kypon... p.s. ne sum i suglasen che 13-15 godishna niva shte e adski amortizirana. kolko puti ste videli naprimer niva po autoban? v germania ima naistina garagni nivi na po 50 000 km.karani sa ot dugd na viatar i sa poddurgani po ''germanski''. ne se otkazvai choveche. samo e naistina trydno da dokopash ''Taiga". do deset minyti sled kato izleze obiavata na zapad i kolata e prodadena. neka tva e boklyk...

                          Коментар


                          • #14
                            Ами аз имам доста приятели в Германия, за съжаление те не разбират много от автомобили, не знам какво точно да им обясня за този модел "Тайга" дето така я хвалиш! По каво се различава от другите Ниви (в смисъл има ли някъде надпис "Тайга" примерно или нещо подобно дето да я разпознаят по-лесно), за годините на производство ще го имам на предвид! Цената също предполагам няма да е висока, пък и митото. 1.6 двигателя е предполагам същия като на моята 2106, изключително здрав -на 250 000км е и съм сменял само сегменти и гумичките на клапаните на 160 000км. като беше. Не случайно братушките се шегуват, че това също е Нива само че модифицирана!
                            Ne igrae6 -ne pi4eli6, igrae6 -pak ne pi4eli6!

                            Коментар


                            • #15
                              Около 4 месеца съм търсил Нива. Специално в Германия държат цена. Виж в mobile.de. Относно митото, хапваш дървото нивата няма ЕВРО1. За по точна информация виж в www.mobile,de раздел полезни. Аз моята я вкарах на инвалид, сега не знам дали може.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X