Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Концепция за траялна машина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Концепция за траялна машина.

    Добре, де. Искаш да е хем леко, хем мощно. Имаш ли изобщо някакъв избор освен Вранглер? Може би има и по-подходящи за трайъл машина варианти, но наблягат или на леко или на мощно. И двете едновременно, май няма друго, което да го предлага фабрично, а бюджета ти не предполага много голямо преправяне. Виж, ако ще правиш компромиси с тегло или мощност, удачните варианти наистина стават повечко .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • До: Концепция за траялна машина.

      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
      Добре, де. Искаш да е хем леко, хем мощно. Имаш ли изобщо някакъв избор освен Вранглер? Може би има и по-подходящи за трайъл машина варианти, но наблягат или на леко или на мощно. И двете едновременно, май няма друго, което да го предлага фабрично, а бюджета ти не предполага много голямо преправяне. Виж, ако ще правиш компромиси с тегло или мощност, удачните варианти наистина стават повечко .
      Чакай малко, че виж че стана някаква криза. Дай докато поодмине малко да бистриме концепцията.

      Коментар


      • До: Концепция за траялна машина.

        Андро според мен изборът ти съвсем закономерно се сведе към две машини: Вранглер и Самурай.Според твоите изисквания може би само те подхождат на това което искаш и според мен Вранглер е твоята машина,още повече ти си го можеш(гаражния тунинг) и съм убеден че ще направиш каквото трябва.Дай да видим сега какво искаш да промениш за да се изяснят съвсем нещата.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • До: Концепция за траялна машина.

          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
          Андро според мен изборът ти съвсем закономерно се сведе към две машини: Вранглер и Самурай.Според твоите изисквания може би само те подхождат на това което искаш и според мен Вранглер е твоята машина,още повече ти си го можеш(гаражния тунинг) и съм убеден че ще направиш каквото трябва.Дай да видим сега какво искаш да промениш за да се изяснят съвсем нещата.
          Разкри ме.
          4,0 литров. С 35" гуми. С блокажи. Това наистина е кола за забавления. Обаче какво правиме?
          Ще трябва да е с ресьорно окачване, щото май тия с пружините са по новички? Ресьорите отгоре на моста? Карданите и двата май нови, с двойно каре? Раздатката? Мостовете, дана 35 и 30 са май? Друго?
          Последно редактирано от Аndro 160; 12-11-08, 09:07.

          Коментар


          • До: Концепция за траялна машина.

            Андро, не ти трябват блокажи, не ти трябва и ресьори над мостовете, не ти трябва и двойно каре на преден кардан...
            Лебедката обаче и хай-джека си трябват!
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • До: Концепция за траялна машина.

              Абе я иди и виж самурайчето на Хънтъра. Няма такова нещо. Сега като сложи и раздатката става много добър и сравнително бюджетен траялен автомобил. Вранглера е по тежък, за траялна машина си трябва малка маса. Там голям мотор не е толкова нужен. По скоро си трябват много сериозни мостове, по възможност редукторни, възможно най бавна раздатка и дифове, огромни ходове и лека горна част. Аз нещо съм се побъркал последно време за такава машина. Нали се сещаш че една идеална такава машина
              ще трябва да се вози на платформа и да се кара само по траялите. Колкото по компромисна я правиш за каране на пътя, толкова по зле ще става за траял.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • До: Концепция за траялна машина.

                Все още седя и си мисля че самото заглавие е формулирано грешно според мен Андро едва ли иска да става шампион по траял по скоро му трябва машина за забавления с която да може да се включва активно в неделните мероприятия тип хард-разходка.В този ред на мисли идеята му е машината да може да се движи по пътната мрежа без сериозни последствия за джоба на водача,от там следва че всяка конструкция тип самоходно тръбно скеле ще му бъде безполезна колкото и предимства да има тя.И тук вече идва момента каква да е машината.Смятам тук вече всеки има различни предпочитания и интереси и може би всичко би вършило работа в зависимост от степента на прежалване на автомобила от страна на собственика му.
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • До: Концепция за траялна машина.

                  Дявола ме е разбрал добре.
                  Базата на Самурая и на мен на пръв поглед ми изглежда добра. Обаче като се замисля Пламен ще излезе прав. При този подход какво ще остане от Самурая? Според мен само едно орязано и променено до неузнаваемост купе.
                  Като ще слагаме редукторни мостове, да ги вземеме с рамата. С раздатка като самостоятелен елемент? Мотор със скорости, лек и мощен? Кабина и кош, каквото ни харесва да пише на капака? Окачване, блокажи, кардани, спирачна система, кормилно управление? Да се пребориме с руската техника? Управлението и контрола на цялата тази комбинация от най различни възли и агрегати, най накрая да изведеме до стартера, волана, педалите и контролните уреди? Общо взето, това си е конструиране и изработка на нов автомобил?
                  Последно редактирано от Аndro 160; 13-11-08, 08:00.

                  Коментар


                  • До: Концепция за траялна машина.

                    И аз да се включа с моя скромен опит.За редукторните мостове си мислех доста отдавна,когато май само Йори и Голди ги експлоатираха.Е може и други да е имало но аз поне ги бях виждал при тях.А и братя Петрови.Но преценявайки тежината им се замислих първо за по-голям двигател.Когато започнах да го слагам ме обявиха за еретик,самоубиец и т.н.Няма значение,сложих такъв от БМВ 1.8,и си го подкарах с оргиналните мостове и раздатка.Докопах се в последствие и до редукторни мостове.И тях ги сложих и веднага почнаха да нарастват гумите.Пробвах с 31-ци-смешновато ми изглеждаше.Сега въртя 34-ки и 35-ци.Да де ама самурайската раздатка слабовата и хайде на такава от текезесарка.Казват че е неубиваема и така изглежда.Ще видимИ то какво остана от Самурая-единият надпис отпред.А да като го сглобих в този му вид установих че трябват херкулесови усилия за да го управляваш по пресечен терен та и хидравлика му конструирах че си нямаше в оригинал.Абе диагноза си е ,и все по-тежка става.Андро,каквато и база да вземеш няма да отговаря на твоите изисквания и ще трябва да си а нагласиш според тях.Така че моят съвет е да вземеш нещо лесно за реконструкции и максимално евтино,и да оставиш повечето парички за след това.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • До: Концепция за траялна машина.

                      Подкрепям мнението на Хънтъра за човек с уменията и знанията на Андро едва ли има невъзможности в гаражния тунинг така че деистваи смело все ще се получи нещото което ти търси убеден съм,все пак ти ще си го правиш така че ще е нагодено според твойте нужди.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • До: Концепция за траялна машина.

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        И аз да се включа с моя скромен опит.За редукторните мостове си мислех доста отдавна,когато май само Йори и Голди ги експлоатираха.Е може и други да е имало но аз поне ги бях виждал при тях.А и братя Петрови.Но преценявайки тежината им се замислих първо за по-голям двигател.Когато започнах да го слагам ме обявиха за еретик,самоубиец и т.н.Няма значение,сложих такъв от БМВ 1.8,и си го подкарах с оргиналните мостове и раздатка.Докопах се в последствие и до редукторни мостове.И тях ги сложих и веднага почнаха да нарастват гумите.Пробвах с 31-ци-смешновато ми изглеждаше.Сега въртя 34-ки и 35-ци.Да де ама самурайската раздатка слабовата и хайде на такава от текезесарка.Казват че е неубиваема и така изглежда.Ще видимИ то какво остана от Самурая-единият надпис отпред.А да като го сглобих в този му вид установих че трябват херкулесови усилия за да го управляваш по пресечен терен та и хидравлика му конструирах че си нямаше в оригинал.Абе диагноза си е ,и все по-тежка става.Андро,каквато и база да вземеш няма да отговаря на твоите изисквания и ще трябва да си а нагласиш според тях.Така че моят съвет е да вземеш нещо лесно за реконструкции и максимално евтино,и да оставиш повечето парички за след това.
                        Тоя звяр си заслужава да се види. Може в съчетание с пийване и хапване в уютния ти и гостоприемен хотел- ресторант.

                        Коментар


                        • До: Концепция за траялна машина.

                          ААА още не е звярСега като му сложа газковата раздатка и почтизнам какво ще се случи,идва следващата степен на диагнозатаНещо ме хапе мухата за един V8 около и над 4лА когато пожелаеш идвай и разглеждай пък и може някоя идейка да дадеш.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • До: Концепция за траялна машина.

                            След последните постове, имам усещане за рязко нарастване търсенето на раздатки от ГАЗ 69.
                            Вариант за някаква друга раздатка?

                            Коментар


                            • До: Концепция за траялна машина.

                              Аз това го устанавих много бързо.миналата година се въргаляха такива за по 80-100 лв.Сега и редукторни мостове и раздатки от газ или си ги кътат или ..майка си и баща си им искат.Варианти сигурно има много но мен тази ме устройва ,особено след като я разгледах обстойно отвътре и я сравних със самурайската.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • До: Концепция за траялна машина.

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Вранглера е по тежък, за траялна машина си трябва малка маса. Там голям мотор не е толкова нужен. По скоро си трябват много сериозни мостове, по възможност редукторни, възможно най бавна раздатка и дифове, огромни ходове и лека горна част. Аз нещо съм се побъркал последно време за такава машина. Нали се сещаш че една идеална такава машина
                                ще трябва да се вози на платформа и да се кара само по траялите. Колкото по компромисна я правиш за каране на пътя, толкова по зле ще става за траял.
                                Какво ли няма да измислите, само и само да не е Вранглер.
                                Що да е лесно, като може да е трудно.
                                Теглото е важно но истинските паяци трудно слизат под два тона със заводската рама.
                                Знам че според много хора рамата трябва да е отделна. На практика обаче тия с обемната рама и големите мотори имат смазващо преимущество.
                                Тука отделна рама да виждаш. А табелката четеш ли.




                                За какво са ти големи мостове като двигателя е малак.
                                С малък мотор това ще стане ли.

                                http://www.youtube.com/watch?v=t32kj...eature=related

                                Идеалните траялни машини имат по-добро пътно поведение от някои заводски. Карат 150 без особени грижи. Виж едно бюджетно произведение.

                                http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=615264


                                А траялите от няколко години имат и скоростни отсечки. Нали по-зрелищно трябва да е.

                                http://www.youtube.com/watch?v=ZtcTj...eature=related

                                Това последното изречение не го разбрах. Ако ще влошаваме всичко защо изобщо да почваме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X