Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо на горещо не ми работи бензиновата помпа и какво да я правя? въпрос от nyvatest

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо на горещо не ми работи бензиновата помпа и какво да я правя? въпрос от nyvatest

    Първоначално публикуван от nyvatest
    Виждам че имаш СамарскоЗнаме(Самара де).Та впроса ми към теб е,имал ли си проблем със бензиновата помпа като загрее.Демек като загрее да не качва гориво и като и сложиш мокър парцал да се оправя временно
    става въпрос за Самарата на един приятел.Сменихме помпата и нещата които ислизат от главата,ама ефек няма.
    Та ако си имал подобен проблем,или знаеш как да се оправи, би ли споделил.
    По-скоро съм брал тези ядове на Нивата, а тя бензиновата помпа е същата. Задачата има две части:

    1. Парна тапа: при температурата около помпата, бензинът се изпарява и парите изтласкват течния бензин назад към бензинопровода. Бензиновите пари се помпят бавно, защото са свиваеми, а първите порции течен бензин се изпаряват и развалят купона допълнително.

    2. Пак парна тапа, но клапанчетата на конкретния модел помпа изобщо не се задействат от газообразния бензин и въобще няма тръгване.

    Оправяне:
    Вариант 1. Електрическа помпа от произволен карбураторен японец - решава тези проблеми веднъж завинаги, а дупката за помпата се запушва с планка и маслоустойчив уплътнител. Бонус - бързо превключване газ -> бензин (ако имаш АГУ) и никакъв вариант за проникване на бензин в маслото. Недостатък - трябва да се използва защитната схемичка като за електрически изпарители за газ, иначе е малко опасно. Помпи такива има по 50-70лв.

    Вариант 2. Самара и някои Нива имат обратен бензинопровод и възвратен клапан на него. Този обратен бензинопровод осигурява непрестанен поток от студен бензин от резервоара, с което охлажда помпата. Почти винаги, причина за възникването на парна тапа е запушването на обратния бензинопровод или клапана му. Да се маха клапана е опасно, но нов струва примерно 2лв.

    Вариант 3. Самара е с електрическа перка на охлаждането, а тя се задейства от датчик на радиатора. Ако вместо стандартния датчик (сработва над 80 градуса) поставиш такъв, който сработва на 70/75 градуса, температурата в коша никога няма да достигне температурата на кипене на бензина. Това с датчика има и други ползи.

    Ако имаш АГУ, проблемът с обратния бензинопровод го прави клапанът за спиране на бензина - той напълно спира бензина през помпата, а наличният седи и се изпарява от топлината. Така имаш готова парна тапа всеки път, когато караш на газ. Решение в този случай - Вариант 1 и 3, а също и:

    Вариант 4 (само за Лада с АГУ): Разклонява се бензинопровода след помпата, на разклонението се свързва възвратния клапан на обратния бензин. Последователно на този клапан се свързва калибрована тръбичка (примерно от икономайзера), иначе през него ще минава твърде много бензин. Изходът на карбуратора за обратен бензин се запушва или се свързва с друг възвратен клапан и разклонение на обратния бензинопровод. Така даже и да караш на газ, помпата ще помпи бензина от резервоара и ще го връща пак там. Това ще и осигури нужното охлаждане.

    Брей, то дълго стана. Ще го преместя, да го гледат всички. Проблемът го има при абсолютно всички карбураторни коли без (работещ) обратен бензинопровод. При УАЗ е направо пословичен и повод за дискусии на тема качествена помпа. А всъщност проблемът не е в помпата, а конструктивен.

  • #2
    До: Защо на горещо не ми работи бензиновата помпа и какво да я правя? въпрос от nyvat

    Първоначално публикуван от nyvatest
    Тия дни,като остане време от работата,ще я видиме тая клапа.На НИВАта нямам обратен бензин,и нямам проблем.Не може ли да се направи и на Самарата така?
    А на Пасата имах един филтър след помпата,от който излизаше обратния бензин.Нещо такова няма ли да свърши работа?
    Имаш предпоставки за проблема, не ти е дошъл до главата. При мен газовата уредба силно допринася. Ако ти нямаш, по-малко вероятно е да ти се случи. Но в никакъв случай не е невъзможно. Ето ти сценарий: затъваш в калта, загряваш колата повече от обикновено в опити да я измъкнеш, гасиш и отиваш да почиваш. Връщаш се след 1 час: честито. Ими имаш зловещо задавена Нива, или запалва, угасва веднага и после чак след поливане на помпата с вода.

    Филтърът за след помпата с три извода е решение, когато нямаш на карбуратора изход за обратен бензин. Удобно е и ако реализираш Вариант 4. За вашия случай няма полза.

    Коментар


    • #3
      До: Защо на горещо не ми работи бензиновата помпа и какво да я правя? въпрос от nyvat

      Проблемът за сега не е отстранен.Даже се задълбочи.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Вариант 2. Самара и някои Нива имат обратен бензинопровод и възвратен клапан на него. Този обратен бензинопровод осигурява непрестанен поток от студен бензин от резервоара, с което охлажда помпата. Почти винаги, причина за възникването на парна тапа е запушването на обратния бензинопровод или клапана му. Да се маха клапана е опасно, но нов струва примерно 2лв.
      Би ли пояснил малко, защо е опасно?И как действа тоя клапан?Поръчахме в един магазин,но от склада от който заредат,казали че не може да се намериОт друга кола ще стане ли да се сложи такъв клапан?
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        До: Защо на горещо не ми работи бензиновата помпа и какво да я правя? въпрос от nyvat

        Елате да ви го намеря в три магазина. Къде сте вие всъщност?

        Опасно е, защото този клапан предотвратява неконтролирано изтичане на бензин при силен наклон напред или при преобръщане.

        Всъщност, елате да ви го оправя.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X