Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко, което не трябва да се прави в брода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

    Понеже почти нямаме камънаци, затова и пием ... от мъка
    Що се отнася до Вектра с червен прион - нищо не ми говори. Може и въобще да не е воден турист.
    Тук някъде във форумите беше показана ръчна лебедка от алпийско въже, макара, 3 прусека и 2 карабинера. Според учасниците в експеримента работи успешно.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • #47
      До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

      Аз си нося алпийската/пещерна екипировка... само когато ще я ползвам по предназначение. За това е и правена - хора и леко оборудване(включително леки лодки). Тези дето се занимават с оборудване за офроуд да не са тъпи, че да не се сетят за същите неща?! Сетили са се. Само дето ги правят оразмерени за съответната техника. Пример: макара - блок, карабинер - шенкел и т.н. Само въжето си е въже, макар алпийските да са с доста ограничена употреба при джипките. Дори и динамичните могат да влязат в употреба при вадене от кал, но после в никакъв случай не трябва да се виси на тях.

      Колкото до протриващият възел и повлечени от буйна река двутонни джипки... освен как се прави, прочетете малко и до какви натоварвания издържа. И след като изпусне, при каква скорост на триене, статичното въже ще започне да се топи... Защото съм виждал как като не се мисли за тези работи, се оплескват с него нещата и на скали(за щастие само с багаж) и не е много приятно... И осмица съм виждал как се чупи, и самохват как прерязва въже... и то с доста по-леки от повлечен джип неща. Всичко над 100-150 кила, вече си е рисковано да се закача с алпийски джаджи, ако има риск от динамичен удър... а издържат ли все пак, директно трябва да ходят в коша... по-добре да си купиш и оразмерени за съответното натоварване.

      Надявам се, че се прави разлика между статично и динамично натоварване? Защото два и половина тона статично и два и половина тона, засилени с известна скорост, са много различни неща... десетки пъти може би, мързи ме да смятам точно...
      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 03-12-08, 15:35.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #48
        До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

        виж сега, още горе някъде написах че омешахме малко нещата, хора ли ще вадим или джипки. Всеки който си е играл с въжета трябва да са му ясни тия неща (надявам се ) Да не говорим че точно мене ме скъсаха на курса заради "Върховото динамично натоварване", та ходих на поправка после В неделя вечерта вадих един познат катерач от една кал и никой от нас не си и помисли да пипа кротко стоящия "статик" в багажника. Самият той си отговори на въпроса защо имам няколко въжета за теглене. Както за всяко нещо обаче има форсмажорни обстоятелства. Естествено ако ти увисне джипа над някоя пропаст или просто закъсаш лошо, няма да се посвениш да си батисаш въжето. Важното е след това чинно да го нарежеш на парчета по 15 м. и да направиш чедесен коледен подарък на приятелите си ... въже за теглене
        Много от джаджите няма да издържат на динамичното натоварване определено. За това се изисква определена грамотност, защото иначе е страшно. Аз лично не съм си слагал джаджите в багажника с идеята че ще ги ползвам за колата.
        А проблем № 2 при въжетата е човека това чи ти знаеш не означава че онзи отатък въжето знае. Преди 2-3 години в каньона на Влахина Река такъв номер ни спретна майката природа че определено щеше да има последици ако не си налагаме сами във всеки каяк да има въже. Заклещини реката в най тясната част пред препятствие което не можехме да преодолеем, а на където и да се обърнеш отвесни скали. Добре че наш познат върти бизнес там с каньонинг та се сетихме че е монтирал планки. Айде реди траверси като гламффф. Да де но половината от хората не знаеха как се работи с въже и стана страшно. Моментално след това се заехме да организираме курс за въжета

        Коментар


        • #49
          До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

          айде да живне темата малко
          познайте какво му се случва на човека тука ???
          http://www.youtube.com/watch?v=cb9_cJMV1x4&NR=1

          ето и едни по болезнени ...

          http://www.youtube.com/watch?v=_dHFY...eature=related
          някои кадри засягат написаното по-горе относно поведените нъ водата и нашето нежелано присъствие вътре...
          лека полека почваме темата с дупките, валяците и подобни ...

          Коментар


          • #50
            До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

            Към водата, трябва да се подхожда с уважение
            В противен случай си го изпросва самапонякога и болезнено
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #51
              До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

              Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
              айде да живне темата малко ...
              Юнаци, темата все пак е за преодоляване на водни препятствия с Жипки. Каяците са за друго място ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                азззззз 50 метра статик, 4-5 карабинера, самохват и осмица. Започнах навремето с Пещерно дело и от там ми остана навик и до кенефа с въже в ръка да ходя
                На мен също ми е трудно да си нарисувам как бих си извадил джипа от реката без помоща на друг, но с приятелчетата все мислим някви полиспасти и тн. Възможно е според мен, но тогава ще се изисква наличието на гореспоменатата екипировка. За съжаление мога да давам коментари само при наличието на човек в реката, понеже с джипа бягам като "дявол от тамян" от вода по дълбока от главините.

                nola, ти да не си от някое от Русенските водни туристически дружества, та далдисваш по водоемите. Що не си направим напролет на Струма (че е най-лесно) едно събиране на тема "безопастност и техники в реките" . Имам нужната екипировка за 10-на души, както и едно мазе с каяци. Пък в крайна сметка ще привлечем и хора като Чавдар. Мисля че ще се получи добре.
                Резервирай няколко бири и за мене
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #53
                  До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                  лесно ли може да се случи това....?
                  лошите неща .. ме правят по добър човек...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                    http://www.youtube.com/watch?v=dF0Ma...eature=related
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #55
                      До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      Текст към клипчето "Изглеждаше плитко ... "
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                        Още един далпайоп..........
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #57
                          До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Още един далпайоп..........
                          Добре де, с какъв акъл се пускат в тази пълноводна река ?
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #58
                            До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                            Добре де, с какъв акъл се пускат в тази пълноводна река ?
                            По сведения от разузнавание - бас на две каси водка, след неизвестно количество изпито такава..... Сибир, какво да правиш........ Най-интересното, че джипка изглежда съвсем сток/неподготвена.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #59
                              До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              По сведения от разузнавание - бас на две каси водка, след неизвестно количество изпито такава..... Сибир, какво да правиш........ Най-интересното, че джипка изглежда съвсем сток/неподготвена.
                              Виж, това изобщо не ми хрумна, руска му работа
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • #60
                                До: Всичко, което не трябва да се прави в брода

                                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                                Още един далпайоп..........
                                E тва си е чиста проба откачена работа,що се навира в дъбокото,като можеше да обърне,и аз съм я давел мойта предната няколко пъти,ама тва бие всички рекорди,сега правя опити да удавя Toyota-та,за сега неуспешни
                                http://vbox7.com/play:69e03ecf
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X