Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм за заключване на предпазен колан на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механизъм за заключване на предпазен колан на Land Rover Freelander

    Здравейте!
    След поредното скиторене около Батак и Велинград, на връщане, открих неприятен новопоявил се дефект. Не ми се закопчава машинката (механизма) на предпазния колан на дясностоящия от мен. Не открих винтове за разглобяване - вероятно е на жлебов принцип. Въпросът ми е: към кого мога да се обърна за поправка на подобен дефект или да се ориентирам към покупка на нов механизъм (цена?)?
    Благодаря ви предварително!
    p.s. марката на автомобила е посочена по-долу
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    До: Механизъм за заключване на предпазен колан

    Пробвай първо със смазване-пъхаш наконечника на WD 40,или друг,подобен спрей в процепа и пръскаш обилно.После няколко пъти,опитваш да закопчаеш колана.Имах подобен проблем на колата и даже бях взел друга "закопчалка",но взе че се оправи.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Механизъм за заключване на предпазен колан

      Подкрепям. WD40 e чудо на чудесата.

      Коментар


      • #4
        До: Механизъм за заключване на предпазен колан

        Глупав въпрос - на дясностоящият от теб - с неговия колан ли пробва закопчкалката, или с твоя ? Защото ако си пробвал с твоя колан на неговата закопчалка, ей така да я провериш - има огромни шансове да не стане.

        Аз така на задната седалка коланите все им бъркам закопчалките и все се шашкам че са се развалили. После се оказва че съм се опитал да закопчая примерно десния колан в средната закопчалка.
        Последно редактирано от Goblin; 09-11-08, 19:27.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Механизъм за заключване на предпазен колан

          Наистина, само дето след време всичко спича със страшна сила.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Механизъм за заключване на предпазен колан

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Глупав въпрос - на дясностоящият от теб - с неговия колан ли пробва закопчкалката, или с твоя ? Защото ако си пробвал с твоя колан на неговата закопчалка, ей така да я провериш - има огромни шансове да не стане.

            Аз така на задната седалка коланите все им бъркам закопчалките и все се шашкам че са се развалили. После се оказва че съм се опитал да закопчая примерно десния колан в средната закопчалка.
            Ама не - получих оплакване от дясностоящия
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Механизъм за заключване на предпазен колан

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Наистина, само дето след време всичко спича със страшна сила.
              Ако се използва спрея ли имаш предвид? Защо се спича според теб?
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                Пробвай колана сам. Да не би дясностоящия да се е опитвал да го сложи наопаки. Не че са големи шансовете, но де да знаеш.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                  Ако нищо не стане, имам две машинки в мазето.
                  Свирни, може да станат.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-11-09, 20:23.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                    Закопчалките не са чак толкова близко една до друга. Мисля, че трудно ще се объркат.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Пробвай колана сам. Да не би дясностоящия да се е опитвал да го сложи наопаки. Не че са големи шансовете, но де да знаеш.
                      Пробвах и сам - не работи (със съответния колан разбира се).
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                        А този спрей откъде се купува (цена?)? За какво друго може да се използва?
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                          WD40 се продава почти навсякъде. Най-близката железария, домашни потреби, бензиностанции...Ще се учудиш за колко неща се ползва. Включително за разблокиране на междинен диференциал

                          Коментар


                          • #14
                            До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Ако се използва спрея ли имаш предвид? Защо се спича според теб?

                            Знам ли го що се спича. Химия някаква.На части с големи лувтове, се съмнявам, ама един приятел пръсна в цилиндрите на един двигател, и после хвърли буталата с ризите. Ризите в ръжда, а сигментите залепнали за буталата със страшна сила. Не можахме да ги изкъртим, а ги киснахме в какво ли не 2 месеца.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Механизъм за заключване на предпазен колан

                              До колегата с проблемното закопчаване, аз имах аналогичен проблем на моя рейндж, само че на шафьорския колан(педполагам, че няма разлика в закопчалките), самата закопчалка са сваля и се отваря(да жлебов принцип е). Напъваш малко повече с отвертка и ще почнат да поддават капачетата на механизма, но внимателно, защото може да се изпочупат "жлебчетата". Вътре има една пружинка, която най-вероятно поомекнала и от слагането на колана се е разместила от "зъбчето", ако така мога да го нарека, на което седи.
                              На моята закопчалка, разтегнах малко пружината, сложих малко WD40 и от една година нямам никакъв проблем. Надявам се да съм помогнал
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X