Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OREGON 300 - забиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OREGON 300 - забиване

    Явно този проблем не е само при Colorado 300...И Oregona ги може тези неща...Днес след опит да се прехвърлят тракове безжично, приемащият Oregon заби и сега при опит за включване се появява само логото на Garmin и след това се опитва да прочете картите, waypoints и траковете и...до там! Изчетох темета за Coloradoto, хубавия момент със ресета със софт бутоните, направих го и тук, ама...Голямото дърво е ,че дисплея не реагира! Пита дали да изтрие всички потребителски данни, ама няма как да му дадеш yes. Спешно приемам всякакви идеи как да се оправя с проблема...Пък и то не само аз, че подозирам, че в скоро време ще има много изпищели на тази тема...

  • #2
    До: OREGON 300 - забиване

    Не, че по този начин, ще ти помогна, но от любопитство:
    1.Дали сте изчакали приемащия да намери предаващия
    2.Дали сте изчакали всичко да завърши докрай или при приемането е имало някакво смущение около вас или в захранването.
    Но според мен ако никой не ти отговори пак те съветвам пише директно на Гармин, САЩ за да го имат напредвид при следващия ъпдейт на фирмуера, а и те най-точно могата да ти отговорят. По принцип не се бавят повече от 3дни за запитване.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: OREGON 300 - забиване

      Здравейте,
      Немога да предценя "докъде" Ви зарежда гпс-са но може да опитате да качине firmware-то наново. Опитайте да закачите гпс-са към компютър и гу пуснете. Ако компютъра го "намери" инсталирай те си garmin updater, може да го свалите от тук: http://www8.garmin.com/products/webu...wtoinstall.jsp


      След това му задайте да провери за актуализации. Дори и да ви каже че няма нови актуализации може да му зададете да преинсталира актуалната версия, като това би трябвало да Ви оправи проблема.
      Да има скрити трикове за factory reset но те са за моделите, които имат хардуерни бутони. Вашият е с тъч дисплей и се получава това, което описвате.

      Дано съм бил полезен.

      Коментар


      • #4
        До: OREGON 300 - забиване

        Не ми се вярва да е от прехвърлянето, защото много пъти съм прехвърлял даннни Oregon-Colorado и други варианти. Не се е случвало, ползвам и датчик за пулса, който също безжично предава данните.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #5
          До: OREGON 300 - забиване

          Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
          Не ми се вярва да е от прехвърлянето, защото много пъти съм прехвърлял даннни Oregon-Colorado и други варианти. Не се е случвало, ползвам и датчик за пулса, който също безжично предава данните.
          Аз също не вярвам да е...Обаче никакво обяснение от какво може да е...Единственото, за което се сещам сега е, ако има дублиране на данни между вътрешната памет и SD-картата...Но тогава, по мое мнение, би трябвало да показва два пъти едни и същи данни, а не да забива, ама знае ли се...

          Коментар


          • #6
            До: OREGON 300 - забиване

            Прилича на софтуерен бъг...За съжалени все още никъде не пише как се активират скритите функции на Oregon или линкове към някакви RGN файлове, поне аз не знам. Ако някой знае нещо повече нека сподели, мисля че ще бъде полезно на много хора. По принцип всички Garmin-и имат скрити функции на дебъгване, pre-boot mode и master reset. Нека дам една идея, на nuvi-та форсираният ъпдейт може да се направи като запишеш GUPDATE.GCD файла на SD карта в папка Garmin и задържиш копчето за включване, така че да се влезе в pre-boot mode. Но по принцип ако ъпдейта е с по-висока версия би трябвало автоматично да се ъпдейтне софтуера...Би трябвало при Orego-а дае същото...
            Последно редактирано от asterix85; 19-11-08, 09:01.

            Коментар


            • #7
              До: OREGON 300 - забиване

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              Прилича на софтуерен бъг...За съжалени все още никъде не пише как се активират скритите функции на Oregon или линкове към някакви RGN файлове, поне аз не знам. Ако някой знае нещо повече нека сподели, мисля че ще бъде полезно на много хора. По принцип всички Garmin-и имат скрити функции на дебъгване, pre-boot mode и master reset. Нека дам една идея, на nuvi-та форсираният ъпдейт може да се направи като запишеш GUPDATE.GCD файла на SD карта в папка Garmin и задържиш копчето за включване, така че да се влезе в pre-boot mode. Но по принцип ако ъпдейта е с по-висока версия би трябвало автоматично да се ъпдейтне софтуера...Би трябвало при Orego-а дае същото...
              Всичко хубаво, само че проблема е, че дисплея не реагира по никакъв начин...Освен копчето за включване, нищо друго не е активно. И аз пробвах с неговото задържане да го излъжа като нювитата, ама нищо не става...Писах на Гармин - отговориха, че имало дублирани данни във вътрешната памет и на SD-картата(!?!) Хубаво, ама не можаха да ми обяснят защо като махна SD-то и пак не иска да тръгне. По моя логика, ако са дублирани и махнеш SD-то би трябвало да не се шашка вече...Ама - ей на...Продължаваме да мислим...

              Коментар


              • #8
                До: OREGON 300 - забиване

                Добре,а PC-то откривали го като допълнително устройство?
                А чрез записване на GUPDATE.GCD файла на SD и пробване само да си ъпдейтне софтуера?

                П.П.:В темата за RGN файловете пост 7, съм написал как да се свали легално GUPDATE.GCD файла

                Коментар


                • #9
                  До: OREGON 300 - забиване

                  Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                  Добре,а PC-то откривали го като допълнително устройство?
                  А чрез записване на GUPDATE.GCD файла на SD и пробване само да си ъпдейтне софтуера?

                  П.П.:В темата за RGN файловете пост 7, съм написал как да се свали легално GUPDATE.GCD файла
                  Не го открива...Изобщо не реагира...А това за GCD - много се съмнявам...Той изобщо не иска да зарежда каквато и да е инфо...Ще пробвам де, но...да видим!

                  Коментар


                  • #10
                    До: OREGON 300 - забиване

                    След малко повече от една седмица мислене реших да го изпратя в сервиза като краен вариант. И от там след няколко дена ми върнаха съвсем друг апарат. Така и не можаха да ми обяснят какво му е имало на предишния. Казаха само "дефектен" и това беше...Явно и те нямат понятие...Както и да е...Дано поне този да изкара повече

                    Коментар


                    • #11
                      До: OREGON 300 - забиване

                      Еми Честито

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X